جمعه سیاه, 1987: نرم افزار بالا

کرک کردن: پس از بازار سهام دل تنگی عذاب
اکتبر 27, 1987

به یاد بیاورید برای یک لحظه خوشبو روز از آخرین ماه اوت است. داو شد به راحتی بالای 2700. تنها چیزی که در دیوار Streeters ذهن بود که آیا آن خواهد 3000 تا پایان سال; محتاط تر نفس می ترسید که ممکن است تا اواسط سال 1988. شما (به معنای واقعی کلمه) نمی تواند پیدا کردن یک ریزشی آگهی از یک tipsheetmonger در بارون. اقتصاددانان گفت: رکود اقتصادی ممکن بود — در سال 1988 و یا 1989. تا آن زمان اقتصاد بود در خوب شکل.

بازار شروع به شناور پایین در اواخر ماه اوت. تحلیلگران مطمئن بودیم که در آن ممکن است به پایان رسید — 5 یا 10 درصد “اصلاح” به احتمال زیاد — اما آن همه کاملا سالم است. بازار رفته بود سه سال بدون حتی یک 10 درصد افت کشش طولانی ترین در تاریخ مدرن است. سهام بدست جلوتر از خود و بازار به حال به فشار ضعیف دست. هنگامی که بازار به حال خود را تصحیح یک فرصت خرید خواهد بود بر ما. تثبیت قیمت ها در سراسر روز کارگر و سپس بسیج. شاید سوار — به 3000 یا آن 4000? — آغاز شده بود.

در وال استریت اکتبر است و بیرحمانه ترین ماه است. آن ماه از سال 1929 سقوط چند مینی تصادفات در سال های اخیر و در حال حاضر این ماه از سال 1987 سقوط. مقایسه به پدربزرگ از همه بلایای مالی هستند نه خارج از خط. دوشنبه سیاه 1987 کاهش بدترین پس از جنگ جهانی اول تقریبا دو برابر به عنوان وحشی به عنوان که از روز شنبه در 1929.

بیشتر از زمان gyrations در گوشه ای گسترده و دیوار توجه کمی به انسانهای عادی. همانطور که می رود, بازار پیش بینی کرده است 10 از گذشته 4 ميلر. اما نه در 60 سال است که اقتصاد واقعی وابسته آنقدر در jugglers ساختگی سرمایه است. در شهر نیویورک یک چهارم از شغل جدید در سال های اخیر شد و امور مالی مربوط. محلی بازار املاک و مستغلات bucked کم خونی ملی روند چرا که کارگزاران بودند حاضر به پرداخت 23 ساله در یک سال 100.000 دلار به شاهین محصولات خود را. کسانی که حقوق و پررونق بازار سهام از آن ساخته شده به نظر می رسد منطقی به پرداخت یک چهارم از یک میلیون برای یک آپارتمان استودیو یا $20,000 برای تابستان اجاره در Hamptons. در سراسر کشور حدود 40 درصد در سال جاری افزایش در هزینه های مصرف کننده— یکی از معدود نقاط روشن در اقتصاد ایالات متحده — وابسته به رونق. تعداد بی شماری از شرکت های بزرگ استفاده می شود خود را بالا قیمت سهام به عنوان وثیقه به قرض مجنون مبالغ در 14 درصد بهره. شرکت ها و بدهی های شخصی معمولا فراموش شده در Calvinist خطابه هایی در مورد کسری بودجه فدرال در سطح رکورد بسیار از آن امن زودگذر مقاله ارزش. و به عنوان سهام سقوط دهندگان خواهد شد و تقاضای پول واقعی تنظیم کردن موج جدیدی از فروش.

در بسیاری از ایالات متحده است که در حتی بدتر دراز مدت اقتصادی شکل از آن در سال 1929. پس از آن آمریکا بود و بین المللی طلبکار; در حال حاضر آن را بزرگترین بدهکار. در سال 1929 آمریکا در آستانه جهانی رهبری در فن آوری و ساخت; در حال حاضر با زنگ کمربند صنایع در تلاش برای نگه دارید تا با رقابت امریکا و رفاه ساخته شده است در همان خدمات مالی است که صدمه دیده بودند بدترین روز دوشنبه.

این است که بسیار جدی مسائل است. و آن را احتمالا یک راه طولانی برای اجرا. جمعه گذشته پس از یک 108-نقطه قطره در بازار, بازدید میله در بندر جنوبی خیابان برای دیدن چگونه این جوان gunslingers شد و مصرف آن. نه نگران نگاه در هر صورت; نه نگران کلمه در هر خط لب. امروز پس از 500 نقطه قطره کوچک سرخ و سرمایه گذاران در مصاحبه FNN شد در خرید و خوی. این مردمی هستند که تقریبا همیشه اشتباه است.

چرا این اتفاق می افتد در حال حاضر ؟ بازار در واقع فاقد برخی از نشانه های کلاسیک از عمده بالا. نرخ بهره بوده است, افزایش, اما نه به کشنده سطوح. (نرخ بهره بالا هستند سهام در قلب یک سفته بازان.) اما این حباب تا به حال پشت سر هم دیر یا زود. با این حال شما شمارش یا با نسبت قیمت به درآمد یا سود سهام, سهام شد بسیار بالاتر از حد ارزشگذاری تاریخی استانداردهای — بدتر از در سال 1929 توسط هر دو اقدامات است. وال استریت بود که یک حادثه در حال انتظار برای رخ می دهد.

در اینجا چگونه جدیدترین راهنمای تشخیصی و آماری, the handbook of psychiatry ميشمارد پدیدارشناسی شیدایی: افزایش گسترده و یا خلق و خوی تحریک پذیر; افزایش فعالیت; وراجی; افکار مسابقه در یک پرواز از ایده ها متورم اعتماد به نفس توهم بزرگ نمایی; پريشاني با توجه بیش از حد به راحتی کشیده شده به بی اهمیت و یا بی ربط محرک; بیش از حد و دخالت در فعالیت های که دارای پتانسیل بالا برای عواقب دردناک مانند (بدهی مالی) خرید sprees, احمقانه, سرمایه گذاری, رانندگی بی پروا. به یاد بیاورید گرانادا ایستاده بلند آشغال اوراق قرضه Reaganomics نوزاد, جسیکا. سپس به یاد بیاورید آنچه معمولا به دنبال یک جنون شراب خواری: افسردگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>