چین و ایران مغلوب ساختن پیشی جستن دو اصلی خارجی دشمنان طرح اصلی پیمان

هفته گذشته وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف اذعان کرد در یک جلسه مجلس است که دولت او این است که “با اعتماد به نفس و اعتقاد” در مذاکرات با چین بیش از 25 سال همکاری استراتژیک که می تواند شامل حدود 400 میلیارد دلار در چین سرمایه گذاری از طریق بخش های مختلف اقتصاد ایران. یک طرح کلی از توافق جزئیات ظاهر در 18 صفحه به بیرون درز سند حاضر که منشأ نامشخص است هر چند آن را تقریبا هم راستا با مطرح برنامه ای که قبلا اعلام شده توسط دولت ایران. به گزارش نیویورک تایمز یک نسخه از سند مورخ در ماه ژوئن که خبرنگاران خود را به دست آمده است یک پیش نویس از یک انتظار توافق با چین است.

این پیمان میان دو کشور خواهد بود گسترده: این امر افزایش تبادل اطلاعات و همکاری های امنیتی از جمله در امکان ماموریت در سوریه و عراق است. این امر همچنین شرکت های چینی گسترش ردپای خود را در ایران و راه آهن بنادر و ارتباطات از راه دور در حالی که تامین امنیت برای پکن ثابت و با تخفیف نفت ایران عرضه برای بعد از ربع قرن. چین را توسعه مناطق آزاد تجاری در مکان های استراتژیک در ایران بیشتر اتصال این کشور به پکن وسیع کمربند و جاده تجارت جهانی و توسعه ابتکار.

حتی اگر از آن شده است در آثار پس از سال 2016 قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب شد که زمان این توافق بالقوه آشکار است. این یک یادآوری از چه بعید است از آن بود که تهمت می تواند گول زدن تهران به نشستن جدید مذاکرات پس از دور انداختن ایالات متحده به تعهدات هسته ای یک توافق دیپلماتیک که سال ها در ساخت و درگیر تلاش های قدرت های بزرگ از جمله چین است. در حال حاضر با اقتصاد خود را در ژنده پوش که ایرانیان به دنبال یک راه نجات از پکن است. و مقامات چینی داده شده خود را در کشمکش با واشنگتن به نظر می رسد مایل به گرفتن خطر است.

“در زمانی که ایالات متحده در وضعیتی وخیم از رکود و coronavirus و به طور فزاینده ای منزوی در سطح بین المللی پکن حواس آمریکا ضعف” نوشت: بار خبرنگاران Farnaz Fassihi و استیون لی مایرز. “پیش نویس توافق با ایران نشان می دهد که بر خلاف بسیاری از کشورهای چین احساس می کند آن است که در یک موقعیت برای سرپیچی از ایالات متحده آمریکا به اندازه کافی قدرتمند برای مقاومت در برابر آمریکا مجازات آن را به عنوان در تجارت جنگ توسط رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن.”

معلوم نیست که واقعی معامله را تحت فشار قرار دادند دریافت از طریق. وقتی پرسیده شد که در مورد آن توسط خبرنگاران هفته گذشته, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian ارائه عادی anodyne پاسخ. “چین و ایران دوستی سنتی و دو طرف شده اند در ارتباطات در توسعه روابط دوجانبه” او گفت:. “ما آماده به کار با ایران به طور پیوسته پیشبرد همکاری های عملی.”

چین نیز نقش کلیدی را در شورای امنیت سازمان ملل در مسدود کردن تهمت تلاشهای دولت برای گسترش یک تحریم تسلیحاتی ایران است که در مجموعه ای به پایان می رسد بعد از این سال. ماه گذشته چین در سازمان ملل متحد ژانگ ژوئن رد ایالات متحده در تلاش برای استفاده از شرایط ایران به reimpose سلاح ممنوعیت سرزنش مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای برگزاری تا پایان خود را از معامله در وهله اول.

برخی از تحلیلگران در خارج از کشور دیدم نفاق در تهران معاشقه پکن. “یک ایرانی رژیم انقلابی که هویت استوار در مقابله با آمریکا و امپریالیسم و اسلام هراسی است که در مورد تصویب آن کل اقتصادی و استراتژیک وابستگی به یک دولت چین نگه می دارد که بیش از 1 میلیون مسلمان در re-اردوگاه آموزش و پرورش ایم” کریم Sadjadpour یک عضو ارشد در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی.

در ایران این موضوع است که به سختی حل و فصل. آن نیاز به یک رای در مجلس در حال حاضر تحت سلطه تندرو که در حال حاضر خشمگین با حسن روحانی رئیس جمهور بیش از هر دو دست زدن به او از coronavirus همه گیر و شکست ایران. روحانی امضا پیروزی دیپلماتیک است به طور موثر تبدیل به خاکستر با خود اقتصاد کشور را اشباع میکنند با تحریم های ایالات متحده یک بار دیگر و چشم انداز باز به غرب به ظاهر نقش برآب.

اما ایران به نوبه خود نسبت به کشورهایی مانند روسیه و چین به نگرانی در مورد نابرابر قیمت آن ممکن است مجبور به پرداخت. ماه گذشته رئیس جمهور سابق محمود احمدی نژاد هشدار داد در یک سخنرانی از این کشور در زمان رهبری بحث در مورد به یاد ماندنی پیمان “به دور از چشم ملت ایران.” برخی از منتقدان گزارش رادیو آزاد اروپا/رادیو آزادی را گلناز اسفندیاری تشبیه پیشنهاد معامله به “1828 پیمان Turkmenchay بین ایران و روسیه تزاری که در آن ایرانیان واگذار کنترل از خاک در جنوب قفقاز.”

وی گفت: وجود دارد “هیچ چیز راز” در مورد مذاکرات جاری و رسانه های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی — گاه به گاه و سیاسی دشمن از روحانی و ظریف — به نظر می رسید به روند دیپلماتیک. “نه ایران و نه سپاه رابط آشکارا اذعان کرد که چرا جمهوری اسلامی مجبور است به جهت خود را به سوی چین” نوشت: علی Alfoneh یک عضو ارشد در عرب حوزه خلیج فارس موسسه در واشنگتن است. “در مواجهه با دولت ایالات متحده را ‘حداکثر فشار’ کمپین جمهوری اسلامی ایران عطف به سوی چین برای تضمین بقای آن.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de