بریتانیا تعلیق معاهده استرداد با هنگ کنگ

تعلیق در می آید به لندن و پکن برای پیدا کردن خود را در افزایش شانس بیش از انواع مسائل از جمله بریتانیا حرکت به نوار چینی غول تکنولوژی Huawei از آن 5G شبکه های بی سیم و رشد خشم عمومی در بریتانیا بیش از درمان اویغوری اقلیت در سین کیانگ خودمختار در قلمرو چین است.

در یکشنبه, چین سفیر بریتانیا بود و در مصاحبه بی بی سی که در آن او فشرده شد در فیلم است که به نظر می رسد برای نشان دادن blindfolded Uighurs مجبور بودن بر روی قطار. “هیچ اردوگاه های کار اجباری در سین کیانگ” لیو Xiaoming گفت. “در بسیاری از اتهامات علیه چین است.”

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo سفر به بریتانیا در این هفته برای یک سفر رسمی دو روزه با چین و هنگ کنگ می رود به یک موضوع بحث به عنوان او در دیدار با رهبران.

دولت بریتانیا تا به حال یک معاهده استرداد با هنگ کنگ برای چند دهه. تحت چنین قوانین هنگ کنگ مقامات می توانید بپرسید بریتانیا به استرداد هر کسی که متهم به جرم و جنایت در شهر و بالعکس.

اما جدید امنیت ملی قانون پکن اعمال شده در هنگ کنگ در این ماه به خود جلب کرد افزایش نگرانی این است که قانون می تواند آن مسترد از بریتانیا رو شدیدی می نامند. کانادا و استرالیا در حال حاضر به حالت تعلیق معاهدات مشابه این ماه است.

ساکنان هنگ کنگ که بخشی از چین از سال 1997 لذت می برد یک مقدار نسبتا زیادی از آزادی بیان و دیگر آزادیهای سیاسی تحت پکن “یک کشور دو سیستم” چارچوب است. اما تحت قوانین جدید این شهر 7.5 میلیون جمعیت زیر همان سخنرانی محدودیت به عنوان سرزمین اصلی است.

تحت این قوانین هر کسی تلقی جرم براندازی به طور بالقوه می تواند در صورت محکوم به حبس ابد.

در پاسخ نخست وزیر بوریس جانسون دولت گفت: این امر پیشنهاد حقوق اقامت و یک مسیر بالقوه به تابعیت انگلستان برای به عنوان بسیاری به عنوان سه میلیون دلار هنگ کنگ شهروندان است. چین را محکوم کرد, حرکت, با سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفتن بریتانیا به “دخالت کردن در هنگ کنگ و امور چین در امور داخلی.”

بریتانیا شده بود به خصوص در مورد مقالات 55 تا 59 از قانون بحث برانگیز امنیت ملی قانون Raab روز دوشنبه گفت: به آنها اجازه سرزمین اصلی چین اقتدار به فرض صلاحیت این دادگاه ها در موارد خاص و سعی کنید این موارد در سرزمین اصلی دادگاه.

لندن و پکن به حال به طور فزاینده ای گرم و روابط تنها چند سال پیش با بسیاری در بریتانیا به دنبال به سمت تجارت با چین به عنوان یک بخش کلیدی در این کشور پس از, اتحادیه اروپا, اقتصادی از ویژگی های. اما که تغییر کرده است به عنوان نگرانی در مورد هنگ کنگ و دیگر مسائل مربوط به رشد.

بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد, آن را به حالت تعلیق درآورد جدید اعزامهای Huawei تجهیزات در آن نوپای بالا-سرعت 5G شبکه در خط با درخواست از ایالات متحده, که گفت که چینی شرکت فن آوری بیش از حد نزدیک به دولت چین و مطرح یک تهدید امنیت ملی.

این حرکت همراه یک نگرانی رو به رشد در میان عموم مردم در مورد چینی نیت با جمع آوری داده از این سال نشان می دهد بسیاری از انگلیسی ها می خواستند یک خط سخت تر در این کشور پس از رمان coronavirus بیماری همه گیر.

سفیر لیو ظاهر در بزرگ سیاه و سفید دیک Andrew Marr نشان می دهد در روز یکشنبه باعث واکنش خشم از برخی از چهره های عمومی است. فیلم بعد از پخش در چین از تلویزیون دولتی ایستگاه CGTN هر چند بخش مورد اویغوری تصویری نمی شد نشان داده شده است.

Keir Starmer رهبر بریتانیا کار حزب مخالف گفت: تعلیق اجرای معاهده استرداد یک “گام در مسیر درست” اما افزود که جانسون دولت باید تحریم مقامات چینی درگیر در نقض حقوق بشر ،

“برخی از اقدامات [چینی] دولت در حال عمیقا نگران و ما نمی توانیم به نوبه خود چشم” Starmer گفت: در یک ویدیو ارسال شده به حساب توییتر خود را.

جانسون روز دوشنبه گفت که او نمی خواهید برای تبدیل شدن به “یک زانو حرکت تند و سریع Sinophobe در هر مسئله فردی است که به طور خودکار ضد چین” اما دولت وی به “نگرانی های جدی” در مورد هنگ کنگ و Uighurs است که نمی تواند نادیده گرفته شود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de