تغییر آب و هوا: ‘افزایش شانس’ از بیش از 1.5 C جهانی هدف


جهان سازمان هواشناسی می گوید وجود یک رشد فرصت است که درجه حرارت جهانی افزایش بیش از 1.5 C بیش از پنج سال آینده نسبت به قبل از صنعتی سطح.

آن را ارزیابی 20% شانس آستانه شکسته خواهد شد در یک سال قبل از 2024 و 70% شانس آن شکسته خواهد شد در یک یا چند ماه در آن پنج سال است.

دانشمندان می گویند این نشان می دهد که کار سختی کنترل تغییرات آب و هوایی سطح.

2015 پاریس توافق کرده بود وظیفه رهبران جهان با اهداف خاص.

آن را مرتکب آنها به دنبال تلاش و سعی کنید به نگه داشتن جهان از گرم شدن بیش از 1.5 C این قرن است.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

این ارزیابی جدید انجام شده توسط بریتانیا ملاقات برای جهان سازمان هواشناسی (WMO) می گوید: وجود یک رشد فرصت است که این سطح را نقض می شود.

محققان می گویند که زمین به طور متوسط سالانه درجه حرارت در حال حاضر بیش از 1C بالاتر از آن را در 1850s – و احتمالا اقامت در اطراف این سطح بیش از پنج سال آینده.

مطالعات قبلی قرار داده بود در کوتاه مدت شانس رفتن بالا 1.5 C در 10 ٪ — که در حال حاضر دو برابر می گویند آب و هوا کلید قفل و روزافزون آن با زمان است.

برخی از نقاط جهان احساس خواهد شد این افزایش حرارت بیش از دیگران با دانشمندان و گفت که قطب شمال احتمالا گرم با دو برابر متوسط جهانی در این سال است.

آنها همچنین پیش بینی می کند که بیش از پنج سال آینده وجود خواهد داشت بیشتر طوفان بیش از غرب اروپا به لطف افزایش سطح دریا.

ارزیابی در نظر تنوع طبیعی و همچنین تاثیر کربن تولید گازهای گلخانه ای از فعالیت های انسانی – اما مدل نمی حساب از سقوط در تولید گازهای گلخانه ای CO2 ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

این WMO می گوید: این بعید است که به تاثیر درجه حرارت در اوایل 2020s.

“این WMO بارها تاکید کرد که صنعتی و رشد اقتصادی از Covid-19 است نه یک جایگزین برای پایدار و هماهنگ اقدام آب و هوا” گفت: پروفسور Michael Taalas های WMO دبیر کل.

“با توجه به عمر طولانی از CO2 در اتمسفر تاثیر کاهش تولید گازهای گلخانه ای در این سال است انتظار نمی رود که منجر به کاهش CO2 در اتمسفر غلظت که در حال رانندگی درجه حرارت جهانی را افزایش می دهد.

“در حالی که Covid-19 باعث شدید بین المللی سلامت و بحران اقتصادی شکست برای مقابله با تغییر آب و هوا ممکن است تهدیدی برای انسان خوب بودن اکوسیستم و اقتصاد برای قرن ها. دولت باید با استفاده از فرصت به آغوش آب و هوا اقدام به عنوان بخشی از برنامه های بهبودی و اطمینان حاصل شود که ما رشد کند بهتر است,” او گفت:.

اگر 1.5 C آستانه شکسته است در یکی از سال های آینده کارشناسان استرس آن را نمی خواهد به معنای اهداف نامعتبر هستند.

اما از آن خواهد شد یک بار دیگر بر ضرورت قابل توجهی در کاهش تولید گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از دراز مدت حرکت به این خطرناک تر و گرمتر جهان است.

دنبال مت در توییتر @mattmcgrathbbc.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de