چین ماموریت مریخ آسانسور با هدف پیوستن به آمریکا در فرود بر روی سیاره سرخ

Noel Celis خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

طولانی مارس-5 موشک حامل یک مدارگرد کاوشگر و مریخ نورد به عنوان بخشی از Tianwen-1 ماموریت به مریخ آسانسور از Wenchang فضا راه اندازی مرکز در جنوب چین Hainan استان در روز پنج شنبه.

چین روز پنجشنبه راه اندازی اولین ماموریت به تلاش برای فرود بر روی مریخ به عنوان اکتشاف فضا تبدیل به یک میدان نبرد رو به رشد در ایالات متحده-چین رقابت.

راه اندازی squeaks جلوتر از برنامه ریزی آمریکا ماموریت به مریخ در هفته آینده با هر دو کشور با هدف قرار دادن rovers بر روی سیاره سرخ. اگر هر دو موفق هستند, از آن خواهد شد چین اولین رور به لمس مریخ خاک و ایالات متحده برای اولین بار رور راه اندازی در نزدیک به نه سال است.

ناسا در حال برنامه ریزی برای راه اندازی آن جدید مریخ نورد, پشتکار, در جولای 17, اما این ماموریت به تعویق افتاد و به تاریخ 30 ژوئیه با توجه به آژانس فضایی آمریکا.

چینی ها راه اندازی کردن جنوب جزیره Hainan شد به طور گسترده ای به تماشای داخل کشور در تلویزیون دولتی در روز پنج شنبه. این ماموریت به نام Tianwen-1 که در چینی به معنی “به سوال آسمانها.”

[یکی دیگر از جبهه در تنش بین ایالات متحده و چین: فضای]

اکتشاف فضا گرفته شده بر اهمیت نمادین در آمریکا و چین استراتژیک رقابت با هر دو رئیس جمهور تهمت و رهبر چین اعلام جاه طلبی های تازه در این زمینه است. در اواخر سال گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن امضا قانون ایجاد فضایی آمریکا نیروی ششم شاخه ای از نیروهای مسلح.

مریخ تبدیل به یک تمرکز برای مسابقه فضایی جدید با توجه به پتانسیل خود را برای زندگی انسان است. قبلی ماموریت پیدا کرده اند و آب بر روی این سیاره یک ضرورت برای تمام کره زمین زندگی-اشکال.

“دانشمندان از مدت ها امیدوار به پیدا کردن یکی دیگر از بدن آسمانی در منظومه شمسی و تبدیل آن به یک دوم زمین است که اجازه می دهد تا نوع بشر به مهاجرت وجود دارد در اعداد بزرگ. در حال حاضر تنها امکان مریخ” Ouyang Ziyuan رئیس دانشمند چین قمری پروژه گفت: رسانه های چینی در اوایل این هفته.

هنوز یک crewed ماموریت به مریخ توسط هر کشور باقی مانده در سال آینده است.

Noel Celis

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این Tianwen-1 چند ثانیه پس از برخاستن پنج شنبه. اگر در این ماموریت موفق چین به پیوستن به ایالات متحده به عنوان تنها سازمان ملل برای فرود بر روی سیاره سرخ.

این Tianwen-1 ماموریت شامل یک مدارگرد است که با وضوح بالا عکس از مریخ و دیگر اندازه گیری ها در حالی که چرخش این سیاره به عنوان به خوبی به عنوان یک مریخ نورد است که گذشتن از سطح جمع آوری داده ها در خاک و سنگ, ترکیب, چینی, رسانه های دولتی گزارش شده است.

“در گذشته ما با اتکا بر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در وب سایت های خارجی به مطالعه مریخ” چینی ملی فضا در مرکز علوم محقق لیو یانگ گفت: با توجه به رسمی انتشار. “هنگامی که ما خود Tianwen-1 زمین در سیاره سرخ می کنیم دسترسی به نزدیک اکتشاف داده ها در اولین زمان ممکن برای ما اصلی پژوهش است.”

این فضاپیما است که انتظار می رود را بین شش و هفت ماه برای رسیدن به مریخ, به گزارش رسانه های دولتی.

در سال 2011 چین اقدام به راه اندازی یک مدارگرد مریخ در یک عملیات مشترک با روسیه است. اما این ماموریت Yinghuo-1 موفق به ترک مدار زمین و بعد از شکست بیش از اقیانوس آرام است.

اوایل سال گذشته, چین فرود یک مریخ نورد در سمت دور ماه اول ملت به انجام این کار.

شعر Li در پکن کمک به این گزارش.

یکی دیگر از جبهه در تنش بین ایالات متحده و چین: فضای

یک فضای جدید قدرت متولد شده است به عنوان چین اراضی در سمت دور ماه

بالا مقام چینی نتواند فضای کنفرانس میان آمریکا و چین تنش

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de