ریز ریز کردن در سیاتل: چرا این پلیس-رایگان اعتراضی در منطقه در نهایت شکست خورده

در 8 ژوئن پس از یک تعداد به طور فزاینده ای خطرناک درگیری بین مردم و اجرای قانون افسران پلیس در یک منطقه محبوب از مرکز شهر سیاتل خود را رها حوزه.

صدها نفر از فعالان که تا به حال نشان شده است در برابر خشونت پلیس پس از قتل جورج فلوید در مینیاپولیس در ماه مه و سپس رفتند به محله ای صلح آمیز را اشغال کردند. وجود آنها توزیع رایگان مواد غذایی و تجهیزات پزشکی کاشته شده در باغ جامعه, برگزار شد و نمایش فیلم و کارگاه های آموزشی. یک گروه کوچک به رنگ روشن است بیانیه ای در یک دیوار در منطقه: “Black Lives Matter”.

این منطقه اعلام شد کاپیتول هیل خودمختار منطقه – یا Chaz است. این بود که یک پلیس-رایگان خود حاکم مدینه فاضله است. چند روز بعد در مصاحبه با سی ان ان در ژوئن 11, شهر دموکراتیک شهردار جنی Durkan گفت: این منطقه می تواند نوید بخش یک “تابستان عشق”.

معترضان فضل مورگان از پورتلند به بی بی سی گفت که او در سفر به Chaz حدود یک هفته پس از آن ایجاد شده بود.

“این کاملا شگفت آور,” او گفت:. “وجود دارد یک مواد غذایی co-op و همچنین به عنوان یک کامل پزشکان گوشه با واقعی پزشکان از اطراف شهر که داوطلب شده بودند و تا به حال خود را در آمبولانس. وجود کلاس های سخنرانی سخنرانان شعر بسیاری از موسیقی زنده بزرگ آثار هنری… واقعا زیبا بود.”

مهمتر Chaz تا به حال رسمی حمایت از سوسیالیستی councilmember Kshama Sawant.

“ایده شغل نیست یک جدید است و آن را فوق العاده قدرتمند ایده به عنوان بخشی از اعتراض جنبش” Ms Spike بی بی سی گفت. “نه تنها جنبش های اجتماعی در خیابان ها بلکه در محل کار اقدامات از طریق تاریخ است.”

موفقیت اولیه از Chaz که بعدها معروف شد به کاپیتول هیل را اشغال کردند (Chop) با الهام از فعالان در سراسر ایالات متحده. در 18 ژوئن دیگری خودمختار منطقه فنر در پورتلند اورگان است. آن اعلام شد پاتریک Kimmons خودمختار منطقه یا PKAZ به نام بعد از 27 سال سیاه مرد که کشته شد پورتلند پلیس در سپتامبر سال 2018 است.

“گاهی اوقات در حدود نیمه شب بیشتر چادر شروع به پاپ تا در خیابان و سپس کلمه رو که در اطراف ما ایجاد یک منطقه خودمختار در سمت راست وجود دارد و پس از آن” فضل که دیدم PKAZ تنظیم کنید ، “من و چند تا از دوستان من کردم نورد dumpsters از اطراف کسب و کار و آپارتمانهای در منطقه و کسی رو بزرگ کوچ به نحوی. نیز وجود دارد کاملا چند سایت های ساخت و ساز در نزدیکی بنابراین ما بسیاری از داربست از کسانی که برای کمک به تقویت مرزها.”

جو که او گفته بود: “بسیار جادویی”.

“مردم ساخت بیت و موزیک فقط با چیزهایی که ما تا به حال در اطراف ما… و چند خودجوش رقص احزاب شکست,” او گفت:. افسران پلیس دور مانده برای بسیاری از شب که فضل گفت: احساس “بسیار مشکوک”: “هر شب با حضور پلیس شده بود بسیار قوی – آنها تا به حال شده است به طور مداوم شکستن ما تا اشک کشتار با گاز و تیراندازی ما را با گلوله های لاستیکی, فلش چتری و فلفل توپ.”

اما PKAZ تنها ایستاده بود حدود پنج ساعت است. پلیس وارد شده و در حدود 05:30, گزارش کامل riot gear. “وجود دارد حدود 30 از آنها و آنها شروع به از بین بردن موانع و گفتن مردم به ترک” فضل گفت.

یکی دیگر از منطقه خودمختار این بار در سمت دیگر کشور دچار سرنوشت مشابه. در 22 ژوئن فعالان محاصره منطقه فقط در شمال میدان لافایت در واشنگتن, DC. آنها چادر و قرار دادن نشانه های مطلب: خانه سیاه و سفید خودمختار منطقه یا Bhaz. به نام “خانه سیاه و سفید” بود و به جای آن در مقایسه با نزدیکی کاخ سفید.

زیر صبح Bhaz برچیده شده بود توسط پلیس و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن عهد کرده بود در یک صدای جیر جیر برای دیدار با معترضان با “نیروی جدی” اگر آنها سعی در بازسازی این منطقه یک تهدید جدی است که توییتر قرار داده شده یک هشدار پرچم در آن است.

و بعد از آن هفته در فیلادلفیا معترضان به طور خلاصه آورده یک بیمارستان متروکه بازگشت به زندگی است. در 27 ژوئن جمعیت راهپیمایی به هانمن بیمارستان راه اندازی موانع سایبان و جداول و پرستاران شروع درمان بیماران در نقطه. آن را به طول انجامید کمتر از یک ساعت.

اشغال شد و رهبری یک ائتلاف از بهداشت و درمان کارگران و اعضای جامعه به نام مراقبت پلیس که خواستار کمک های مالی که در حال حاضر می رود به نیروی پلیس محلی بود مجددا پیشگیرانه در خدمات عمومی مانند بهداشت و درمان و مراکز جامعه.

ساکنان محلی می گویند هانمن در درجه اول در خدمت کم درآمد و جوامع قبل از آن به طور دائم بسته توسط خود صاحب املاک و مستغلات توسعه دهنده Joel فریدمن در ماه سپتامبر سال گذشته است. به عنوان coronavirus شروع به جارو را از طریق ما با نیروی اوایل سال جاری آقای فریدمن در رسانه های محلی گفت او تا به حال ارائه شده برای فروش بیمارستان برای شهرستان و یا اجاره آن را برای تقریبا 1 میلیون در ماه – $60 در هر روز به ازای هر تخت به همراه آب و برق و سایر هزینه های در حال اجرا. این شهرستان می تواند آن را ندارند و بنابراین با وجود رشد بحران بهداشت عمومی بیمارستان باقی مانده است خالی است.

“بیمارستان تعطیل تابستان گذشته بسیار زیاد مقاومت محلی و مالک تلاش در استخراج باج در طول همه گیر ساخته شده آن را واقعا قوی نماد خصوصیسازی کنند سلامت” خبرنگار محلی حداکثر روباه که در اعتراض به بی بی سی گفت. “بنابراین بسیاری از مقید کردن خشم است.”

در زمان خود ارائه سخنگوی آقای فریدمن گفت: ما رسانه ای است که او تا به حال ارائه شده برای فروش بیمارستان برای شهرستان به زیر نرخ بازار است که او در آن “نه تنها مورد نظر مفید به شهرستان… اما او بسیار معقول”.

اگر چه مختصر به هانمن بیمارستان اشغال لمس در یک بحران است که به صورت موازی به این اعتراضات – دسترسی به بهداشت و درمان به خصوص به عنوان ما به جهان بالاترین تعداد coronavirus عفونت و بالاترین مرگ و میر.

پاتریک Cline سر یک سازمان به نام Frontliners که توزیع لوازم پزشکی به معترضان در سراسر آمریکا از طریق یک شبکه در سراسر نقاط مختلف کشور از جمله سیاتل. او به بی بی سی گفت او آغاز شده و این سازمان پس از دیدن یک افسر پلیس از بین بردن تجهیزات پزشکی در اعتراض.

“او در زمان خود آرنج قرار داده و آن را از طریق یک طبیب جدول – و همه مواد غذایی و لوازم پزشکی های ریخته شده بر روی زمین و او stomped با پای خود را بر روی لوازم پزشکی,” او گفت:. بعد او را دیدم ویدئوها از دیگر افسران انجام همان چیزی که در دیگر نقاط کشور است. “[پزشکان] وجود ندارد, برای رایت کردن ساختمان ها و فلان چیز آنها فقط وجود دارد برای کمک به دیگران مجروح شده.”

Councilmember Spike متهم به پلیس سیاتل از هدف قرار دادن پزشکان بیش از حد.

“در اوایل در کاپیتول هیل جنبش زمانی که جنبش اعتراضی بود رو به پایین خشونت پلیس این بود که نه تنها پلیس هدف قرار دادن معترضان مسالمت آمیز با گرز و گاز اشک آور – هدف قرار گرفت طبیب چادر در نزدیکی اعتراض به اقدام” او به بی بی سی گفت. “من می توانم به شما بگویم که از تجربه شخصی چه وحشتناک آن است. من شخصا در میان صدها نفر که آنجا بودند. ما اشک با گاز کشته و maced و تعداد flashbang نارنجک بودند که منفجر شد… آن نگاه مانند یک منطقه جنگی.”

پس از آن وجود دارد تیراندازی.

وجود دارد چهار تیراندازی در ریز ریز کردن در 10 روز دوره نسبت به پایان ماه ژوئن شد که دو کشنده است. اولین تیراندازی رخ داده در اوایل ساعت 20 ژوئن قتل 19 ساله هوراس لورنزو اندرسون و مجروح شدن 33-year-old man. دوم تیراندازی روز بعد سمت چپ a 17-year-old boy مجروح و یک نفر دیگر زخمی شد در یک سوم تیراندازی دو روز بعد. در چهارم تیر در 29 ژوئن 16 ساله اش به ضرب گلوله کشته شد و 14 سال باقی مانده بود به شدت مجروح شدند. اتهام تجاوز جنسی و سلامت روانی بحران در منطقه آغاز شد به گزارش بیش از حد.

اگر چه معترضان اصرار خشونت نیست به طور مستقیم متصل به ریز ریز کردن فضای جامعه تغییر کرد.

برخی از مقامات که قبلا در حمایت از اعتراض در منطقه شروع به, ترش, بیش از حد. شهردار Durkan رفت و برگشت او “تابستان عشق” نظرات و در پایان ماه ژوئن اعلام کرد که این منطقه خواهد بود برچیده شد و ادعا جنبش پیام بود “تضعیف شده است توسط خشونت”. در تاریخ 1 ژوئیه ریز ریز کردن به خشونت پایان.

اداره پلیس سیاتل توییتی که هر کسی که باقی مانده در منطقه و یا بازگشت به آن خواهد بود دستگیر شد. پس از این منطقه پاکسازی شد, رئیس پلیس کارمن بهترین تلاش برای قرار دادن ناخن در این ایده از یک پلیس جامعه عاری از گفتن خبرنگاران گفت: “به اندازه کافی به اندازه کافی است.”

دانیل Baryon یک آنارشیست YouTuber از تولسا که صرف یک هفته در ریز ریز کردن به سمت پایان از وجود آن گفت: در این منطقه احساس مانند آن را در “آخرین” – و در مقابل به امیدوار جو که آن را برای اولین بار تاسیس شد منفی پوشش فقدان روند دموکراتیک و سمی جو کمک به معترضان احساس “فقدان شور و شوق” نسبت به پایان.

اما این جنبش به دنبال به آینده او به بی بی سی گفت.

“مردم در حال تلاش یک تاکتیک و دیدن چگونه کار می کند, چه موفقیت ها و شکست هستند و چگونه آنها باید حرکت رو به جلو,” او گفت:. “من نمی خواهم به دریافت بیش از حد خاص اما جهت بسیاری از مردم در حال رفتن است نسبت به سازماندهی محلات ساختارهای دموکراتیک است که اجازه می دهد مردم را به تصمیم گیری با هم برای ایجاد یک منطقه خودمختار اما راه دیگری در اطراف – ساختمان شهروند قدرت اول و سپس اعلام استقلال به جای تصرف یک منطقه خودمختار در یک لحظه خود به خود و پس از آن نیاز به کار را از طریق هرج و مرج است.”

این دموکراسی او می افزاید: می توان به “اجماع روند – آن را انتخاب نمایندگان به تصمیم گیری برای شما, اما این همه نشستن تشکیل این مسیر رو به جلو با هم از طریق بحث و گفتگو و رای گیری به عنوان یک دموکراسی مستقیم”.

برای فضل خودمختار منطقه هرگز به معنای آخرین برای همیشه لطفا برای. “من فکر می کنم آن را غم انگیز و نمادین و راه پلیس برچیده خیلی افتضاح بود,” او گفت:. “اما من فکر نمی کنم آن را به معنای یک چیز ثابت… آن بود یک لحظه در زمان یک قطعه د مقاومت – و در راه است که آن را در خدمت هدف آن است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de