برزیل نژادی حساب: ‘سیاه و سفید زندگی می کند موضوع در اینجا بیش از حد’


یک هفته قبل از مرگ جورج فلوید در شهر مینیاپولیس در برزیل شد عزاداری یکی از خود را.

چهارده سال João Pedro Mattos پینتو کشته شد در حالی که بازی با دوستان در طول یک botched عملیات پلیس در یک favela در ریو دو ژانیرو.

دو مرگ و میر اتفاق افتاده است هزاران کیلومتر از هم جدا و در عین حال میلیون ها نفر از مردم ایران در غم و اندوه و خشم. “سیاه و سفید زندگی می کند موضوع در اینجا بیش از حد” برزیلی ها شعار می دادند در این هفته پس از مرگ.

اما تاریخ را نگه می دارد تکرار خود است.

تنها در هفته گذشته یک افسر پلیس در سن پائولو پا بر گردن یک زن سیاه و سفید در دهه پنجاه. در این ویدئو که به ظاهر نشان دادن این حادثه باعث خشم. او جان سالم به در برد اما بسیاری از نمی کنند.

خشونت پلیس و سیاست

بسیار وجود دارد که متصل برزیل به آمریکا – اسلحه و خشونت و این روزها سیاست خود را بیش از حد. اما در سن پائولو دو Americanópolis مردم به سختی زندگی رویای آمریکایی است.

جویس دا سیلوا دوس سانتوس نشان می دهد من یک ویدیو از Guilherme جشن تولد خود را با یک کیک بزرگ و شمع. او 15 ساله با تمام عمر خود را جلوتر از او. او در آرزوی پیروی از پدر بزرگ خود را به کسب و کار آجر چینی از یک روز خرید یک موتور سیکلت ، اما رویاهای خود را کوتاه قطع شد.

چند هفته پیش او ناپدید شده خود را در خارج از خانواده ، بدن او یافت ریخته در حومه شهرستان. یک پلیس از بازداشت شده است. یکی دیگر از سابق پلیس است که هنوز هم در اجرا.

“Guilherme بود تا محبت او مراقبت برای همه” Ms dos Santos به من می گوید به سختی قادر به صحبت می کنند از طریق اشک او. او نگران برای او و دیگر کودکان در حال حاضر. “ما نمی دانیم که اگر هنگامی که ما خانه را ترک ما خواهد آمد – من نمی خواهد به زندگی می کنند دیگر.”

در خیابان های همسایه با بهره گیری از یک آفتابی بعد از ظهر شنبه swigging آبجو و چت. مردم در اینجا گرد هم آمده اند پس Guilherme مرگ اما خیلی تغییر کرده است.

“پلیس باید حفاظت می گوید:” ما یک همسایه نیز به نام جویس, که دختر بود دوستان با Guilherme. “آنها نمی هر چند به دلیل رنگ پوست ما.”

در سال گذشته پلیس در اینجا به کشته شدن نزدیک به شش بار به عنوان بسیاری از مردم که در آمریکا و بسیاری از آنها سیاه پوست بودند.

“خشونت پلیس را در این راه پیچیده پذیرش است که برخی از زندگی ماده کمتر از دیگران می گوید:” ایلونا Szabo, مدیر اجرایی ایگرپ موسسه امنیتی, اتاق فکر مستقر در ریو.

“کلیشه از جنایتکاران است که آنها مردان سیاه و سفید. بنابراین هنگامی که شما در یک بسیار خشونت آمیز جامعه مانند برزیل که در مواجهه با سیاه, جنایی, آن ممکن است منجر به استفاده بیش از حد از زور توسط پلیس, چرا که تصویر ما را بپذیرید. اما من می گویند وجود دارد که یک بخشی از جامعه است که پشتیبانی از این آشکارا.”

هیچ چیز مانند نژادپرستی?

برزیل دارای یک میراث نژادپرستی. این آخرین کشور در آمریکا برای لغو برده داری در سال 1888. بیش از چهار میلیون نفر از مردم به ارمغان آورد بیش از آفریقا بیشتر از هر کشور دیگری در جهان است و دارای ترک های عمیق زخم.

“دولت برزیل نمی ایجاد هر نوع سیاست عمومی به ادغام سیاه مردم در جامعه می گوید:” نویسنده و فعال Djamila Ribeiro. “اگر چه ما نمی قانونی آپارتاید مانند ما و یا آفریقای جنوبی, جامعه بسیار تفکیک شده – institutionally و ساختاری است.”

برای مدت زمان طولانی هر چند نژادپرستی بود واقعا صحبت در مورد اینجا. برزیلی ها آموخته بودند به این باور است که آنها در یک زندگی نژادی دموکراسی – که در آن همه در کنار هم بدون تبعیض به خاطر رنگ خود. اما فعالان می گویند آن است که یک اسطوره است.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

“آنها عشق سامبا, عشق سیاه, فرهنگ و کارناوال اما آنها نمی رویم در تظاهرات علیه نسل کشی مردم سیاه می گوید:” خانم Ribeiro. “آنها می گویند این یک نژادی مسئله این کلاس موضوع در برزیل است.”

آن چیزی است که رئیس جمهور Jair Bolsonaro هنوز هم معتقد است.

  • چرا برزیل به میدان نبرد جدید است که در کلاس درس
  • Jair Bolsonaro: برزیل بعید است رئیس جمهور

“با توجه به این اسطوره است که هر کس مخلوط حتی مردم سیاه و سفید در برزیل گاهی اوقات مشکل در دیدن خود را به عنوان سیاه” Ms Ribeiro توضیح می دهد. “در اینجا آن را نه تنها در مورد که در آن شما را از آمد آن را در راه شما نگاه کنید – بنابراین اگر شما به سفید شما درمان خواهد شد و به عنوان سفید حتی اگر پدر و مادر خود را سیاه و سفید هستند.”

سیاه, آگاهی

با این حال به آرامی در حال تغییر است.

“شده است وجود دارد افزایش در آگاهی ملی می گوید:” میلتون باربوسا که تاسیس متحد جنبش سیاه (MNU) در سال 1978 در برزیل حکومت نظامی. “ما هنوز هم برای مبارزه با اما شده اند وجود دارد تغییرات مهم است.”

یکی از جنبش نسل جدیدی از فعالان است که 27 سال سن سیمون Nascimento. او برای اولین بار در خانواده اش برای رفتن به دانشگاه و اذعان می کند او یک مثال از پیشرفت. اما مبارزه همچنان ادامه دارد و همه گیر پیچیده پیشرفت است.

“سیاه مردم در حال مرگ هستند از اثر شلیک گلوله از گرسنگی و در حال حاضر از Covid می گوید:” خانم Nascimento. او می گوید: پلیس احساس جسارت یک احساس است که بیشتر تقویت Jair Bolsonaro بحث گرفتن سختی در جرم و جنایت و حمایت از شلیک به کشتن سیاست.

“تا زمانی که وجود نژاد پرستی وجود دارد هیچ دموکراسی و مبارزه برای دموکراسی مبارزه Bolsonaro دولت,” او می گوید. “این بار سخت.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de