کانادا, دادگاه می گوید فرستادن پناهجویان به ایالات متحده را نقض حقوق خود را

برندان Mcdermid ایسنا

بوفالو صلح پل که متصل کانادا و ایالات متحده بیش از رودخانه نیاگارا در اوایل ماه جولای.

تورنتو — کانادا دادگاه در روز چهارشنبه انداخت از یک معامله است که اجازه داده است این کشور برای ارسال پناهجویان به ایالات متحده گفت: آن را نقض حقوق خود توسط افشای آنها را به احتمال زیاد بازداشت و امکان حذف از طرف ایالات متحده.

تحت امن سوم کشور توافق که رفت به اثر در سال 2004 کانادا شده است قادر به بازگشت پناهجویان در تلاش برای ورود از ایالات متحده در گذرگاه رسمی — و بالعکس — از آنجا که هر دو کشور به رسمیت شناخته شده هر یک از دیگر به عنوان مکان های امن پناه.

عدالت ان ماری مک دونالد نوشت: در تصمیم گیری است که “آن است که نقش دادگاه به قضاوت در آمریکا پناهندگی سیستم.” اما او گفت: متقاضیان ارائه شده بود “شواهد قابل توجهی وجود دارد از خطرات و چالش ها” در مواجهه با متقاضیان پناهندگی که در حال بازگشت به ایالات متحده است.

“من به این نتیجه رسیده اند که اقدامات مقامات کانادایی در اجرای [امن سوم کشور توافق] در نتیجه فاقد شرایط لازم STCA متقاضیان زندانی توسط مقامات ایالات متحده,” او نوشت. “من به این نتیجه رسیده اند که زندان و عواقب همراه ناسازگار با روح و هدف از این STCA.”

مک دونالد گفت: این پیمان نقض حقوق به زندگی ، آزادی و امنیت شخصی” تضمین شده توسط منشور حقوق و آزادی های کانادا قانون اساسی است. او به حالت تعلیق این حکم به مدت شش ماه به مجلس زمان برای پاسخ.

[کانادا coronavirus عملکرد کامل شده است. اما آن را انجام داده به مراتب بهتر از آمریکا]

این تصمیم ضربه به اتاوا که به مدت طولانی در دفاع از این پیمان به عنوان حلال و به تازگی به دنبال ایالات متحده در سفت کردن خود را در مرز مشترک.

سخنگوی امنیت عمومی وزیر بیل بلر گفت: دولت با بررسی این حکم. U. s. Department of Homeland Security نمی پاسخ به یک درخواست برای نظر.

توافق شده است زیر آتش پس از انتخابات دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که به عنوان رئیس جمهور به دنبال محدود کردن پناهندگی اسکان مجدد پناهندگان و مهاجرت غیر قانونی در ایالات متحده است. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به دنبال امن-سوم-کشور موافقت نامه با چند کشورهای آمریکای مرکزی.

معامله شده در مرکز بحث شدید در کانادا به دلیل یک راه گریز اجازه می دهد تا متقاضیان پناهندگی که از مرز عبور غیر مجاز در نقاط ورودی برای ادامه به کانادا و فایل خود را ادعا می کند. بیش از 58,200 مردم وارد این کشور از طریق چنین “نامنظم” گذرگاه به ادعای پناهندگی پس از مغلوب ساختن پیشی جستن را افتتاح در سال 2017. هجوم ایجاد کرده است یک پرونده از 90,000 ادعا و چپ مهاجران در گیر اداری برزخ برای سال.

کانادا خواسته است تا ایالات متحده برای اصلاح معاهده به آن را آسان تر به نوبه خود کسانی که وارد نامنظم در گذرگاه. هنگامی که کشور خود را بسته به مرز غیر ضروری سفر در ماه مارس آنها همچنین توافق کردند به نوار پناهجویان در چنین گذرگاه.

[برخی از کسب و کار در کانادا می خواهید به اجازه آمریکایی ها پشت در. بسیاری از کانادایی ها نمی کنند.]

این مورد که تصمیم گرفته شد روز شنبه در آورده بود 2017 توسط کانادا شورای پناهندگان کانادا شورای کلیساهای عفو بین المللی و افراد مختلف. آنها استدلال کرد که ایالات متحده باید در نظر گرفته شود “امن” کشور برای پناهجویان چرا که کسانی که پشت کرده اند بازداشت شده و در معرض خطر حذف به کشورهای خود و آزار و اذیت آنها در تلاش برای فرار.

دولت کانادا استدلال فرایند شامل پادمان از جمله توانایی برای پناهندگی متقاضیان به دنبال بررسی قضایی از تصمیم گیری ساخته شده توسط مرزی عوامل است. دولت استدلال کرد که کانادا منشور حقوق و آزادی اعمال نمی شود به قانون ایالات متحده و یا اقدامات و اشاره کرد که بسیاری از طرفین دعوا شد و در نهایت منتشر شد.

مک دونالد اشاره به تجربه Nedeira Mustefa یک مسلمان پناهجو از اتیوپی به خصوص “فوتی و فوری است.” پس از کانادا بازگشت او به ایالات متحده او بازداشت شد و قرار داده شده در سلول انفرادی که در آن او معتقد است که او تغذیه گوشت خوک با وجود داشتن گفته نگهبانان او نمی تواند خوردن آن به دلایل مذهبی. او نوشت: در یک استشهاد که او “احساس ترس و تنهایی و اشتباه” و تحمل “روانی آسیب زا تجربه.”

[ایالات متحده آمریکا است که قرار دادن پناهجویان در هواپیما به گواتمالا — اغلب بدون گفتن آنها را به جایی که آنها در حال رفتن]

“شواهد برقرار است که رفتار مقامات کانادا در اعمال مقررات STCA را تحریک خاص و شناخته شده واکنش های مقامات آمریکایی,” مک دونالد نوشت. “کانادا نمی تواند به نوبه خود چشم به عواقب آن فرود آمد خانم Mustefa در تلاش خود را برای پایبندی به STCA. شواهد به وضوح نشان می دهد که کسانی که به بازگشت به ایالات متحده کانادا توسط مقامات بازداشت شده اند به عنوان یک مجازات است.”

متقاضیان دیگر شامل یک خانواده مسلمان از سوریه که به دنبال پناهندگی در کانادا پس از رئیس جمهور تهمت صدور یک فرمان اجرایی در اوایل سال 2017 محرومیت ورود به پناهندگان و شهروندان از هفت اکثریت کشورهای مسلمان و یک زن از السالوادور, و فرزندان او که گفت: آنها در مواجه با تجاوز به عنف و اخاذی تهدید از MS-13 اعضای باند برگشت به صفحه اصلی.

این واقعیت است که بازداشت شدگان منتشر شد, مک دونالد نوشت: “ایجاد نمی کند که وجود یک نمایشگاه فرایند بررسی در دسترس است.”

[کانادا پرستاران است که کار در ایالات متحده در حال ساخته شده را انتخاب کنید از یک طرف]

وکلای پناهجویان استدلال کرد که توافق نقض برابری حقوق در منشور حقوق و آزادی ها به دلیل آن را به طور نامتناسبی تحت تاثیر زنان است. آنها ذکر ایالات متحده تصمیم در سال 2018 به طور کلی انکار ادعای پناهندگی مربوط به خشونت خانگی و یا باند خشونت است.

مک دونالد نوشت که او نمی خواهد در حکومت که استدلال چرا که او در حال حاضر در بر داشت پیمان را نقض منشور.

این مورد اولین بار است که کانادایی ها باید به چالش کشیده شد ، در سال 2007 گروه های حمایت با موفقیت درخواست دادگاه برای اعلام ایالات متحده آمریکا نا امن برای پناهندگان اما این تصمیم در دادگاه تجدید نظر لغو شد.

این سازمان آورده است که این چالش قانونی استقبال حاکم.

الکس Neve دبیر کل سازمان عفو بین الملل کانادا به نام دولت کانادا برای لغو سفارش که بسته مرز به پناهجویان اقدام به وارد نامنظم در گذرگاه در طول بیماری همه گیر.

“امن سوم کشور توافق شده است منبع قبر نقض حقوق بشر برای سال های بسیاری به صراحت تایید کرد در این حکم” او در بیانیه ای گفت. “که نمی توان اجازه داد برای ادامه یک روز بیشتر.”

در یک پیچ و تاب و کانادا و ایالات متحده می پرسد برای کمک به سرکوب در آن مرز جنوبی

پناهجویان در خطر زندگی خود را برای کمک به کانادا مبارزه covid-19. ترودو می تواند ارتقاء وضعیت خود را.

خلافت هم پاشیده است اما داعش هنوز هم ثابت شده و یهودیان در کانادا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de