چینی ’89: در حال رشد با فراز

چینی ’89: در حال رشد با فراز
اکتبر 31, 1989

تنها 50 سال پیشچینی چیزی بود که “چارلی” چانه نیویورک Chinatown پروژه تاریخچه تماس “یک پاسگاه از مردان کار” در پایین Mott, پل, و Doyer خیابان 25 سال پیش آن را به حال هنوز رتبهدهی نشده است عبور کاترین یا کانال خیابان. در حال حاضر جامعه دارای 10 روزنامه های 25 شعب بانک ها و جمعیت حدود 100000 — نیمی از آنها وارد شده اند در پنج سال گذشته است.

آن را در حال حاضر می رسد, شمالی به گراند خیابان غرب به هلند تونل شمال و شرق از طریق خیلی از یهودی چهارم و جنوب به شهرستان سالن. کمی ایتالیا شده است فشرده شده را به یک بلوک در توت که در آن شهر فرمان محافظت ایتالیایی “نگاه” به نفع گردشگران است.

علاوه بر این رقیب چینی شکوفا در پایان شماره 7 خط در فلاشینگ سرایت به Bayside, المهرست و Jackson Heights (مجموع جمعیت 110,000). یکی دیگر از ماهواره در جامعه جوانه زده است تا تقریبا یک شبه در بروکلین غروب و قصبه پارک که در حال حاضر یک جمعیت حدود 50.000 دلار است.

در حالی که قبل از’97 دلار هنگ کنگ مهاجرت به تازگی اضافه شده حرکت به این گسترش سریع این انگیزه اولیه از یک تغییر در آمریکا. در واقع این دو دریچه از مهاجرت به ایالات متحده و چین مهاجرت سیاست هایی که در ادامه به تعیین و تنظیم الگوی رشد از نیویورک چینی جامعه است.

قانون مهاجرت سال 1965 بیش از هر رویداد در حال حرکت تنظیم پویا تغییر و تحول در چینی. پرهیاهو و تبعیض آمیز مهاجرت سهمیه که تا به حال straitjacketed جامعه پس از 1880s برداشته شد و چین ویزای تخصیص شروع به پریدن کرد در یک بار از 105 در هر سال به 20 ، 000 (در تاریخ همتراز با دیگر غیر اروپایی سازمان ملل). هنگ کنگ به عنوان یک وابسته به مستعمره اختصاص داده شد 600 اما این تعداد به تدریج افزایش یافته و در حال حاضر در 5000. (واجد شرایط توسط کشور محل تولد, به جای زمان اقامت و یا شهروندی.)

شهر نیویورک چینی, جمعیت شروع به پریدن کرد از 33000 در سال 1960 به حدود 70 ، 000 تا پایان این دهه با توجه به سرشماری ایالات متحده گزارش (همواره یک undercount به دلیل مانع زبان و اكراه از نظر قانونی لرزان مهاجران به جلو آمده).

حتی بیشتر قابل توجه نسبت ناگهانی جمعیت افزایش ورود تعداد زیادی از زنان است. مرد-زن نسبت تقریبا دو به یک در سال 1960 با نزدیک شدن برابری تا پایان این دهه است.

ایالات متحده در خانواده مبتنی بر سیاست های مهاجرتی که ترجیح می دهد به بستگان کسانی که در حال حاضر تابعیت آمریکایی — ممکن است به پایان رسید که عدم تعادل جنسیتی در میان آمریکایی چینی, اما این هیچ چیزی در مورد بلند مدت منطقه ای عدم تعادل. به دلیل قدیمی, تجارت چین عمل کردن این کشور در سواحل جنوبی اکثریت اولیه مهاجران چینی بودند کانتونی — و Toyshan — صحبت کردن کارگران از جنوب. پذیرش بر اساس روابط خانوادگی بدان معنی است که بخش عمده ای از تازه واردان نیز طبقه کارگر جنوبی. بدون زبان انگلیسی یا مهارت های حرفه ای آنها جذب نسبت به محله چینی ها که در آن آنها قریب به رستوران و پوشاک صنایع — و اغلب مورد سوء استفاده توسط خود چینی کارفرمایان است.

در سال 1979 دولت ایالات متحده به رسمیت شناخته شده جمهوری خلق چین ساخته شده است که اضافی 20,000 ویزا در دسترس مردم چین است. سرزمین اصلی دولت به عنوان بخشی از دنگ ژیائوپینگ * نوسازی درایو را تشویق کرده است هزاران نفر از دانش آموزان و حرفه ای به دنبال آموزش های بیشتر در ایالات متحده است. این تغییرات همراه با شل شدن تایوان مرزها در سال 1976 باز floodgates به تعداد زیادی از ماندارین زبان شمالی چین و بستگان خود را که کنترل تایوان پس از ’49.

این شمالی ها به طور کلی تحصیل کرده تر از جنوب چین و هنگ Kongers که وارد در طول دوره قبل — و کمتر احتمال دارد برای رسیدن به این محله چینی ها اقتصاد است.

اواخر 1970s, چینی بازار مسکن تبدیل شده بود آنقدر تنگ است که بسیاری از این تازه واردان — اغلب با کلاس های مختلف و زبانه زمینه های مستقر در کوئینز. گرگرفتگی های ماهواره ای مجزا در شخصیت از محله چینی ها هم به دلیل آن است که بیشتر از طبقه متوسط و از آنجا که زبان در خیابان ماندارین.

غروب آفتاب در پارک بروکلین در مقابل یک کانتونی زبان جامعه با وجود این واقعیت است که حدود 65 درصد از جمعیت آن می آید از سرزمین اصلی با توجه به پل Mak محلی شورای محله سازمان. جامعه توسعه یافته تنها در چهار سال گذشته از سال 1984 چین و بریتانیا اعلامیه مشترک گذاشته برنامه ای برای پکن به فرض کنترل از هنگ کنگ در سال 1997. ساکنان فرهنگی و اقتصادی بیشتر متصل به محله چینی ها که به آنها دسترسی آسان از طریق B و N قطار. برای مثال اکثر ساکنان انجام امور بانکی خود را در محله چینی ها می گوید: Mak از آنجا که هنوز هیچ بانک ها در خیابان هشتم, غروب, پارک اصلی بکشید.

به عنوان جامعه چینی در نیویورک و در سراسر کشور می آید از آن شروع به تست آن نفوذ سیاسی. بسیاری از جامعه منافع گروه را ببینید کندی-سیمپسون مهاجرت که به تازگی به تصویب مجلس سنا و در نظر گرفته خواهد شد در خانه این سقوط به عنوان یک واکنش با هدف شامل قدرت سیاسی خود را.

یک کارمند در وایومینگ سناتور آلن سیمپسون را توضیح می دهد که هدف از این لایحه است که به “افزایش تعداد و نسبت مهاجران با مهارت — با افزایش تعداد کلی ویزا” و “به بیشتر [از] فرصتی برای کشورهای دیگر” از آنجا که در حال حاضر 85 درصد از تمام مهاجران آمده از آسیا و آمریکای لاتین.

اما استن علامت یک وکیل در آمریکا قانونی دفاع و آموزش و پرورش, صندوق, تلفن, لایحه “تبعیض نژادی… حتی انحصاری.” مارک می گوید که در حالی که این لایحه “که به ترویج به عنوان یک افزایش در اعداد” یک سؤال از چاپ خوب نشان می دهد که “تعدادی از خانواده ویزای موجود خواهد شد در واقع کاهش در هر سال.” ■

چینی 1989

جدید چینی Exodus: این حزب بیش از, اما هنوز هم در قدرت و خارج در حال حاضر
توسط Dusanka Miscevic و پیتر Kwong

سوار اژدها: Chinatown سیاست — بسیاری از آرا هیچ چینی نامزدها
توسط یون یانگ چان

زنده ماندن در امریکا: محاکمه یک زن مهاجر
توسط Joann Lum & Peter Kwong

خارج به دنبال
توسط لوئیس H. Francia

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

ایندکسر