چچن تبعیدیان شکار شدن هستند. اغلب دنباله منجر به روسیه است.

موسی Sadulayev AP

چچن منطقه ای, رهبر, رمضان قدیروف ارائه یک سخنرانی در مراسم تجلیل از نیروهای وزارت کشور در گروزنی روسیه روز شنبه, مارس 30, 2016.

مسکو — ترور با اسلحه چکش و چاقو. آنها کمین ماشین و یا کارخانه بمب. شکار: چچن وبلاگ نویسان منتقد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور را تحت الحمایه چچن رهبر رمضان قدیروف یا شورشی چچن جانبازان که مبارزه برای استقلال از روسیه است.

آخرین قربانی 43 ساله Mamikhan عمروف که ارسال شده انتقاد مکرر از قدیروف در یوتیوب بود به ضرب گلوله کشته خارج از یک مرکز خرید در شهر اتریشی Gerasdorf شمال وین اواخر روز شنبه. یک زن 47 ساله روسی فرار با ماشین بود با ردیابی پلیس هلیکوپتر و دستگیر شد حدود 100 مایل از صحنه جرم. دوم مشکوک — که با وارد قربانی در صحنه جرم با توجه به اتریش مقامات — بود نیز دستگیر شد.

اتریش عملیات پلیس در حال تحقیق در مورد جرم و جنایت. پلیس اداره گفت که عمروف تا به حال کاهش یافته است حفاظت پلیس قبل از او کشته شد و معلوم بود اگر جرم تا به حال انگیزه های سیاسی.

قتل به دنبال یک رشته طولانی از ترور و حمله به چچن تبعیدی در اروپا و ترکیه در خاورمیانه پس از سال 2004 زمانی که یک اقدام سابق رهبر چچن Zelimkhan Yandarbiyev شد ترور یک ماشین بمب گذاری در دوحه پایتخت قطر است.

[سرمقاله: وحشیانه رهبر چچن می رود پس از دیگری نظارت خود را شکنجه و آزار]

روز شنبه در حمله بود و نه کشتن یک چچنی در اتریش. در ژانویه سال 2009 یکی از قدیروف سابق محافظان عمر Israilov کشته شد در روز روشن در وین.

برخی از این حملات از جمله ترور سابق چچن جنگجویان شورشی شده اند مربوط به آژانس های امنیتی است. دیگران را هدف تبعید روزنامه نگاران و منتقدان قدیروف که متهم توسط حامیان حقوق بشر از موارد نقض حقوق بشر علیه مخالفان سیاسی فعالان همجنسگرایان و دیگران. او را انکار می کند سوء استفاده و یا سفارش ترور.

با این حال پوتین داده است قدیروف دست به انجام هر کاری که او بداند لازم برای ایجاد ثبات در چچن که در آن شورشیان مبارزه دو خسته کننده استقلال علیه مسکو در 1990s و 2000s اولیه.

ترور چچن در تبعید به نظر می رسد بخشی از گسترده تر الگوی بی پروایی نشان دادن حملات روس ها در کشورهای خارجی از جمله 2018 مسمومیت از روسیه سابق اطلاعات نظامی افسر سرگئی Skripal و دخترش یولیا با استفاده از عصب عامل Novichok در بریتانیا و کشنده 2006 مسمومیت از دیگر سابق روسیه الکساندر لیتوینکو با استفاده از رادیواکتیو عامل پولونیوم-210.

با توجه به مقامات نظامی روسیه آژانس اطلاعات GRU مسئول Skripal حمله. در ماه ژوئن در آلمان متهم روسیه ترور رئیس سابق چچن فرمانده Zelimkhan Khangoshvili, 40, در Kleiner Tiergarten پارک در برلین سال گذشته است.

قاتل سوار بر یک دوچرخه و شات Khangoshvili یک شهروند گرجستان چندین بار در سر.

آنلاین تحقیقی واحد Bellingcat داد که مرموز واحد در روسیه سرویس امنیتی فدرال (FSB) یک جانشین سازمان به KGB انجام Khangoshvili ترور. آن را شناسایی قاتل به عنوان یک زن 54 ساله روسی قرارداد قاتل و گفت: قتل و مرتب توسط FSB ویژه مبارزه با تروریسم واحد بخش V. مقامات آلمانی بازداشت مظنون دقیقه پس از ترور و او همچنان در بازداشت است.

پوتین به نام Khangoshvili یک راهزن اما انکار کرد که روسیه بازی هیچ نقشی در مرگ او. در دسامبر نشست در جنگ در شرق اوکراین که در آن آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز در حال حاضر پوتین به نام Khangoshvili “بی رحمانه و تشنه به خون” و ادعا کرد او در بخشی از یک حمله که به کشته شدن 98 نفر و در سال 2004 بمب گذاری در مسکو. سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت: آلمان تصمیم به اخراج دو دیپلمات های روسیه در ارتباط با قتل “کاملا بی اساس است.” روسیه اخراج دو دیپلمات آلمانی در اقدامی تلافی جویانه.

مقامات آلمانی تحت تعقیب یک مظنون در ماه گذشته در Khangoshvili قتل.

Bellingcat هفته گذشته گزارش داد که دومین عامل بود که در برلین ترور و مرتبط است که فرد به یک گروه از FSB عوامل به اعتقاد مسئول کشته شدن یکی دیگر از چچن در استانبول در سال 2015.

در این حادثه Abdulvakhid Edilgeriev های شبه نظامی در ارتباط با چچن شورش علیه مسکو شد و در ماشین خود را با او 4 ساله خواهر زاده زمانی که ماشین دیگری آماج او را در سرعت از پشت. او فرار کرد اما دنبال شد و به ضرب گلوله و چاقو در خیابان. ترکیه بعد از بازداشت دو مظنون — یوری Anisimov, 52 و الکساندر Smirnov 55 — و دست آنها را به مسکو است.

حداقل هفت دیگر چچن بودند ترور در ترکیه بین سال های 2003 و 2013, با توجه به بنیاد جیمز تاون و چندین نفر دیگر جان سالم به در ترور تلاش است.

در ماه های اخیر چندین برجسته تر چچن حمله شده است در اروپا است. در یک مورد یک منتقد قدیروف چچن مهاجر عمران علی اف مرده پیدا شد با بیش از 130 زخم چاقو در Coq Hardi هتل در لیل فرانسه در ماه ژانویه است. فرانسوی دادستان گفت: یک مرد مشکوک رفتگان برای روسیه روز پس از کشتار.

[در اینجا 10 منتقدان ولادیمیر پوتین که فوت خشونت و یا مشکوک در راه]

هفته بعد در شهر یوله سوئد, یک مرد با یک چکش آمد برای یکی دیگر از برجسته وبلاگ نویس منتقد قدیروف, Tumso Abdurakhmanov که کانال یوتیوب است بیش از 350 ، 000 مشترکین. Abdurakhmanov حال سرزنش قدیروف برای لیل کشتن.

او را در خانه اش خواب بود زمانی که او اصابت ضربات چکش به سر. او موفق به مبارزه با و به زانو در آوردن مهاجم و جریان یک ویدیو از خود فرآیند له له زدن و ایستاده بر مرد از او می پرسی: “چه کسی به شما ارسال می شود? که در آن شما می آیند؟”

“از مسکو” مرد پاسخ داد.

“چگونه شما پیدا کردن آدرس من؟”

“آنها به من گفت:” مهاجم گفت: “آنها به من است.”

این حمله پس از Magomed Daudov بلندگو چچن مجلس و نزدیک قدیروف متحد اعلام کرد یک خون دشمنی علیه Abdurakhmanov و قول داد به او را پیدا کنید. او عصبانی شد بیش از یک مصاحبه تلفنی که در آن وبلاگ نویس به شدت از او انتقاد.

در چچن Abdurakhmanov خانواده تا به حال او را طرد, در رسانه های محلی با یک عمو گفت “اگر کسی او را بکشد ما اجازه می دهد که فرد خود را به خون است.”

مقامات سوئد بعد از بازداشت روسلان Mamaev 29-ماه-پیر مرد روسی مظنون به حمله و 30 ساله روسیه گفت: به همدست خود را. مقامات چچنی را رد دخالت در این حمله که در زمان Daudov تولد.

قبل از شنبه را کشته و در وین, Abdurakhmanov جلب توجه به آنچه که او به نام نقض حقوق بشر توسط مقامات چچنی در برابر خانواده عمروف چچن منتقد بود که به ضرب گلوله کشته شنبه.

“این مردی که برادر لگد بود در مقابل دوربین و کشته شده است. مادر او به ارمغان آورد و کشیده مو به زور او را به فاش کردن پسر او را در محل” او در یوتیوب در مارس 31.

در اکتبر سال 2017 سابق چچن جنگنده آمنه Okuyeva, 34 کشته شد که افراد مسلح کمین او و شوهر خود نزدیکی عبور از راه آهن در خارج از پایتخت اوکراین کیف. شوهرش آدم Osmayev که متهم توسط مقامات روسی از توطئه برای کشتن پوتین فرار کرد. یکی دیگر از ترور علیه او پیش از آن در سال 2017 شکست خورده است.

مقامات اوکراین گفت: آنها مشکوک است که هر دو روسی عوامل یا طرفدار کرملین در چچن assassins انجام این حمله است. Osmayev در زمان جنگ در شرق اوکراین علیه روسیه و جدایی طلبان مورد حمایت.

ماه گذشته یک خودروی بمب گذاری شده در مرکز کی یف کشته علی Timayev یک چچنی جنگنده با گرجستان شهروندی است .

برخی از چچن قربانیان ترور شده اند می خواستم با روسیه FSB برای سال. با توجه به Bellingcat در سال 2012 FSB مشترک با هوش می خواستم یک لیست از جمله 19 چچن پنج تن از آنها پس از ترور شده است.

یک پاسپورت. یک قتل است ؟

آلمان لینک کلیک کنید روسی عوامل به برلین ترور اخراج دیپلمات

پوتین ‘احتمالا’ درگیر در ترور و مسمومیت, اما آن را نه در کشور ما’ تهمت می گوید:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de