نخست وزیر بریتانیا جانسون می گوید چین: ما در راه رفتن به دور از هنگ کنگ مردم

لندن/دلار هنگ کنگ (ایسنا) – انگلیس نمی خواهد راه رفتن به دور از مردم هنگ کنگ اگر چین تحمیل امنیت ملی قانون است که در تضاد با تعهدات بین المللی زیر یک سال 1984 توافق نخست وزیر بوریس جانسون گفت: در روز چهارشنبه.

فایل عکس: تظاهرات ضد دولتی شرکت در یک تظاهرات در طول زمان ناهار در مرکزی به عنوان یک قرائت دوم از بحث سرود ملی قانون صورت می گیرد در هنگ کنگ, چین 27 مه سال 2020 است. رویترز/تایرون Siu

بریتانیا خواسته است تا چین به مرحله بازگشت از آستانه بیش از امنیت ملی قوانین برای هنگ کنگ است که در آن می گوید: خطرات از بین بردن یکی از جواهرات آسیا اقتصاد در حالی که باعث خرابی شهرت چین است.

“هنگ کنگ موفق به خاطر مردم” جانسون نوشت: در روزنامه تایمز لندن. “اگر چین درآمد حاصل از این امر می تواند در درگیری مستقیم با تعهدات خود تحت بیانیه مشترک یک الزام پیمان ثبت شده با سازمان ملل متحد.

“بسیاری از مردم در هنگ کنگ از ترس است که راه خود را از زندگی – که چین متعهد به رعایت – تحت تهدید” جانسون گفت.

چین را مجلس شورای اسلامی تصویب و در هفته گذشته تصمیم به ایجاد قوانین برای هنگ کنگ برای جلوگیری از فتنه تجزیه طلبی و تروریسم و دخالت خارجی. سرزمین اصلی امنیتی و اطلاعاتی عوامل ممکن است برای اولین بار بود مستقر در این شهر است.

“اگر چین درآمد حاصل برای توجیه ترس خود را پس از آن بریتانیا نمی تواند در وجدان خوب شانه را بالا انداختن شانه های ما و راه دور; در عوض, ما افتخار ما تعهدات و ارائه یک جایگزین” جانسون گفت.

هنگ کنگ تحویل داده شد و برگشت به چین در سال 1997 پس از بیش از 150 سال از حکومت بریتانیا – تحمیل بریتانیا پس از شکست چین در جنگ تریاک.

چین SCOLDS انگلستان

چین گفت: تصمیمات آن بر امنیت ملی در هنگ کنگ بودند خود را امر و بریتانیا لینک به خاک ناشی از “تهاجمی استعمار و معاهدات نابرابر”.

“انگلستان را غیر مسئولانه اظهارات و اتهامات…به شدت دخالت چین در امور داخلی از جمله هنگ کنگ امور چینی” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت. “ما توصیه بریتانیا سمت به قدم به عقب از آستانه.”

“بریتانیا گفت: این قانون اقتدارگرا است اما این کلمه دقیق خصوصیات انگلستان سابق حکومت بیش از هنگ کنگ” سخنگوی گفت.

جانسون تکرار بریتانیا تعهد به انگلیسی, ملی در خارج از کشور گذرنامه-دارندگان در هنگ کنگ یک مسیر به شهروندی اجازه می دهد آنها را به حل و فصل در انگلستان است.

وجود دارد حدود 350000 دارندگان BNO گذرنامه در هنگ کنگ و یکی دیگر از 2.5 میلیون نفر واجد شرایط برای آنها جانسون گفت.

هنگ کنگ دموکراسی فعال جاشوا وانگ نام در بریتانیا به رفتن بیشتر و اعمال تحریم ها در چین است.

“من از دولت بریتانیا به اعمال لازم تحریم ها و اقدامات محدود کننده” وانگ گفت.

هنگ کنگ فعالان برنامه ریزی برای تجمع به علامت 4 ژوئن 1989 سالگرد چینی سربازان شلیک طرفدار دموکراسی دانشجو تظاهرکنندگان در اطراف پکن میدان تیان آن من, حتی اگر برای اولین بار سالانه افروزی برای سالگرد لغو شده است بیش از coronavirus نگرانی در مورد سرایت.

تظاهرات نیز برنامه ریزی شده برای ماه ژوئن سالگرد 9 سال گذشته میلیون-قوی مارس برابر در حال حاضر خارج هنگ کنگ لایحه اجازه می دهد تا برای استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین و همچنین تظاهرات سه روز بعد که پلیس مقابله با گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی.

(این داستان refiles به نیشگون گرفتن و کشیدن فعل به “خواست” در بند 2)

گزارش توسط آنه ماری Roantree, دانی Kwok, Marius Zaharia و Kanishka سینگ در بنگلور; نوشتن توسط کلارنس Fernandez; ویرایش توسط راب Birsel و علامت هاینریش

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر