چین به تلافی پس از آمریکا دستور بسته شدن کنسولگری خود را در هوستون

http://www.washingtonpost.com/video/world/fire-apparently-lit-at-chinese-consulate-in-houston/2020/07/22/387118fe-1e7d-4e35-8f39-0fd52340649a_video.html

چانگشا چین — ایالات متحده ناگهان دستور داد چین برای بستن کنسولگری خود را در هوستون روز جمعه قابل توجه در آنچه که مقامات ایالات متحده به عنوان یک جاسوسی hub برای پکن و ارسال به روابط بین دو بزرگترین قدرت سیاسی و اقتصادی به کم جدید.

چین بلافاصله وعده داده شده به مقابله به مثل برای “بی سابقه ای تشدید” بالا بردن شبح از یک tit-for-tat نبرد است که می تواند سریع پکن را به شاتر حداقل یکی از کنسولگری های ایالات متحده به زودی بیشتر و اتخاذ اقدامات تنبیهی بعد.

یک هدف بالقوه است که کنسولگری های ایالات متحده در ووهان که بسته پس از coronavirus اپیدمی شروع به گسترش در سراسر شهرستان در ماه ژانویه است. این ماموریت های دیپلماتیک در ووهان و هوستون در نظر گرفته “خواهر” کنسولگری.

این acrimony بین واشنگتن و پکن در حال رشد بوده است برای سال, اما آن را بلافاصله روشن نیست که چرا ایالات متحده تصمیم گرفت به منظور هوستون کنسولگری در حال حاضر بسته.

کنسولگری مطلع شد از سفارش بامداد سهشنبه با توجه به ارشد سابق آمریکایی با آگاهی از این وضعیت است. ایالات متحده عوامل نظارت کنسولگری مشاهده پرسنل رفتن به خانه انبار به خرید بشکه است که آنها استفاده می شود برای سوزاندن اسناد رسمی سابق گفت: صحبت کردن در خواست نامش فاش نشود به دلیل این موضوع حساسیت.

“هوستون کنسولگری است که به خوبی شناخته شده در سراسر ایالات متحده هوش و اجرای قانون در جامعه برای آن كه فعالیت های” این مقام گفت.

خارج-از-یک-جاسوسی-رمان رویارویی وسیعتر از یک درگیری که در حال حاضر به طول انجامید و تجارت و تکنولوژی, آزادی مطبوعات و مذهب دانشجویان و دانشمندان اصول حقوق بشر و مسابقه coronavirus واکسن.

تحلیلگران در هر دو طرف می گویند روابط دو جانبه در بدترین آنها هستند پس قبل از سال 1979 هنگامی که ایالات متحده به طور رسمی به رسمیت شناخته شده جمهوری خلق چین است.

“در این رای من حتی نمی شود شگفت زده اگر تهمت تصمیم به قطع روابط دیپلماتیک با چین روزی گفت:” چو Shulong استاد در سیاست آمریکا و دیپلماسی در دانشگاه Tsinghua نشان می دهد که این بخش از رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب مجدد استراتژی است.

رابرت راس بوستون کالج دانشمند علوم سیاسی است که در کمیته ملی ایالات متحده-روابط چین گفت: به نظر میرسد کشورهای barreling جدید به سمت اقیانوس آرام جنگ سرد.

“من فکر می کنم دولت می خواهم به طور کامل جدا از چین,” او گفت:. “هیچ تجارت هیچ تبادلات فرهنگی هیچ سیاسی مبادلات هیچ همکاری در هر چیزی که شبیه به منافع مشترک. آن را به نگاه مانند ایالات متحده و اتحاد شوروی در جنگ سرد.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دستور داد که کنسولگری را بسته “برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی ها اطلاعات خصوصی” سخنگوی وزارت خارجه مورگان Ortagus گفت.

“ایالات متحده نمی خواهد تحمل PRC را نقض حاکمیت ملی ما و ارعاب مردم ما فقط به عنوان ما قابل تحمل نیست PRC ناعادلانه تجارت, شیوه های سرقت از مشاغل در آمریکا و دیگر فاحش رفتار,” او گفت: استفاده از مخفف چین با نام رسمی این کشور جمهوری خلق چین است.

در بیانیه ای جداگانه به وزارت امور خارجه چین متهم از داشتن درگیر “در عظیم جاسوسی غیرقانونی و تاثیر عملیات” دخالت در “سیاست داخلی” اجبار “ما رهبران کسب و کار” و تهدید “خانواده آمریکایی چینی ساکن در کشور چین و بیشتر است.”

به سفارت چین در واشنگتن را محکوم کرد و آن را “ظالمانه و غیر قابل توجیه حرکت که خرابکاری چین-روابط ایالات متحده.” سفارت گفت: آن را دنبال کرده است و این قوانین گذاشته شده در کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک و متهم ایالات متحده غیرقانونی باز کردن کیسه دیپلماتیک و جستجو مطالب.

“از آنجا که از عمدی و بی پروا انگ زدن و برگرفته از نفرت با آمریکا کنار سفارت چین در ایالات متحده دریافت کرده است تهدید به ایمنی و امنیت از ماموریت های دیپلماتیک و پرسنل بیش از یک بار” آن را در بیانیه ای گفت.

[ایالات متحده را متهم چین از حمایت از تلاش برای هک واکسن تحقیقات]

دولت چین است که مشکوک به استفاده از هوستون کنسولگری به عنوان یک مرکز برای تهاجمی عملیات اطلاعاتی که مقامات ایالات متحده گفت: تا به حال خیلی دور رفته و بسته شدن آن می توان به عنوان خوانده شده به عنوان یک توبیخ و هشدار به پکن گفت: یک مقام آمریکایی که مانند دیگران صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن به بحث در مورد اطلاعات حساس است.

یکی دیگر از مقام آمریکایی گفت که مردم و ارتش آزادی ارسال شده است دانش آموزان چینی برای دانشگاه های آمریکا و هوستون کنسولگری است که کانون همه بدگویی فعالیت های تسهیل چین است.

تعطیلی یک روز پس از وزارت دادگستری unsealed کیفرخواست دوباره دو هکرهای چینی را متهم کرده که آنها را از سرقت مالکیت معنوی از شرکت های ایالات متحده تحقیق رمان coronavirus و دیگر اطلاعات حساس است.

اف بی آی در حال بررسی است مخفی چینی فعالیت در آمریکا تحقیقات نهادهای مجری قانون گفت. ماموران با مردم و ارتش آزادی آمده اند به ایالات متحده به عنوان يك پزشکان و محققان پزشکی و تعبیه با دانشگاه ها امکانات پژوهشی و شرکت های دارویی ،

روز دوشنبه به عنوان مثال مقامات فدرال بازداشت یک زن چینی بود که ادعا می شود یک متخصص مغز و اعصاب آینده به کالیفرنیا برای انجام تحقیقات بیماری های مغز در دانشگاه استنفورد. در حقیقت او وابسته است با چینی ها نیروی هوایی, با توجه به وزارت دادگستری.

ماه گذشته مقامات ایالات متحده دستگیر چینی علمی محقق به عنوان او تلاش برای پرواز از لس آنجلس. با توجه به اسناد دادگاه او گفت: سر از نظامی خود را در دانشگاه آزمایشگاه دستور داده بود او را به رعایت یک آزمایشگاه در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو و رله اطلاعات پس از آن می تواند تکرار در چین است.

ایالات متحده انتظار دارد که دولت های خارجی برای انجام فعالیت های اطلاعاتی در درون مرزهای آن, اما جاسوسی معمولا زیر مجموعه ای از قوانین ناگفته.

سناتور. مارکو روبیو (R-Fla.), این اقدام رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا به نام کنسولگری یک “گره مرکزی حزب کمونیست را شبکه گسترده ای از جاسوسان” و گفت که بسته شدن آن “نیاز به اتفاق می افتد.”

در یک کنفرانس خبری در کپنهاگ وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: اروپایی مالکیت فکری به حال نیز به سرقت رفته است “هزینه صدها هزار شغل خوب شغل برای مردم سخت کوش در سراسر اروپا و امریکا به سرقت رفته توسط حزب کمونیست چین.”

“ما در حال تنظیم انتظارات روشن برای چگونه حزب کمونیست چین در حال رفتن به رفتار و زمانی که آنها نمی, ما قصد داریم به اقداماتی که برای محافظت از مردم آمریکا حفاظت از امنیت ملی ما و امنیت و همچنین محافظت از اقتصاد ما و مشاغل,” او اضافه شده است.

اولین نشانه از آمریکا سفارش رسید که هوستون NBC وابسته KPRC2 پخش ویدیو نشان می دهد مردم در محوطه کنسولگری ظاهرا سوزاندن اسناد پس از 8 p. m. به وقت محلی روز سه شنبه. کنسولگری کارکنان گفته شده بود این امر می تواند خارج از ساختمان در 4 p. m. روز شنبه, هوستون کرونیکل گزارش شده است.

در پکن به وزارت امور خارجه در پاسخ با عصبانیت به سفارش. دولت ایالات متحده “ناگهان مطلع” چین روز سه شنبه که آن را به حال به طور کنسولگری خود را در هوستون وانگ Wenbin یک سخنگوی وزارت خارجه به خبرنگاران گفت: روز شنبه.

“ایالات متحده به مراتب بیشتر ماموریت های دیپلماتیک و کارکنان مشغول به کار در چین است. بنابراین اگر ایالات متحده خم در پایین رفتن این مسیر اشتباه ما را قاطعانه پاسخ,” او گفت:.

علاوه بر سفارت خود در پکن ایالات متحده کنسولگری در Shenyang شانگهای ووهان چنگدو و گوانگژو. تحلیلگران انتظار دارند دولت چین برای پاسخ با سفارش یکی از آنها بسته است. این ووهان کنسولگری اسرائیل در ماه ژانویه به عنوان coronavirus شروع به گسترش در این شهر نیست, بازگشایی سفارت و کنسولگری های دیگر عامل با اسکلت کارکنان به گفته مقامات آمریکایی.

وانگ گفت: منظور آمد در میان آمریکایی حملات در چین نظام سیاسی خود را آزار و اذیت چینی دیپلمات و ارعاب از دانش آموزان چینی. او گفت: کنسولگری گرفتن شده شوخی های تلفنی و حتی دریافت تهدید بمب گذاری در روز دوشنبه.

ایالات متحده و چین را مبارزه برای برتری پس از شروع مغلوب ساختن پیشی جستن دولت محور در تجارت و صنعت. هر دو طرف باید اخراج روزنامه نگاران در این سال و سیلی از تحریم در هر یک از دیگر مقامات.

اما خصومت تبدیل شده اند بسیار جدی تر با مغلوب ساختن پیشی جستن تلاش برای سرزنش دولت چین برای coronavirus پدید آمده است که در ووهان در پایان سال گذشته و اقدامات تلافی جویانه بیش از روزنامه نگاران در این کشور است.

http://www.washingtonpost.com/video/world/us-indicts-chinese-nationals-for-hacking-spree/2020/07/22/56d8a9b4-edd7-412c-8a92-a4dedabfb8c1_video.html

وزارت امور خارجه روز چهارشنبه تمدید آن هشدار سفر برای دانش آموزان چینی در ایالات متحده ارائه مشاوره به آنها برای آگاهی از دلخواه بازجویی مصادره وسایل شخصی و ممکن است بازداشت.

چو این Tsinghua استاد موافقت کردند که وجود دارد بالقوه برای بیشتر تنش است.

“چین می تواند همیشه اخراج یک کنسولگری ایالات متحده در اقدامی تلافی جویانه و است که می تواند در و” او گفت:.

Morello, هریس و Nakashima گزارش از واشنگتن است. جان هادسون در کپنهاگ و لیو یانگ و شعر Li در پکن کمک به این گزارش.

خواندن ‘ووهان خاطرات’ در حالی که قرنطینه در چین برانگیخته غم برای امریکا

اقتصاد چین پرش به عقب با سرعت بیشتری از حد انتظار از coronavirus

استرالیا تعلیق هنگ کنگ استرداد پیمان دعوت مهاجران از شهر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de