چین ادعا می زو Zhangrun منجر منتقد رئیس جمهور یازدهم

نیکولاس Asfouri خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

چین جمهوری خلق چین در کنگره ملی خلق در پکن در آوریل 28. حزب کمونیست است که دفاع از خود را در صفحه اصلی و همچنین در خارج از کشور.

تایپه, تایوان — چینی پلیس روز دوشنبه کشف و ضبط Tsinghua دانشگاه استاد و مقاله نویس زو Zhangrun خاموش کردن یکی از آخرین صدای در چین را محاصره محافل فکری که به جرأت علنی و مداوم انتقاد رئیس جمهور خلق چین به رهبری است.

زو بازداشت در پکن حومه آمد و پنج ماه پس از او به چاپ یک مقاله طولانی عراق با رهبران سیاسی به یک باز انجام تحقیقات به coverup از رمان شیوع کروناویروس در ووهان و معکوس این کشور مارپیچ به ظلم و ستم. آنچه در آغاز به عنوان یک محلی شیوع تشدید شد یک نظام سیاسی که خفه خبرچین و “پوسیدگی می رود تا به پکن” زو نوشت: در ماه فوریه قطعه ای که او پیش بینی کرد ممکن است “آخرین چیزی که من می نویسم.”

دوستان در پکن برخی از صحبت در خواست نامش فاش نشود به خاطر ترس از اقدامات تلافی جویانه گفت: Xu گرفته شد اوایل روز دوشنبه. یک کثیرالانتشار بیانیه در رسانه های اجتماعی از زو دوستان که نمی تواند به طور مستقل تایید کرد گفت: زو را احاطه کرده بود 20 افسر پلیس است که در زمان دور زو و کامپیوتر خود.

Tsinghua دانشگاه, قانون بخش که در آن زو تدریس قانون اساسی تا زمانی که او تنزل مقام در سال گذشته به صورت سیاسی خود نوشتن روز دوشنبه گفت که “روشن نیست” در مورد زو وضعیت. پکن امنیت عمومی بخش کاهش یافته است به نظر.

یکی از دوستان که ملاقات زو در روز شنبه گفت: استاد بود و روحیه بالا به عنوان او با دوستان جمع شده بودند پس از هفته انزوا; Xu شده بود منع از ترک خانه اش در طول سیاسی حساس ماه ژوئن زمانی که برخی از مخالفان مناسبت سالگرد خونین سرکوب میدان تیان آن من در سال 1989 اما به نظر نمی رسد به تحت غیر معمول درجه از فشار است.

اما زو بازداشت شد کاملا غیر منتظره در آینده زمانی که حزب کمونیست است که با زور و اجبار reasserting خود را نه تنها در سطح جهان بیش از اختلافات ارضی و رسیدن به آن به دلار هنگ کنگ — بلکه در سیاست داخلی.

[ووهان ساکنان ترک پیام برای مرده دکتر که صدا زنگ در coronavirus]

پس از هوازدگی اولیه فوران خشم عمومی بیش از آن در دست زدن به ووهان شیوع حزب تثبیت داخلی آن ایستاده زندانی آزاد وبلاگ نویسان که مشغول به کار در ووهان و به دنبال انتقام جویی از بالا مشخصات منتقدان از جمله پکن میلیاردر رن Zhiqiang بود که تحت بررسی قرار داده اند.

رن یک بلانت سرمایه دار خیلی مهم املاک و زو ظریف فقیه نوشت: به شدت در سبک های مختلف اما تحویل همان هشدار در مورد محدودیت های سفت در گفتار و اندیشه در چین تمرکز قدرت در یازدهم را دست و خطر تملق گوی بوروکراسی که سرکوب خبر بد.

“در پاسخ به کروناویروس مثلا در ابتدا مقامات تعطیل تمام نکات عمومی ناآرامی و صریح تفسیر از طریق سانسور; سپس آنها را به سادگی تعطیل کل شهرستانها” زو نوشت. “اولین قلب مردم می میرند و سپس مرگ ساقه زندگی می کنند.”

دولت باید فورا اجازه می دهد تا برای رسانه های مستقل و پایان دادن به مامور نظارت مردم “می تواند بیان خود را با وجدان روشن,” زو نوشت. او همچنین خواست برای رسیدگی به “سیستمیک ریشه” از شیوع کروناویروس. پس از آن و تنها پس از آن او نوشت: چین می تواند آغاز یک تلاش بازسازی.

[یک دکتر چینی یکی از اولین هشدار در مورد کوروناویروس. او دستگیر و آلوده است.]

بعد از رن سقوط در آوریل زو را از بازداشت “یک موضوع از زمان” گفت: او Weifang سابق استاد حقوق در دانشگاه شهر پکن است که شناخته شده و مشغول به کار در کنار زو برای 40 سال.

اگر چه زو مقالات بودند از نزدیک خوانده شده توسط دانشمندان چینی و خارج از کشور خارج از کشور او به طور فعال در کشت های بزرگ رسانه های اجتماعی زیر در چین و یا به چالش کشیدن اقتدار دولت توسط بسیج, تظاهرات, او گفت:.

که پرسش از آنچه اتهامات دادستان را در برابر زو.

فنگ Chongyi یک استاد در دانشگاه تکنولوژی سیدنی گفت: Xu شد تنزل مقام از خود و موقعیت های معتبر در Tsinghua در سال 2019 و بارها و بارها هشدار داده توسط مسئولان دانشگاه مورد باعث دردسر است. اگر چه دوستان پیشنهاد کرد که آنها می تواند به دنبال کمک از دوستان در سراسر جهان برای حمایت از زو از نظر مالی او گفت: نه مشکوک است که او ممکن است یک روز سقوط تحت قانونی مشکل است.

“او همیشه حاضر به طوری که دولت مجبور نبود باز به او اعتراض مالی بی مناسبتی,” فنگ گفت. “اگر او مرتکب یک جرم را صرفا بر اساس سخنرانی خود.

سوئدی کتاب فروش Gui Minhai به فروش می رسد بحرانی عناوین مورد پینگ است. چین زندانی او را برای 10 سال.

ووهان ساکنان ترک پیام برای مرده دکتر که صدا زنگ در coronavirus

چینی, دکتر, یکی از اولین هشدار در مورد کوروناویروس. او دستگیر و آلوده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de