وال استریت آواز می خواند همراه: نمی ما تقریبا آن را تمام ؟
اکتبر 27, 1987

هیچ چیز اشتباه با اقتصاد است.
—رونالد ریگان با برخی از سوزش

وجود دارد در سراسر جهان در لاس وگاس می گذرد.
—ناشناس مشاور مالی

دوشنبه شب بود یک شب زیبا و خنک و آرام طراوت نسیم به نگه داشتن یک هشدار است. یک شب کامل برای نوشیدن سنگین و تصادف های بسیاری مالی حرفه ای به نظر می رسید مصمم به انجام درست آن. بندر جنوبی خیابان شمالی ستاره بار است که دارای تخصص در مبهم انگلیسی, نوشیدنی, انجام کسب و کار عالی. داو جونز شاخص سهام تا به حال فقط کاهش یافته و 508 واحد معادل 22.6 درصد; قابل مقایسه رها در سه شنبه سیاه در سال 1929 بود تنها 12.8 درصد است. بازار سهام که تا به حال شکسته, رکورد پس از رکورد از ’82 افسردگی فقط با تجربه مالی معادل جنگ هسته ای. این یک بهانه خوبی است برای نوشیدن.

خوب لباس پوشیدن مرد جوان از برجسته شرکت وال استریت احساس بخشی از تقصیر را به گردن دراز با کامپیوتری. تمام کارگزاران فروش برنامه های بر روی کامپیوتر خود و زمانی که داو و یا برخی از دیگر شاخص بازدید از یک سطح خاص از برنامه ها را بیش از. “آن را نگه می دارد تغذیه در خود دارد. آنها آن را راه اندازی برای برخی از سطوح. چه برای فروش چه مقدار و زمانی که از آن بازدید که سطح: رونقدکمه فروش! آن را فقط نگه می دارد تغذیه در خود دارد.” مرد جوان واقعا به نظر می رسد که ناراحت یا شاید او فقط حیرت زده کرد. او خندید زیادی است. “ما تا به حال مردم از دست دادن ده ها هزار دلار در 20 دقیقه. ما می دانستیم که در هفته گذشته بازار را در سطح رکورد ما می دانستم که رفتن به پایین. اما چیزی شبیه به این.”

پشت عوامل فنی او احساس نگرش مشکل است. “سرمایه گذاران اعتماد به نفس بود واقعا لرزان,” او گفت:. آن را صرفا بیکار به حدس زدن در مورد علل; “آنها را به بله صد دلیل. اگر این نفت دیروز, امروز, این, دلار, فردا از آن چیزی است که آنها در ژاپن شب گذشته. وجود یک میلیون دلیل: این همه boils پایین به آنچه که سرمایه گذار فکر می کند. تا زمانی که سرمایه گذاران بر این باورند در بازار بورس لعنتی ” دلار می تواند به ارزش یک پنی است.”

همانطور که برای چه چیزی باعث می شود سرمایه گذاران و عدم اعتماد به نفس هیچ کس در شمال ستاره به نظر می رسید که هر ایده. آنها می دانند که پول هوشمند را به طلا یا نقره. و بدهی خواهد بود محبوب تر از سهام (سهام); هر کسی می تواند بگوید که سهام نیست برای رفتن به محبوب است. جوان و حرفه ای خود را به چهار همسالان تمام نوشیدن آبجو از لیوان احساس افتخار می کنم که بازار مکانیسم شده بود قادر به مقاومت در برابر روز شوک. “این سیستم است که هنوز دست نخورده,” او گفت:, پیروزمندانه, و وجود دارد, تبریک همه در اطراف.

من متقاعد; “شما نمی فکر می کنم این است که بحران سرمایه داری؟” پرسیدم ساده لوحانه.

“بدیهی است که این نشان می دهد که وجود دارد اصلاح در اقتصاد” حرفه ای گفت.

“یک لازم نزولی اصلاحی در اقتصاد” یکی دیگر اضافه شده است. “اما اگر شما نگاه کنید در بالا 10 ویژگی های سنجش شاخص های گسترده تر ایالات متحده آمریکا اقتصاد این lookin’ قوی است.”

مرد اول تاکید کرد که آنچه نباید اتفاق می افتد این است که مردم را به “گرفتن پول خود را از بانک و قرار دادن آن در fuckin’ تشک. این زمانی است که همه ما می شود sellin’ مداد!” که نشان دهنده یک بحران اعتماد به نفس. و اعتماد به نفس کلید است. دو “آزاد کارگران ساختمانی” آمده بود به ستاره شمال به جشن سقوط. آنها با توصیف خود به عنوان “joyously بدبین.” “ما در حال fucked به هر حال!” یکی گفت.

من رفتم به هری در هانوفر مربع نهایی بانکداران’ نوار امیدوار به پیدا کردن افراد مسن است. این yuppies در ستاره شمال به رسمیت شناخته شده بود که دیدگاه های خود را محدود بود. “ما هرگز دیده می شود یک لعنتی” بازار خرس.”

یک مرد بالغ و با تجربه در بانک مرکزی گفت: تصادف “وجود دارد هیچ دلیلی برای آن است. این پایه روانشناسی.” فرد Pisculli معاون رئیس جمهور در Shearson لیمن برادرز توضیح داد که هنگامی که “جا ضربه شان — که یک ایرانی شوخی — این موش صحرایی قطب شمال غریزه در زمان بیش از.” هر دو مردان فکر اقتصاد ایالات متحده است که در واقع بسیار قوی که مردم فقط دور مانند lemmings. Pisculli تاکید کرد که سقوط ارائه فرصت های: “این یک ثروت باد اورده. این است که مردم را به بخت و اقبال.” او همچنین گفت که در حال حاضر زمان مناسبی برای خرید طلا است که لیمن بسیار سنگین را به طلا.

Pisculli گفت: “یک اثر آرام بخش است که آنچه مورد نیاز است.” او گفت: من می تواند این باشد که تاثیر آرام بخش. او گفت که اگر به من گزارش داد که همه چیز در واقع اگر هر کارگزار ارسال خواهد من کلیپ کردن. من byline خواهد بود “در سراسر جهان است.” سقوط بازار سهام دو بار به عنوان شدید به عنوان در سال 1929 در اصل یک سوال از نگرش به جای اطلاعات (که من پیشنهاد کرده بود به او). “نه. نه اطلاعات,” او گفت:. “ادراک. ادراک اصلی کلمه در اینجا.”

من می خواستم برای ایجاد خوب درک و کمک به این کشور است; اما آن را سخت به یاد داشته باشید داستان یک بانکدار جوان به من گفته بود پیش از آن در شب است. این داستان در مورد چه اتفاقی خواهد افتاد اگر بانک ها شروع به از دست دادن توانایی خود را برای تضمین سپرده. (به عنوان روز بعد به نیویورک تایمز گفت: “در میان تفاوت های کلیدی بین اقتصاد از 1920s و 1930s و امروز ظهور فدرال بیمه سپرده…”)

“کسی در اتاق بود و شوخی در اطراف وجود دارد گفت: نمی شود هر گونه مشکل به دلیل FDIC یا فدرال وام مسکن هیات مدیره بانک قادر خواهد بود به قید وثیقه از بانک های مختلف است.” جوان banker لبخند زد در من خیره بدم. “و کسی که فقط خم شد و می رود ‘آره دو تریلیون دلار در کسری آره مانند آنها شش یا هفت تخمگذار در اطراف را به هر کس که آنها می خواهند پول خود را.’ “

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im