چین می گوید ایالات متحده به تعطیل کنسولگری در چنگدو در اقدامی تلافی جویانه برای هوستون بسته شدن

http://www.washingtonpost.com/video/world/china-orders-us-to-shut-chengdu-consulate/2020/07/24/04164eab-cee7-455a-84c7-5b566423e250_video.html

پکن — چین روز جمعه دستور داد که ایالات متحده به تعطیل کنسولگری خود را در چنگدو در پاسخ به آمریکا بسته شدن چین معادل شعبه در هوستون یکی دیگر از تنش در به طور فزاینده ای همه جانبه اختلاف بین دو اقتصاد بزرگ.

در حالی که تحلیلگران در اینجا به نام تلافی اندازه گیری آنها وجود دارد گفت: هیچ پایانی در چشم به یک درگیری است که دهانه تجارت و تکنولوژی, آزادی مطبوعات و مذهب دانشجویان و دانشمندان حقوق بشر و مسابقه coronavirus واکسن.

“حتی اگر این رابطه بدتر شدن است و ما هنوز به بدترین نقطه” گفت: Cheng Xiaohe یک استاد روابط بین الملل در دانشگاه Renmin در پکن.

پایین و گفت: می توان اندازه گیری توسط دو چیز است: بسته شدن سفارتخانه ها در هر کشور و یا رویارویی نظامی اعم از عمدی یا اتفاقی.

“بهتر است برای هر دو طرف را به توقف و ایجاد یک تغییر. همه ما می دانیم که ما در حال حرکت در مسیر اشتباه” چنگ گفت. “اما رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در تلاش است برای ایجاد یک بحران خارجی برای منحرف کردن اذهان آمریکایی ها توجه و متحد کردن آنها پشت سر او قبل از انتخابات.”

[در میان بازی سرزنش در coronavirus تهمت کاخ سفید به دنبال گسترده تر مبارزات انتخاباتی برای تنبیه چین در مسائل دیگر]

تحلیلگران در هر دو طرف می گویند روابط دو جانبه هستند و در بدترین حالت از سال 1972 زمانی که ریچارد نیکسون رئیس جمهور آغاز شد پیشنهادهای به جمهوری خلق چین منجر به آغاز روابط دیپلماتیک رسمی در سال 1979.

به عنوان اگر به سیگنال پایان دادن به آن دوران وزیر امور خارجه مایک Pompeo سخنرانی در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون و موزه در یوربا لیندا در کالیفرنیا در روز پنج شنبه که در آن او اعلام کرد آمریکا تعامل با چین شکست ملال انگیز.

“پارادایم های قدیمی از کور تعامل با چین به سادگی نمی توانید آن را انجام. ما باید نه ادامه آن است. ما باید نه بازگشت به آن” Pompeo گفت. “امروز چین به طور فزاینده ای استبدادی در خانه و تهاجمی تر در آن خصومت به آزادی در همه جا دیگری است. . . . اگر جهان آزاد تغییر نمی کند کمونیست چین کمونیست چین تغییر خواهد کرد با ما.”

اشلی Landis

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

وزیر امور خارجه مایک Pompeo, claps, به عنوان او صحبت می کند در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در روز پنج شنبه در یوربا لیندا در کالیفرنیا.

چین عهد کرده بود به تلافی پس از ایالات متحده در روز سه شنبه دستور داد آن را به نزدیک آن هوستون کنسولگری روز جمعه. مقامات ایالات متحده توصیف تسهیلات که نظارت دیپلماتیک و کنسولی امور هشت جنوبی متحده و پورتوریکو به عنوان یک جاسوسی hub بدون توضیح.

برخی از تحلیلگران تصور می کردند که چین واکنش نشان خواهد داد با بستن کنسولگری های ایالات متحده در ووهان است که خالی از رمان شیوع کروناویروس در سراسر این شهرستان در ماه ژانویه و به نظر می رسد بعید است دوباره به زودی.

به جای پکن در زمان هدف در این پست در چنگدو جنوب غربی شهرستان توسط کارکنان حدود 15 دیپلمات های آمریکایی که میزبان سیاسی و اقتصادی و کشاورزی و ادارات چنگدو مرکز آمریکایی و مسائل مربوط به ویزا.

سرکنسول در چنگدو است جیم Mullinax یک دیپلمات که صرف بیشتر از کار خود را در آسیا و خدمت در اندونزی و فیلیپین و اندونزی و تایوان و هنگ کنگ و شانگهای.

بیش از 13 میلیون نفر از مردم به تماشای شبکه دولتی مدار بسته زنده جریان از خارج از چنگدو ماموریت در موقع ناهار جمعه. عکس های ارسال شده بر روی رسانه های اجتماعی چینی نشان داد سنگین حضور پلیس در اطراف این مجتمع در کنسولگری جاده و جمعیت تجمع مردم برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد.

https://twitter.com/annafifield/status/1286536310266589184″>

در اعلام ماموریت های فولادی چین وزارت امور خارجه در بیانیه ای سرزنش مغلوب ساختن پیشی جستن دولت برای آوردن دیپلماسی به کشور گسترده تر رقابت و توصیف پکن پاسخ به مشروع و ضروری است.

“وضعیت کنونی بین چین و ایالات متحده چیزی است که چین نمی خواهید برای دیدن و مسئولیت استوار است به طور کامل با ایالات متحده” وزارت ادامه داد. “ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از لغو این تصمیم اشتباه به ایجاد شرایط لازم برای بازگشت روابط دو کشور به حالت عادی است.”

هو Xijin سردبیر ملی جهانی بار, روزنامه, توییتی که چنگدو ماموریت تا به حال 72 ساعت به تعطیل کردن مغازه,, همان مهلت داده شده به کنسولگری در هوستون.

سفارت ایالات متحده در پکن بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر اما بعد جمعه آن درخواست صدور مجدد سفر هدایت به آمریکایی ها در چین هشدار آنها را خودسرانه اجرای قوانین محلی “برای مقاصد دیگر از حفظ نظم و قانون” به طور بالقوه مربوط به بازداشت و استفاده از خروج ممنوع.

این چنگدو کنسولگری که باز در سال 1985 بوده است فلش نقطه قبل از. آن را احاطه کرده بود معترضان در سال 1999 پس از ایالات متحده به طور تصادفی بمباران کردند سفارت چین در بلگراد طی یک ماموریت ناتو کشته شدن سه روزنامه نگاران چینی.

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ورودی کنسولگری ایالات متحده در چنگدو. این ماموریت به کار گرفته دیپلماتیک مسائل در سراسر یک نوار چین از جمله منطقه حساس از تبت.

این نیز که در آن سابق چونگ کینگ رئیس پلیس و معاون شهردار وانگ Lijun به دنبال پناه در سال 2012, گفتن مقامات ایالات متحده که از رئیس خود را قدرتمند حزب رئیس شمارمی بود به قتل یک تاجر انگلیسی.

کنسولگری جغرافیایی منطقه از مسئولیت را پوشش می دهد, Sichuan, Yunnan و گوئیژو استان و همچنین شهر چونگ کینگ و تبت منطقه خودمختار.

تبت است به خصوص حساس به موضوع.

به عنوان آن به نظر می رسد برای راه های جدید برای مقابله با چین مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را هدف گرفته در پکن محدودیت در تبت که حزب کمونیست نگه می دارد و تحت کنترل است. دولت در این ماه گفت: آن محدود کردن ویزا برای تعداد نامشخص مقامات چینی به دلیل پکن مانع دسترسی به تبت توسط دیپلمات های آمریکایی و دیگر مقامات و روزنامه نگاران و گردشگران است.

[چین به تلافی پس از آمریکا دستور بسته شدن کنسولگری خود را در هوستون

پرسید چرا چنگدو انتخاب شد, سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin روز جمعه گفت که برخی از پرسنل وجود داشته “دخالت چین در امور داخلی و آزار چین امنیت ملی منافع” اشاره آشکار به مقامات آمریکایی علاقه در تبت.

هنوز پکن نشان داد نسبی داری با هدف قرار دادن چنگدو کنسولگری بیش مهم تر از آمریکا پست در گوانگژو و شانگهای و هنگ کنگ.

“اگر چین آن را مغلوب ساختن پیشی جستن راه ما می تواند خارج از کنسولگری های ایالات متحده در هنگ کنگ خواهد بود که یک سیلی واقعی برای ایالات متحده مداخله در هنگ کنگ امور” گفت: Shen Yamei یک محقق از سیاست خارجی آمریکا در چین موسسه مطالعات بین المللی یک مخزن فکر می کنم وابسته به وزارت خارجه چین.

اما واقعیت این است که ایالات متحده در حال حاضر به دو کنسولگری در چین — ووهان و چنگدو — باعث می شود آن را به احتمال زیاد است که واشنگتن به دنبال شاتر یکی دیگر از چینی پست گفت: Cheng این استاد دانشگاه Renmin.

چینی کنسولگری در سان فرانسیسکو است پناه دادن به یک محقق است که دروغ در مورد او وابستگی با یک دانشگاه نظامی و وارد ماموریت دیپلماتیک پس از مصاحبه توسط اف بی آی در ماه گذشته Axios گزارش این هفته با استناد به دادگاه براده.

شعر و لی لیو یانگ کمک به این مقاله است.

ایالات متحده را متهم چین از حمایت از تلاش برای هک تحقیقات واکسن

چین به تلافی پس از آمریکا دستور بسته شدن کنسولگری خود را در هوستون

خواندن ‘ووهان خاطرات’ در حالی که قرنطینه در چین برانگیخته غم برای امریکا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de