نایروبی (ایسنا) – بروندی شروع رسمی دوره از عزاداری برای رئیس جمهور Pierre Nkurunziza روز چهارشنبه یک روز پس از اعلام مرگ او از یک حمله قلبی در سن 55 شوکه فقیر شرق کشور آفریقایی او حکومت با آهن گرفتن.

Burundian پرچم ملی مگس در نیمه افراشته در خارج از خانه دولت ساختمان پس از مرگ در قبرس Pierre Nkurunziza در بوجومبورا, بوروندی ژوئن 10 سال 2020 است. رویترز/Evrard Ngendakumana

با پوشیدن ماسک و دستکش برای جلوگیری از گسترش جدید coronavirus مقامات ارشد دولتی سفیران خارجی و رهبران مذهبی اندود شده تا به امضای تسلیت کتاب باز در حافظه خود را در کاخ ریاست جمهوری.

Nkurunziza همسر, دنیس Bucumi به نظر می رسید وجود ندارد. آمبولانس هوایی خدمات AMREF به رویترز گفت آنها پرواز کرده بود او را به نایروبی, on May 21 برای درمان پزشکی است اما به تایید گزارش های فراوان در رسانه های کنیا است که این درمان برای COVID-19 بیماری های ریوی ناشی از کروناویروس جدید.

تماس به دنبال اظهار نظر در Bucumi سلامت به ویلی Nyamitwe, Nkurunziza را متحد و مشاور بدون جواب رفت.

کمی وجود دارد نمایش عمومی عزاداری در خیابان.

“او در پشت برگ یک کشور که اقتصاد است که در بسیار بد شکل” گفت: یک بیمارستان کارمند که خواسته نمی شود شناسایی برای ترس از اقدامات تلافی جویانه.

بوروندی اقتصاد فرو رفته در فقر و قطع کمک کنندگان بین المللی پس از سازمان ملل متحد مستند های گسترده و تجاوز به عنف و شکنجه و قتل مخالفان سیاسی توسط حزب حاکم فعالان دولت و نیروهای امنیتی.

هنوز معلوم نیست که آیا قدرتمند دوز و کلک از ژنرالها و فرماندهان که لبه پنجره رساند تا Nkurunziza خود را در طول 15 سال حکومت باقی می ماند ایران بیش از جانشینی.

Nkurunziza شده بود با توجه به ایستادگی کردن در ماه اوت راه برای ژنرال بازنشسته Evariste Ndayishimiye که برنده انتخابات ماه گذشته که مخالفان گفت: خدشه دار شد با خشونت و تقلب. دادگاه قانون اساسی در هفته گذشته را رد کرد و این اتهامات تقلب.

پاسکال Nyabenda یک غیر نظامی که ریاست مجمع ملی در حال حاضر به معنای برد تا Ndayishimiye خود را رقیب سابق خود را آغاز می مدت هفت سال در پایان ماه اوت.

کرده اند اظهار نظر در جانشینی یا Nkurunziza دفن تاریخ.

بوروندی اخراج نماینده سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ماه گذشته در میان انتقاد از دولت را از دست داده و coronavirus بیماری همه گیر. آن را انجام داده است تعداد بسیار کمی از آزمون برگزار شد و تظاهرات بزرگ در انتخابات دوره است.

گزارش نایروبی Newsroom; ویرایش توسط Gareth Jones

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de