دفن Malcolm X

دفن Malcolm X

4 مارس 1965

توسط مارلین Nadle

آن را عجیب و غریب مراسم تشییع جنازه در روز شنبه. در ایمان معبد کلیسای خدا در مسیح محراب تزئین شده بود با پلیس. در یک برنز تابوت ال-حاج ملک Shabazz پیچیده شده در سفید کتانی از Moslem مراسم استراحت در زیر دو غول های دیواری عیسی مسیح است.

مراسم تشییع جنازه این مرد معروف به مالکوم ایکس بود ترکیبی از ایمان اسلامی و مسیحی سفارشی. کشیش عینک قهوه ای جامه و عمامه سفید خاورمیانه بیوه های سیاه و سفید حجاب و لباس غربی و سنت است. گل هستند نه بخشی از یک Moslem مراسم تشییع جنازه. هنوز بتی Shabazz ارسال گل به شوهرش. نقش برجسته بر روی پنج-با-دو-پا بانک از قرمز carnations ستاره و هلال احمر از اسلام است.

مرگ برای یک Moslem قرار است به یک موضوع خصوصی است. وجود دارد این است که قرار نیست به هر مکان نمایشگاه از بدن است که باید نگه داشته نمی شود از قبر فراتر از دو غروب. در عین حال نگهداری آنها مالکوم بدن برای یک هفته کامل و 30000 نفر بازدید وحدت کفن و یکی دیگر از 3000 آمد به کلیسا در تلاش برای نگه داشتن بر روی بخشی از آنها را که مرده بود.

برای مالکوم شده بود سخنگوی آن بخش از سیاه پوستان همه است که در ثابت خشم در زندگی خود را در سرزمین غنی و خانه پارسایان.

پنهان کردن اشک

مداحی برای مالکوم شنیده می شد در هر گوشه ای از هارلم. اما آنهایی تحویل در تشییع جنازه بودند ، هیچ چیز قرار است انجام شود در طول اسلامی خدمات برای ایجاد احساسات یا حس سوگ. هیچ چیز تا به حال به انجام. حتی قبل از این سرویس شروع یک تسمه مرد جوان نشسته با دست خود را بر چشمان او feigning خواب برای پنهان کردن اشک های خود را. یک پیر زن با پوشیدن لباس سفید, قلاب بافی شال گردن بیش از یک سوارکار اسب دوانی شدن کلاه نشسته با دستکش چنگ در دست چروکیده و فرسوده با شستشو افراد دیگر طبقه است. پرسید که او چه فکر مالکوم او گفت: “من او را دوست دارم.”

در مقابل کلیسا Ossie Davis, در یک صدا که نگه داشته, ترک خوردگی, شروع اولین قسمت از این سرویس است. “مالکوم ما بود مردانگی,” او گفت:. و مردم در pews فریاد زد: “درست است!”

“آنها به ما بگویید که به او نوشتن را از تاریخ است. آنها می پرسند چه هارلم می یابد به افتخار. و ما لبخند خواهد شد.

“آنها به ما بگویید که او یک متعصب. و ما خواهد پرسید: “آیا شما تا به حال صحبت کردن با برادر مالکوم?’

“آنها به ما بگویید که او پر بود از نفرت. و ما می گویند: به او اجازه دهید که بدون گناه سنگ اول’.”

مردم در pews فریاد زد: “درست است!”

دیگر سخنرانان

احمد Ossman رئیس مرکز اسلامی در سوئیس گفت که او شوکه شده بود با اظهارات کارل روآن این Negro مدیر او ایالات متحده آژانس اطلاعات. روآن گفته بود که آفریقایی مطبوعات بود و اشتباه در تفسیر مرگ مالکوم ایکس به عنوان مرگ یک قهرمان. او متهم مالکوم wilh موعظه جدایی و برتری. Ossman fervantly اعلام کرد که مالکوم به حال abjured همه نژاد پرستی پس از ساخت خود را زیارت به مکه. ذکر روآن نام مجموعه ای کم سر و صدا. برخی از مردم hissed.

در نهایت به سخنرانی شد. نیمه دوم از خدمات انجام شده توسط اسلامی کشیش. وجود دارد چهار takbeers یا نماز. هنگامی که عبارت “الله اکبر” (“خدا بزرگ ترین”) بود زبان آمده مسلمانان — شاید 50 — قرار داده و دست خود را باز در کنار چهره خود را.

دوستان نزدیک و مالکوم را نیمه خواهر ظ گذشته تابوت. آنها در تلاش برای حفظ کرامت و محدودیت های مورد نیاز در این مناسبت است.

زمانی که بتی Shabazz باردار با فرزند پنجم ایستاده بود و قبل از شوهرش او کمی لب او را در مبارزه برای کنترل خودش است. سپس او را شکست. گریه او را تحت فشار لب های او در برابر شیشه سپر که تقسیم او را از بدن خود را.

جمعیت بی خانمان با او و زاری بالا رفت. وجود دارد یک جیغ زدن از یک زن در سطر اول.

تابوت انجام شد پایین سمت چپ راهرو. مردم رسیده است.

‘ساخت آن بدتر”

یک زن پس از پشت سر تابوت شروع به جیغ “کشتن! کشتن! کشتن همه آنها را!” یک زن جوان قرار دادن دست خود را بر روی دیگر زن دهان و راه می رفت و او را گفت: “متوقف کردن مادر! توقف! شما فقط آن را بدتر.”

تابوت رفت و به یک نقره ای-آبی نعش کش. پلیس خیره را از پشت بام ها. 50-ماشین بارداري چپ برای Ferncliff گورستان در Hartsdale.

اما مردم نمی خواهد به خانه بروم. آنها سعی کردند به عقب بر گردیم به کلیسا برای به دست آوردن یک کتاب نماز. برای دریافت یک گل. به چیزی است که آنها می تواند نگه دارید. در نهایت جمعیت نازک یک خوشه کوچک از زنان باقی مانده در پیاده رو در مقابل کلیسا. وجود دارد یک زن در سیاه و روسری, که, گریه, به عنوان او صحبت کرد. هنگامی که او را دیدم یک خبرنگار در تلاش برای خراب کردن مکالمه او رو به اصحاب کرد و گفت: “توقف صحبت کردن. آیا هر چیزی می گویند. آنها همیشه کلمات و پیچ و تاب آنها. این چیزی است که آنها را با مالکوم.”

‘چشمان من را باز کرد’

سپس عطف در این خبرنگار گفت: “آن مرد نمی یاد خشونت مانند مقالات همه می گویند. او به من در مورد خودم. او به من آموخت که من بیش از یک Little Black Sambo یا مو گره خورده یا سیاه پوست.

“آنها به ما معتادان و drunks. و من شرمنده. او چشمان من را باز کرد. او مرا ببینید که آوردن همه پیش بینی به هارلم. که باز همه فروشگاه ها مشروب. مردان سیاه و سفید ندارد و این نوع از پول است.”

به عنوان زن به نام دوریس صحبت او ادامه داد: به گریه. و به عنوان او گریه جمعیت جمع شده بودند. عطف به خبرنگار از او پرسید: “اگر من سیلی صورت خود را, آنچه را که خود را واکنش طبیعی بود؟”

“به آمار بازگشت” گفت: خبرنگار.

“خوب, این چیزی است که مالکوم گفت: ما را به انجام. برای دفاع از خودمان است. در عین حال تمام مقالات خاطر صحبت کردن در مورد خشونت خود را. آن را به من بیمار است.”

“مطمئن” گفت: یک جوان دانشجو “آنها فقط او را دوست دارم در حال حاضر — لیبرال روزنامه — حالا که او مرده است. آن را مانند کندی و کسب و کار. آنها را نشانه رفته همه نوع از ستایش او و پس از او دیگر یک تهدید برای خود را ایجاد.”

پس از آن یک زن با پوشیدن یک پلنگ چاپ عمامه به سرقت برده و رقص گوشواره نقره ای معرفی خودش به عنوان Audley مور. “من 66 سال,” او گفت:. “من یکی از مارکوس Garvey مردم. من مشغول به کار در هارلم در حال حاضر برای بیش از 40 سال است. من نشسته در پای مریم بتون و دیگر رهبران در تلاش برای یادگیری چگونه برای کمک به مردم ما است. من مبارزه برای به دست آوردن Negro سابقه تدریس در مدارس در سال 1934. من یک پیرو از Malcolm X, من مادر او بود.

“او مورد استفاده قرار گیرد برای تماس با من ملکه خود را ، و من می خواهم به او می گویند ‘در حال حاضر مالکوم عسل چرا شما را به غارت آفریقا وجود دارد ؟ ما آفریقایی-آمریکایی ها نه Afros. چطور فرانسه تولید فرانسوی ها? و ایتالیا تولید ایتالیایی ها? اما آفریقا تنها می تواند تخم سیاهان و Afros?’

“چرا که یک آفریقایی است که تقریبا به عنوان بد به عنوان یک سیاه پوست. آن را تقریبا قرار می دهد ما در همان کلاس است که به عنوان مرد روآن. در حال حاضر او یک سیاه پوست! واقعی آمریکا ساخته و تولید شده Negro!

“تنها قانون”

خانم مور و مردم در میان جمعیت شروع به بحث در مورد ساخت یک بنای یادبود مالکوم X. هارلم مرد جوان راه رفتن در نیجریه لباس, متوقف شد, مطرح چوب خود را و فریاد زد: “آیا به صرف پول در مجسمه آن را صرف در اسلحه!”

“چه چیزی اشتباه است با این ؟” گفت: یکی دیگر از مرد جوان بالا بردن مشت خود را.

“تنها قانون وجود دارد که وجود دارد این است که قانون از تفنگ” در جواب مرد با لباس در نیجریه ،

“من باور نمی کنم در تبدیل گونه های دیگر گفت:” خانم مور. “اما آن را احمقانه به استفاده از اسلحه زمانی که آنها را به ارتش و نیروی دریایی و تفنگداران دریایی.”

بحث در مورد مالکوم ناشی از خانم مونرو را به نشان می دهد که گاز قرار داده می شود و هر کس به دیدن مالکوم قبر. بسیاری از مردم می خواست برای رفتن. اما هفت که در نهایت زخم در ماشین بودند یک پزشک از غرب هند جمع آوری مواد برای آمریکایی های آفریقایی تبار تاریخی, انجمن, یک نوجوان در یک دشت بره خانم مور در او تحمیل پوست پلنگ عمامه او خواهر دوریس و خبرنگار که حضور داشتند در ابتدا به ارمغان آورد و جمعیت با هم.

نیم ساعت بعد گروه ایستاده و در کنار قبر ال-حاج ملک Shabazz. آنها ساخته شده بداهتا وعده به وحدت و مبارزه برای آزادی است. هر یک از آنها در زمان یک برگ از قبر. و وعده های ساخته شده برای دیدار دوباره.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر