چین ماموریت مریخ آسانسور با هدف پیوستن به آمریکا در فرود بر روی سیاره سرخ

Noel Celis خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

طولانی مارس-5 موشک حامل یک مدارگرد کاوشگر و مریخ نورد به عنوان بخشی از Tianwen-1 ماموریت به مریخ آسانسور از Wenchang فضا راه اندازی مرکز در جنوب چین Hainan استان در روز پنج شنبه.

چین روز پنجشنبه راه اندازی اولین ماموریت به تلاش برای فرود بر روی مریخ به عنوان اکتشاف فضا تبدیل به یک میدان نبرد رو به رشد در ایالات متحده-چین رقابت.

راه اندازی squeaks جلوتر از برنامه ریزی آمریکا ماموریت به مریخ در هفته آینده با هر دو کشور با هدف قرار دادن rovers بر روی سیاره سرخ. اگر موفق آن خواهد شد چین اولین رور به لمس مریخ خاک و جدید ایالات متحده در نزدیک به نه سال است.

ناسا تا به حال در اصل برنامه ریزی شده برای راه اندازی آن جدید مریخ نورد در جولای 17, اما این ماموریت به تعویق افتاد و به تاریخ 30 ژوئیه با توجه به آژانس فضایی آمریکا.

چینی ها راه اندازی کردن جنوب جزیره Hainan شد به طور گسترده ای به تماشای داخل کشور در تلویزیون دولتی در روز پنج شنبه. این ماموریت به نام Tianwen-1 که در چینی به معنی سوال آسمانها.

[یکی دیگر از جبهه در تنش بین ایالات متحده و چین: فضای]

اکتشاف فضا گرفته شده بر اهمیت نمادین در آمریکا و چین استراتژیک رقابت با هر دو رئیس جمهور تهمت و رهبر چین اعلام جاه طلبی های تازه در این زمینه است. مغلوب ساختن پیشی جستن دستور داد در اواخر سال گذشته ایجاد فضایی آمریکا نیروی ششم شاخه ای از نیروهای مسلح.

پیش از آن در سال 2019, چین فرود یک مریخ نورد در سمت دور ماه اول ملت به انجام این کار.

در سال 2011 چین اقدام به راه اندازی یک مدارگرد مریخ در یک عملیات مشترک با روسیه است. اما این ماموریت Yinghuo-1 موفق به ترک مدار زمین و بعد از شکست بیش از اقیانوس آرام است.

Noel Celis

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این Tianwen-1 چند ثانیه پس از برخاستن. اگر در این ماموریت موفق چین به پیوستن به ایالات متحده به عنوان تنها سازمان ملل برای فرود بر روی سیاره سرخ.

یکی دیگر از جبهه در تنش بین ایالات متحده و چین: فضای

یک فضای جدید قدرت متولد شده است به عنوان چین اراضی در سمت دور ماه

بالا مقام چینی نتواند فضای کنفرانس میان آمریکا و چین تنش

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de