جمعه سیاه, 1987: اشتباه پزشکی

اشتباه پزشکی: صاحب نظران’ نسخه و به همین دلیل آنها کار نخواهد کرد
نوامبر 3, 1987

قاعده کلی در اجماع صنعت است که در آن طول می کشد یک هفته یا بیشتر برای روند شکل گیری افکار به کار سحر و جادو خود را. اما در عرض چند ساعت پس از غروب خورشید در روز جمعه سیاه و صاحب نظران نشان داد فوری خود را رمزگشایی از بازار را تلخ پیام. آنها در اشتباه هستید البته — خطرناکی اشتباه است. اما اجازه بازرسی های خود را اجماع قبل از skewering آن است.

خائنانی بودند به سرعت شناسایی: “برج های دوقلو” کسری تجاری و بودجه و برنامه تجاری. همه که مورد نیاز است یک دوز خوبی از ریاضت. ما شده ایم زندگی فراتر از یعنی ما برای سال, رهن و آینده فرزندان ما. جهان وطنی انواع مانند فلور لوئیس ارائه ابعاد بین المللی: ژاپن و آلمان دو کشور است که تا به سود خوبی از تجاری ما کسری باید خود را نفی کرده و ناشی از خست راه و تحریک اقتصاد خود است. آلمان باید آن را فراموش وسواس ترس از تورم (متولد در وایمار عصر هنگامی که آن را در زمان یک چرخ دستی پر از علامت به پرداخت برای کوتاه کردن مو) و در آغوش پولی سهولت. و ژاپن باید ترک خوردگی با آن غالبا اعلام کرد (و غالبا معوق) آثار عمومی برنامه. گفت: محرک های جهان را حفظ خواهد کرد شناور در حالی که ما سفت خود ما کمربند.

وجود دارد تفاوت از سایه ، کمربندی اجماع به اشتراک گذاشته شده توسط بار در سرمقاله صفحه و سام دونالدسون می گوید احتیاط مالی خواستار کاهش هزینه ها و افزایش مالیات ها. همیشه تیز ریاست جمهوری ذهن نگران است که افزایش مالیات ممکن است افسرده اقتصاد — پس از کاهش هزینه باید انجام دهید کار تمام است. تمام بازار نیاز به یک سیگنال از واشنگتن نیت خوب. هنگامی که ما مالی خانه در آن سال از قایقرانی صاف جلوتر است. پس از همه, اقتصاد خوب شکل; شرایط کسب و کار هستند “اساسا صدا” به آنها گفت: “هربرت هوور ،

بیایید نگاهی به هر یک از این نقاط است.

  • برنامه تجاری. کامپیوتر-محور استراتژی های ممکن را شدت سقوط بازار اما آنها نمی تواند آن را. مکانیزه تجاری اجازه می دهد تا دستگاه برای انجام همان چیزهایی که انسان فراموش, فقط سریع تر است; سیلیکون معامله گران در حال برنامه ریزی به عمل در همان معیار به عنوان گوشت و خون انواع.
  • کسری تجاری. هر کس موافق است که این یک مشکل عمده; چگونه به حل آن موضوع دیگری است. بسیاری از دموکرات ها احساس استدلال خود را در حمایت از تجارت حمایت لایحه تقویت شده است — ذهن هرگز به عواقب فاجعه بار از اسموت-هاولی تعرفه در 1930s. وال استریت و ارتدوکس جمهوری خواهان فروتن در مورد اعتراف به آن, اما راه حل های خود را شامل یک دوز خوبی از ریاضت که قطع واردات با کاهش اقتصاد آمریکا و کاهش هزینه در صنعت که بهبود رقابت ما است. اما در تمام بحث خود را در مورد موازنه تجاری جریان اصلی و صاحب نظران و دست واقعی نقطه — حجم تجارت. همانطور که پیر summer, کارل مارکس آن را: “آنچه به نظر می رسد در یک کشور به واردات بیش از حد به نظر می رسد در دیگر به عنوان بیش از حد صادرات و بالعکس. اما بیش از حد واردات و صادرات صورت گرفته در هر کشور… یعنی تولید بیش از حد, و پرورش با اعتبار….”
  • کسری بودجه. بدون کسری بودجه ایالات متحده آمریکا و ژاپن و آلمان نمی توانست آن دلخواهی مازاد. در واقع کل اقتصاد جهان را به خوبی ممکن است رفته اند پایین لوله در اوایل 1980s بدون ریگان عظیم کسری. در واقع کسری بودجه کاهش یافته است از $220 میلیارد دلار در سال مالی 1986 به حدود 150 میلیارد دلار در سال مالی 1987 که با توجه به عقل متعارف باید تشویق بازار. کاهش بیشتر کسری مثبت خواهد بود Hooverian. با استفاده از این تصادف به عنوان بهانه ای برای کاهش امنیت اجتماعی و مدیکر — به عنوان بانکدار پیتر پترسون به تازگی توصیه می شود — خواهد بود جنایی.

زمان واقعی بمب در همه این است که سطح بالایی از شرکت ها و بدهی های شخصی یک مشکل که کر thumbsuckers هنوز به آدرس خود را. (جهان سوم بدهی یک کل دست نخورده داستان را در خود دارد.) حتی اگر تجمعی فدرال بدهی دو برابر در دوران ریگان, هنگامی که اندازه گیری در برابر GNP آن است که هنوز هم به همان نسبت کمتر از بدهی انباشته شده در طول قرارداد جدید و جنگ جهانی دوم است. خصوصی بدهی اما در سطح بی سابقه است. به جای استفاده از گاو در بازار به فروش wads از سهام جدید شرکت را خریداری سهام خود را اغلب در اعتبار. در سال 1920 این شرکت به فروش می رسد تن از سهام جدید به یک ساده لوح عمومی — تسکین عمومی از یک معامله خوب از آن ثروت اما cushioning, شرکت, ترازنامه در برابر شوک های ناشی از افسردگی است. در حال حاضر شرکت, ترازنامه از دست داده اند تمام بهار خود را. یک آبشار از بدهی خصوصی پیش فرض است که به احتمال زیاد مکانیسم موجب وال استریت بحران را به خیابان اصلی — هر چند که ممکن است یک یا دو سال.

فوری نقره در لنت ها چند — گذشته از این واقعیت که مورت زاکرمن ممکن است هرگز شانس خود را برای محو کردن Columbus Circle. در حالی که آن را وسوسه انگیز برای جشن exuberantly مرگ yuppie فرهنگ و دیگر پدیده وحشتناک از ریگان/تاچر/کخ دوران سرمایه داری است و نه قابل توجه برای آن عادلانه تقسیم درد.

هنوز هم وجود دارد برای دهانه های چپ در اینجا — عملی آنهایی که اتوپیسم کنار. اولین تلفات از جمعه سیاه است و کل ایدئولوژی بی بند و عدم مداخله. چپ باید به این نقطه در یک خالص و قوی راه: غیر قابل تنظیم بازار تمایل به سمت بحران نه تعادل. این بیش از حد است که باید کنترل شود — آن را در طبیعت بازار است. با وجود پوپولیستی پنهان بسیاری از مقررات ابداع شده اند تا حد زیادی به محافظت از منافع. بیش از چند سال آینده به عنوان بحران گستراند ما باید فشار برای مقررات که در تقویت کنترل اجتماعی بر سرمایه است.

ما باید در برابر تمام تماس ها برای ریاضت. “ما” به عنوان یک ملت ممکن است زندگی ما خارج است و برای هر BMW-رانندگی yuppie وجود دارد میزبان مردمی برای آنها ’80s شده اند هیچ حزب — بی خانمان, کارخانه, کارگران, کشاورزان, سیاه پوستان و سایر اقلیت نه به ذکر است قدیمی آمریکایی طبقه متوسط است. این جرم و جنایت بزرگ از ریگان کسری بودجه است نه وجود آن, اما آن است که تلف شده است در سلاح و کاهش مالیات برای ثروتمند. هدایت که صرف به کسانی که بیشترین نیاز می سازد اقتصادی خوب حس و ارضا خواسته های عدالت اجتماعی است. اگر و هنگامی که این طیف سیاسی شیفت به چپ ما می توانید اجازه دهید دستور کار ما بیشتر بلند پروازانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر