سرمایه داری یک انکوباتور برای بیماری های همه گیر. سوسیالیسم راه حل است.

یک کروناویروس جدید به نام “SARS-CoV-2” شناخته شده محاوره با نام این بیماری باعث به نام “coronavirus بیماری 2019” یا “COVID-19” — است wreaking ویران در سراسر جهان است. در ایتالیا مرگ و میر افزایش یافته است به 366 امروز و این کشور فقط تمدید آن قرنطینه اقدامات در سراسر کشور. در چین تولید تعطیل شده در کارخانه های سراسر کشور. با توجه به این که بیش از 100 ، 000 موارد تایید شده اند در بیش از 100 کشور و مرگ و میر است که در حال حاضر به 3,809 همانطور که از نوشتن این. بازار سهام در آمریکا سقوط کرد و 7 درصد است و ما ممکن است رهبری نسبت به دیگر 2008-مانند رکود است.

گزارش طیف وسیعی از 200-400 (213 هر که و 434 هر NBC News) تایید موارد COVID-19 در ایالات متحده وجود دارد اما به احتمال زیاد بسیاری از بسیاری دیگر که باید شناسایی نشده به امکانات بهداشتی هنوز هم به آسانی در دسترس تست سریع برای تشخیص. مراکز کنترل بیماری ها (CDC) botched یک پاسخ ارسال معیوب تست کیت که نیاز به یاد بیاورید. در این نقطه در ایالات متحده آمریکا CDC امتناع گزارش چگونه بسیاری آزمایش شده اند اما ما می دانیم که تعدادی آزمایش در ایالات متحده بسیار کم تا حد زیادی به دلیل موانع بسیار زیاد مقامات دولتی باید در محل قرار داده. FDA به تازگی اعلام کرد بیش از 2 میلیون تست باید حمل به آزمایشگاه توسط در دوشنبه اضافی 4 میلیون تا پایان هفته. این می تواند منجر به افزایش موارد تایید شده در سراسر کشور. ما همچنین شاهد تولید مثل نژادپرستانه و بیگانه استعارههای و حملات ترس از این بیماری همه گیر رشد می کند.

گسترش coronavirus افشای همه تناقضات سرمایهداری است. این نشان می دهد که چرا سوسیالیسم ضروری است.

کروناویروس در سرمایه داری

آن است که تنها به بدتر. گسترش ویروس غیر ممکن است برای متوقف کردن — و این است که با توجه به دلایل اجتماعی بیش از بیولوژیکی هستند. در حالی که پزشکان توصیه می کنند که مردم در خانه بمانند زمانی که آنها احساس بیمار به منظور کاهش احتمال گسترش ویروس طبقه کارگر و مردم فقط نمی تواند به ماندن در خانه در نگاه اول از سرفه.

بر خلاف دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اخیر پیشنهادات است که بسیاری با COVID-19 باید “حتی رفتن به محل کار” CDC توصیه می کند که کسانی که آلوده به ویروس باید قرنطینه شود. این مشکل به شمار سرمایهداری برای اعضای طبقه کارگر است که نمی توانیم به سادگی کار نشده است. نیویورک شهرستان, شهردار, بیل د Blasio به تازگی پیشنهاد اجتناب از شلوغ مترو اتومبیل و یا کار از خانه در صورت امکان, اما بسیاری از تکیه بر حمل و نقل عمومی. پیشنهادات از رهبران دولت خود را نشان می دهد جدا از طبقه کارگر است. 58 درصد آمریکایی ها باید کمتر از 1000 دلار در پس انداز خود را و حدود 40 درصد از آمریکایی ها نمی توانند هزینه های غیر منتظره بیل 400 دلار. بنابراین برای بسیاری از ماندن در منزل و یا با استفاده از حمل و نقل عمومی است که به سادگی یک گزینه نیست.

حتی بیشتر مردم برای جلوگیری از, دکتر, زمانی که ما مریض است. با یا بدون بیمه سفر به بیمارستان معنی racking تا عظیم صورتحساب های پزشکی. گاردین گزارش می دهد که 25 درصد از آمریکایی ها می گویند که آنها یا یکی از اعضای خانواده را با تاخیر درمان پزشکی با توجه به هزینه های مراقبت از. در مارس 2019 جامعه سرطان آمریکا دریافتند که 56 درصد از بزرگسالان گزارش داشتن حداقل یک پزشکی مشکلات مالی. بدهی های پزشکی همچنان شماره یک علت ورشکستگی در کشور است. یک سوم از تمام کمک های مالی در, جمع آوری اعانه, سایت GoFundMe رفتن به پوشش هزینه های مراقبت های بهداشتی. است که سیستم بهداشت و درمان از ثروتمندترین کشور در جهان: GoFundMe.

واضح است که این یک سناریوی خطرناک. در حال حاضر مردم هستند که زین با لوایح اگر آنها به دنبال آزمون برای coronavirus. میامی هرالد نوشت: داستان در مورد Osmel مارتینز Azcue که به بیمارستان رفت برای آنفولانزا مانند علائم پس از یک سفر کاری به چین است. در حالی که خوشبختانه معلوم شد که او تا به حال آنفولانزا بیمارستان بازدید دلار هزینه 3,270 با توجه به اطلاع از شرکت بیمه خود را. کسب و کار خودی ساخته شده یک نمودار ممکن است هزینه های مربوط به رفتن به بیمارستان برای COVID-19:

البته این هزینه ها خواهد بود بدون مشکل برای برخی از. سه ثروتمندترین آمریکایی ها خود را بیشتر ثروت از پایین 50 درصد از آمریکایی ها است. تمرکز ثروت در دست کمتر و کمتر گذاران بخشی از سرمایه داری است DNA. اما به عنوان کیت Pickett و ریچارد Wilkson برجسته گسترده در کتاب روح سطح: چرا برابری بیشتر می سازد و جوامع قوی تر مردم در برابر جوامع سالم هستند. آنها زندگی می کنند طولانی تر و کاهش مرگ و میر نوزادان و بالا خود اعتبار بهداشت و درمان است. نابرابری منجر به فقیرتر سلامت کلی.

پس چگونه این مربوط به COVID-19? اصلی تئوری برای این نتایج این است که نابرابری ثروت و قدرت در یک جامعه منجر به یک حالت استرس مزمن. این ویران کردن بر روی سیستم های بدن از جمله سیستم قلبی عروقی و سیستم ایمنی بدن و خروج افراد بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات سلامتی. این به این معنی که جوامع تبدیل شدن بیشتر و بیشتر نابرابر ما را ببینید افراد بیشتر و بیشتر مستعد ابتلا به عفونت است. سرمایه داری را نابرابری قرار می دهد همه ما در معرض خطر بیشتری به عنوان COVID-19 گسترش می یابد.

Coronavirus (COVID-19) در سوسیالیسم

COVID-19 برجسته نیاز برای سوسیالیسم به صورت همه گیر مانند این. و سوسیالیسم ما به این معنی نیست مدیکر برای همه یا قرارداد جدید لیبرالیسم. مدیکر برای همه کافی است به صورت بیماری های همه گیر مانند coronavirus. منظور ما از جامعه ای که در آن نیازهای انسان حاکم بر تولید نه درایو برای سود. این یک جامعه بدون سرمایه داران که در آن تولید و تولید مثل است دموکراتیک برنامه ریزی شده توسط طبقه کارگر و تحت ستم. در این نوع از جامعه ما خواهد بود قادر به پاسخگویی به COVID-19 بی نهایت بهتر از سرمایه داری.

در یک جامعه سوسیالیستی هر دو پیشگیری و پاسخ به شیوع بیماری را به شدت تغییر. لوازم مانند دست صابون ضد عفونی کننده دست و سطح مطابق با اصول بهداشتی دستمال مرطوب یا اسپری هستند بسیار در تقاضا در این زمان. ما در حال حاضر شاهد کمبود کلیدی منابع در سراسر جهان است. نیاز به حداکثر سود در نظام سرمایه داری باعث شده است تا شرکت ها به شدت بالا بردن قیمت های خود را در این زمان از تقاضا بالا است. برای مثال واشنگتن پست گزارش کرده است شدید افزایش قیمت محصولات مانند Purell ضد عفونی کننده دست. تحت سرمایه داری کمبود منجر به سود بیشتر.

سرمایه داری منجر به یک سیستم جهانی تولید شامل صنایع در نامتجانس به پایان می رسد از جهان که واقعا بستگی دارد در هر یک از دیگر به تابع. این اجازه می دهد تا برای یک سرمایه داری بهره برداری از یک کارگر در یک کارخانه در چین تولید اپل که می رود خود خسته شده اید توسط اپل مشتری در اینجا در ایالات متحده آن را نیز اجازه می دهد تا شرکت ها برای رانندگی کردن هزینه های در یک منطقه از جهان است که ممکن است ضعیف تر حمایت از کارگران است. در حالی که این مفید است برای سرمایهداران شیوع بیماری ها مانند COVID-19 برجسته پاک کردن نقاط ضعف در این سیستم است. بخش زیادی از مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت داروهای جدید از چین آمده. پس از صنعت است به طوری تحت تاثیر قرار ویروسی گسترش تولید و عرضه شده است را به شدت کاهش دهد. این تاخیر توانایی برای پاسخ سریع در کشورهای دیگر مانند ایالات متحده آمریکا است.

مرکزی از جنبه های سوسیالیسم دموکراتیک یک اجرای اقتصاد برنامه ریزی شده: یک اقتصاد است که در آن تمام منابع اختصاص داده شده با توجه به نیاز به جای توانایی پرداخت. نیاز است تصمیم دموکراتیک توسط هر دو تولید کنندگان و مصرف کنندگان است. با ابزار تولید تحت کنترل کارگری ما قادر خواهد بود به سرعت افزایش تولید این محصولات در مواقع اضطراری است.

علاوه بر این با از بین بردن موانع بین فکری و کار دستی, افزایش تعداد کارگران خواهد بود آشنا با کل پروسه تولید و آماده برای پرش در جایی که مورد نیاز است. در کارگر تعاونی در سرمایه داری مانند MadyGraf در آرژانتین و Mondragon در اسپانیا, کارگران در حال حاضر یادگیری در تمام جنبه های تولید. این اجازه می دهد تا کارکنان برای انتقال به مناطق که در آن تلاش اضافی مورد نیاز است.

سوسیالیسم نمی تواند وجود داشته باشد تنها در یک کشور پس از جهانی اقتصاد برنامه ریزی شده خواهد بود و کلیدی در این لحظات. اگر یک کشور در حال تجربه یک کمبود دیگران را به آن را تشکیل می دهند. این کلیدی است برای حاکم در جهانی همه گیر مانند coronavirus: آن را تنها می تواند متوقف شود اگر ما آن را متوقف کند در همه جا. در جهانی اقتصاد برنامه ریزی شده این امر می تواند بسیار آسان تر.

ماندن در منزل

اگر یکی مریض تصمیم گیری برای محافظت از خود و دیگران با در نظر گرفتن زمان هرگز نباید آنها را منجر به نگرانی در مورد از دست دادن شغل خود را به پرداخت اجاره قرار دادن غذا بر روی میز و یا قادر به ارائه برای فرزندان خود. در سرمایهداری خدمات از جمله مسکن و بهداشت و درمان کاهش می یابد به کالا است. این اغلب به ارائه مردم با حجت: کار در حالی که بیمار و به طور بالقوه در معرض دیگران و یا در خانه بمانند و خطر از دست دادن کار خود را.

تحت سوسیالیسم افزایش مکانیزاسیون تولید و از بین بردن غیر ضروری مشاغل — خداحافظی صنعت تبلیغات! خداحافظی بیمه بهداشت و درمان صنعت! — آیا در حال حاضر به شدت کاهش تعداد ساعت که ما نیاز به کار می کنند. ما خواهد بود هزینه های وسیع ساعت از روز هنر ساخت و یا حلق آویز کردن با دوستان و خانواده.

در طول بیماری شیوع ما قادر خواهد بود به ماندن در خانه در اولین نشانه از سرد علاوه بر گرفتن تست شده حق دور. در یک اقتصاد برنامه ریزی شده ما می تواند تخصیص منابع که آنها بیشتر مورد نیاز را به حساب کاهش در نیروی کار به دلیل بیماری.

کجا هستند Coronavirus درمان?

در حال حاضر متعدد برای سود شرکت ها در حال تلاش برای آزمایش (جدید گاهی اوقات, گاهی اوقات که قبلا رد شده و در حال حاضر بازیافت) روش های درمانی برای دیدن اگر آنها می توانند درمان یا جلوگیری از COVID-19. در حالی که وجود دارد تلاش برای تولید یک COVID-19 واکسن این واکسن نمی خواهد برای آزمایش آماده می شود در آزمایشات انسانی برای چند ماه و با توجه به پیتر علائم مدیر مرکز FDA بیولوژیک بررسی و پژوهش است. در عین حال حتی در هفته گذشته, بهداشت و خدمات انسانی, منشی, Alex آذر حاضر به تضمین تازه توسعه یافته coronavirus واکسن خواهد بود مقرون به صرفه برای همه بیان کرد: “ما نمی توانید کنترل کنید که قیمت و چون ما نیاز بخش خصوصی برای سرمایه گذاری است.” این بیانیه مضحک است به حداقل می گویند که از سابق بالا لابی به الی لیلی که خدمت در زمانی که این شرکت قیمت دارو به طور قابل توجهی بالا رفت.

شرکت هایی مانند علوم جلعاد مدرن درمان و گلاکسو همه باید درمان های مختلف در حال توسعه است. هر یک از شرکت های بهره در به حداکثر رساندن سود در سراسر خاص خود را COVID-19 درمان نگه داشته است و آنها را از قادر بودن به استخر خود را از منابع و اطلاعات به منظور توسعه روش های درمانی در سریع ترین شیوه ممکن است. دولت از COVID-19 پژوهش در معرض دروغ در مورد سرمایه داری “تحریک نوآوری است.”

همچنین مهم است به یاد داشته باشید که بسیاری از توسعه مواد مخدر تلقی “شرکت نوآوری” نمی توانست بدون مالیات دهندگان بودجه تحقیقاتی دولتی. صورتحساب مانند Bayh-Dole قانون اجازه می دهد برای شرکت های بزرگ به خرید اختراع ثبت شده در مولکول های یا موادی که توسعه یافته اند در بودجه عمومی موسسات مانند موسسه ملی بهداشت (NIH) و سپس جک تا قیمت به حداکثر رساندن سود است. یک مطالعه انجام شده توسط مرکز ادغام علم و صنعت (CISI) مورد تجزیه و تحلیل رابطه بین دولت بودجه تحقیقات و هر داروی جدید تایید شده توسط FDA بین سال های 2010 و 2016. محققان دریافتند “هر یک از 210 داروهای تایید شده برای بازار آمد از تحقیقات پشتیبانی شده توسط NIH.”

خلع ید از سرمایه داران را به معنای عمومی دیگر نمی خواهد برای کمک مالی به شرکت های خصوصی سود. ملی شدن صنعت داروسازی خواهد اجازه می دهد برای هم فکری و منابع مالی به مخلوط برای مقابله با جهان چالش های به جای تمرکز بر فیلمهای مخدر که سود تنها چند. در مورد COVID-19 ما را به جرم بسیج و هماهنگی جهان بزرگترین ذهن به استخر منابع و با سرعت بیشتری توسعه موثر درمان. در واقع, وجود دارد که به احتمال زیاد بیشتر پزشکان و دانشمندان به عنوان افرادی که می خواهید به مطالعه در این زمینه دیگر مواجه با بدهی غیر قابل عبور.

مراقبت های بهداشتی در سوسیالیسم

تحت سوسیالیسم کل بهداشت و درمان صنعت خواهد بود اجرا دموکراتیک توسط پزشکان و پرستاران و کارکنان و بیماران است. این امر می تواند به شدت متفاوت از سیستم فعلی که در آن ثروتمند گذاران را در تصمیم گیری های مهم در بیمارستان شرکت های دارویی, دستگاه, شرکت های تولیدی و شرکت های بیمه (بازیکنان کلیدی را تشکیل می دهند که “پزشکی و صنعتی”). در مورد COVID-19 مراقبت های بهداشتی خواهد بود یک حق انسانی و نه وسیله ای برای پول است. این اجازه می دهد برای هر فردی نگران به دست آوردن آزمایش و درمان بدون ترس از اقتصادی خراب کردن. اگر بستری شدن در بیمارستان و یا قرنطینه شد مورد نیاز بیمار و خانواده خواهد بود قادر به تمرکز بر روی آنچه که بهترین برای سلامت خود را به جای نگرانی در مورد اینکه آیا یک بیمارستان لایحه از بین بردن آنها را از لحاظ اقتصادی.

حوزه از آنچه در نظر گرفته شده است “بهداشت و درمان” نیز نیاز به گسترش است. یک فرد به طور کلی وضعیت زندگی و محیط اجتماعی خواهد بود کلید برای پرداختن به سلامت خود را. این امر به معنای سلامت سیستم تحت سوسیالیسم خواهد مسائل مانند آب و هوا انتظار سقوط. در حالی که ارتباط بین COVID-19 و تغییرات آب و هوایی هنوز به تاسیس, افزایش درجه حرارت جهانی — تا حد زیادی رانده شده توسط 100 شرکت بزرگ و مجتمع نظامی-صنعتی — افزایش خواهد یافت و ظهور عوامل بیماری جدید در آینده است. زمستان کوتاهتر تغییرات در چرخه آب و مهاجرت حیات وحش نزدیک به انسان در افزایش خطر ابتلا به بیماری قرار گرفتن در معرض.

سرمایه داری ایجاد شرایط بیماری همه گیر. سرمایه داری “راه حل” کافی و تشدید بحران به معنی بیشتر بیماری و مرگ. سرمایه داری شده است یک انکوباتور به صورت مستمر گسترش coronavirus. مراقبت های بهداشتی تحت این سیستم همیشه محزون می خوانی ناکافی در پرداختن به همه گیر. Coronavirus برجسته این واقعیت است که ما باید به یک حرکت اجتماعی بیشتر تجزیه و تحلیل سلامت و رفاه. ما همه به یکدیگر متصل به طبیعت و محیط زیست اطراف ما. سوسیالیسم را بازسازی جامعه بر اساس آن روابط است.

در همان زمان سوسیالیسم یک مدینه فاضله است. به احتمال زیاد شیوع بیماری های همه گیر و یا در سوسیالیسم نیز هست. اما یک جامعه سوسیالیستی — که در آن همه تولید سازمان یافته در یک اقتصاد برنامه ریزی شده و تحت کنترل کارگری — را قادر به تخصیص منابع قرار داده و خلاق و علمی انرژی از مردم به این کار نیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر