هنگ کنگ (ایسنا) – انگلیس نمی خواهد راه رفتن به دور از مردم هنگ کنگ اگر چین تحمیل امنیت ملی قانون است که در تضاد با تعهدات بین المللی زیر یک سال 1984 توافق نخست وزیر بوریس جانسون گفت: در روز چهارشنبه.

فایل عکس: تظاهرات ضد دولتی شرکت در یک تظاهرات در طول زمان ناهار در مرکزی به عنوان یک قرائت دوم از بحث سرود ملی قانون صورت می گیرد در هنگ کنگ, چین 27 مه سال 2020 است. رویترز/تایرون Siu

جانسون این سخنان به دنبال یک هشدار به چین در روز سه شنبه به مرحله بازگشت از آستانه بیش از امنیت ملی قوانین برای هنگ کنگ گفت: آن را در معرض خطر از بین بردن یکی از جواهرات آسیا اقتصاد در حالی که باعث خرابی شهرت چین است.

“هنگ کنگ موفق به خاطر مردم” جانسون نوشت: در زمان. “اگر چین درآمد حاصل از این امر می تواند در درگیری مستقیم با تعهدات خود تحت بیانیه مشترک یک الزام پیمان ثبت شده با سازمان ملل متحد.”

چین را مجلس شورای اسلامی تصویب و در هفته گذشته تصمیم به ایجاد قوانین برای هنگ کنگ برای جلوگیری از فتنه تجزیه طلبی و تروریسم و دخالت خارجی.

سرزمین اصلی امنیتی و اطلاعاتی عوامل ممکن است برای اولین بار بود مستقر در شهر مستعمره سابق بریتانیا که بازگشت به قانون در سال 1997.

طرح این قانون به شرح زیر ماه از اغلب خشونت آمیز دموکراسی تظاهرات در سال گذشته که به سقوط دلار هنگ کنگ به بزرگترین بحران پس از تحویل.

“بسیاری از مردم در هنگ کنگ از ترس است که راه خود را از زندگی — که چین متعهد به رعایت — تحت تهدید” جانسون گفت.

“اگر چین درآمد حاصل برای توجیه ترس خود را پس از آن بریتانیا نمی تواند در وجدان خوب شانه را بالا انداختن شانه های ما و راه دور; در عوض, ما افتخار ما تعهدات و ارائه یک جایگزین.”

جانسون تکرار بریتانیا تعهد به انگلیسی, ملی در خارج از کشور گذرنامه-دارندگان در هنگ کنگ یک مسیر به شهروندی اجازه می دهد آنها را به حل و فصل در انگلستان است.

وجود دارد حدود 350000 دارندگان BNO گذرنامه در هنگ کنگ و یکی دیگر از 2.5 میلیون نفر واجد شرایط برای آنها جانسون گفت.

چین تصمیم به اعمال امنیت ملی قانون در هنگ کنگ را “محدود کردن آن آزادی و به طور چشمگیری تضعیف استقلال خود را” جانسون نوشت: در یک تفسیر برای جنوب چین صبح پست بیت.ly/3gGrNC6 روزنامه.

“پس از تحویل در سال 1997 کلیدی بوده است گرانبها مفهوم “یک کشور و دو سیستم’, مندرج در هنگ کنگ قانون اساسی و بیمه اعلامیه مشترک امضا شده توسط بریتانیا و چین” جانسون نوشت.

قانون اساسی هنگ کنگ مینی قانون اساسی در حالی که در سال 1984 اعلام مجموعه ای از ترتیبات برای هنگ کنگ را به چین است.

مقامات در پکن و هنگ کنگ بارها و بارها گفت: قانون امنیت نشده است اما انتظار می رود پیش نویس به اجرا سپتامبر را تحت تاثیر قرار دهد و شهر را به درجه بالایی از استقلال از جمله آن معمول قانون حقوقی مستقل سیستم.

“غیر مسئولانه”

چین گفت: تصمیمات آن بر امنیت ملی در هنگ کنگ بودند خود را امر و بریتانیا اتصال به خاک ناشی از “تهاجمی استعمار و معاهدات نابرابر”.

“انگلستان را غیر مسئولانه اظهارات و اتهامات … به شدت دخالت چین در امور داخلی از جمله هنگ کنگ امور چینی” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت. “ما توصیه بریتانیا سمت به قدم به عقب از آستانه.”

“بریتانیا گفت: این قانون اقتدارگرا است اما این کلمه دقیق خصوصیات انگلستان سابق حکومت بیش از هنگ کنگ” سخنگوی گفت.

جانسون نظرات آمده پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در پاسخ به پکن برنامه ریزی برای تحمیل قانون امنیت دستور دولت برای آغاز فرایند از بین بردن ویژه ایالات متحده برای درمان هنگ کنگ برای تنبیه چین است.

یک نظرسنجی از ایالات متحده کسب و کار نشان داد عمق ترس برای آینده عملیات خود را در هنگ کنگ با 30 ٪ از پاسخ دهندگان “نسبتا” نگران و 53.3% “بسیار نگران” در مورد آن.

این نظرسنجی در ماه ژوئن 1-2 به اتاق بازرگانی آمریکا (Amcham) درو پاسخ از 180 یا 15 درصد از اعضای آن است.

حدود 60% فکر قانون صدمه خواهد خود را در عملیات کسب و کار در حالی که یک سوم گفت: آنها با توجه به حرکت سرمایه دارایی یا عملیات از نیمه مستقل شهرستان با 38% شخصا با توجه به حرکت کردن.

کمک به نهفته ضد دولتی تنش هنگ کنگ قانونگذاران در مجموعه ای به ادامه بحث در لایحه که criminalise بی احترامی چین سرود ملی پس از لغو کردند در مجلس در هفته های اخیر.

سالگرد

به طور جداگانه هنگ کنگ فعالان برنامه ریزی برای تجمع به علامت 4 ژوئن سال 1989 سالگرد چینی نیروهای آتش باز در دموکراسی دانش آموزان در داخل و اطراف میدان تیان آن من, حتی اگر برای اولین بار سالانه افروزی برای سالگرد لغو شده است بیش از coronavirus نگرانی.

تظاهرات نیز برنامه ریزی شده برای ماه ژوئن سالگرد 9 سال گذشته میلیون-قوی مارس برابر در حال حاضر خارج لایحه اجازه می دهد تا برای استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین و تظاهرات سه روز بعد که پلیس مقابله با گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی.

آشفتگی مطرح شده سوال در مورد هنگ کنگ نقش به عنوان یک مالی توپی.

HSBC Holdings (HSBA.L) است که در میان شرکت هایی که با آن مواجه شده اند فشار برای حمایت از امنیت قانون سابق هنگ کنگ رهبر لئونگ چون-یینگ نخوری بانک برای ساخت پاک کردن آن موضع.

گزارش توسط آنه ماری Roantree, دانی Kwok, Marius Zaharia و Kanishka سینگ در بنگلور; نوشتن توسط کلارنس Fernandez; ویرایش توسط استفان Coates و غارت Birsel

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de