چینی ’89: CHINATROPOLIS

هنگ کنگ مهاجرت دسته جمعی بازدید نیویورک
اکتبر 31, 1989

عکس اخراج توسط سربازان چینی در میدان تیان آن من در ماه ژوئن گذشته هنوز هم شنیده بودن در نیویورک چینی. جدا شده و برای چندین دهه توسط قوانین مهاجرت, زبان و متراکم آن الگوی فقر و محله چینی ها است که به سرعت در حال تغییر با هجوم پول جدید و مهاجران جدید — هر دو ریختن از هنگ کنگ (که برنامه ریزی شده است برای بازگشت به پکن کنترل در سال 1997) و رانده گسترده ناامیدی در سرزمین اصلی.

منهتن شمالی از ارزش و خیابان و جنوب کانال تا به حال شش بانک از 10 سال پیش در حال حاضر دارای بیش از 25. هنگ کنگ توسعه دهندگان املاک و مستغلات را غرق حداقل 400 میلیون دلار به شهر نیویورک در پروژه های ساخت و ساز در سال گذشته; سرمایه نقل و انتقالات باید کلکسیون جدید چینی-آمریکایی طبقه متوسط اضطراب به پول نقد در پول در جریان است. و بسیاری از مهاجران جدید در حال ورود (معمولا در کره ای هوا, ارزان ترین کرایه به نیویورک از شرق دور) است که خیابان های شلوغ از محله چینی ها را تحت فشار قرار دادند از جنوب به شهرستان سالن و شمال گذشته کمی ایتالیا — حتی تخم ریزی شلوغ مستعمرات در بروکلین و کوئینز.

هنوز هم بر خلاف رونق آسیایی جوامع از سواحل غرب نیویورک 300,000-قوی چینی-آمریکایی جمعیت است و در عین حال برای پیدا کردن یک, سیاسی, صدای. به طور سنتی دلچسب با سیاست از سرزمین اصلی — حتی اگر تنها در اپوزیسیون — در پی قتل عام چینی به نظر می رسد در آستانه یک رادیکال گیری مجدد نسبت به آمریکا مسائل. ایالات متحده تنها در اینجا در اینجا.

جدید چینی Exodus: این حزب بیش از, اما هنوز هم در قدرت و خارج در حال حاضر
توسط Dusanka Miscevic و پیتر Kwong

سوار اژدها: Chinatown سیاست — بسیاری از آرا هیچ چینی نامزدها
توسط یون یانگ چان

زنده ماندن در امریکا: محاکمه یک زن مهاجر
توسط Joann Lum & Peter Kwong

مالش دو محله با هم
توسط کارلا Delgado

در حال رشد با فراز
توسط لورن Esserman

خارج به دنبال
توسط لوئیس H. Francia

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر