کلمبیا و چریک ها با استفاده از coronavirus حکومت برای گسترش کنترل خود را. متخلفان کشته شده اند.

اسکار مرجان برای واشنگتن پست

Lorena Paredes سفر در تومکو کلمبیا پس از منع رفت و آمد اعمال شده توسط یک محلی گروه مسلح در ماه مه هنگامی که او و یک همراه و همدم به ضرب گلوله کشته شدند چندین بار. هر دو دوره نقاهت بعد از زخم های خود را.

مدلین, کلمبیا — Lorena Paredes در صندلی مسافر یک نقره SUV آن را به عنوان سرعت از طریق شب جاده ها از کلمبیا ساحل اقیانوس آرام. 28 ساله و وکیل بود و عصبی. او در بازگشت از انتصاب دکتر اواخر به خوبی گذشته شروع coronavirus حکومت نظامی است که می تواند به عنوان کشنده به عنوان ویروس خود را.

گروه های مسلح در این خشونت-مملو ملت از 50 میلیون در حال تحمیل سطح جدیدی از کنترل در طول شیوع کروناویروس و اجرای برخی از دقیقترین مستند اقدامات در جهان — با سخت مجازات برای متخلفان. در شهرستان بندر تومکو یک مواد مخدر-قاچاق hub در کلمبیا غرب چریک ارسال شده جزوه همه اعلام حکومت نظامی متخلفان “اهداف نظامی.” در یک هشدار برای همه, پزشکی حمل و نقل در پاسخ به یک تماس بعد از حکومت نظامی بود را به آتش کشیدند در اوایل ممکن است آن راننده و بیمار کشته شدند.

[در حال حاضر به پیوستن به مبارزه با کروناویروس: جهان شورشی کارتل های مواد مخدر و باندهای]

Paredes, رانده شده توسط یک دوست, در فکر او ممکن است خوش شانس دریافت کنید. سپس او را دیدم موانع.

مجریان با تفنگ ساچمه ای و سلاح های خودکار باز آتش, سوراخ کردن بدن, SUV. Paredes احساس stabs از درد به عنوان سه گلوله او را زده ، دوست او در صورت و بازو و با این وجود موفق به جلو که در آن جفت التماس برای زندگی خود را. آنها آزاد شدند با یک هشدار به دنبال کمک خود را.

“مطلقا هیچ کس به ما کمک کرد,” Paredes, یک دادستان در تومکو که دستگیره های داخلی در واتیکان گفت: از ایمنی از شهرستان همسایه. “یک نفر به ما نزدیک شد چون من فریاد زدم. من خواهش کرد که برای کمک به آنجا که دوست من بود و خونریزی را به طرز وحشیانه ای. او آمد نزدیک به پنجره ماشین ما و به ما گفت ” هی آرام چرا که در اینجا آن ممنوع است برای کمک به.’ “

(حسن نیت ارائه میدهد از Lorena Paredes)

SUV که در آن Paredes سفر پر شد با گلوله.

گروه های حقوق بشر جامعه رهبران و مقامات دولتی می گویند سمی تخته سنگ چریک های چپ گرا و راست گرا و طرف مقابل باید کارتل های مواد مخدر با استفاده از وقوع به تحکیم کنترل بر بخش هایی از کشور هنوز از وضعیتی وخیم از عواقب بعدی از پنج دهه درگیری های مسلحانه. به طور فزاینده ای خشونت آمیز رقابت نشان می دهد که قدرت از این بیماری همه گیر به تعمیق موجود اجتماعی چالش ها و شل گرفتن از دولت شکننده متحده است.

“برای این گروه این است که یک موضوع سلامت” گفت: Gimena سانچز-Garzoli, رشته کوه های آند مدیر در واشنگتن در آمریکای لاتین است. “این در مورد اعمال کنترل اجتماعی در جامعه است.”

در حالی که دولت از رئیس جمهور Iván دوقو است با تمرکز بر یک بدتر شدن شیوع کروناویروس — کشور گزارش شده بیش از 204,000 عفونت و حدود 7000 مرگ و میر — سخت گیرانه اقدامات اعمال شده توسط گروههای مسلح در حال خدمت حداقل دو هدف: برای گسترش کنترل جاده ها و جوامع مرکزی به narcotrafficking و غیر قانونی استخراج معادن و به منظور تقویت جایگاه خود به عنوان حاکمان مطلق از سرزمین خود است.

[Coronavirus است gutted قیمت کوکا. آن می تواند تغییر شکل تجارت کوکائین.]

شرایط در اینجا اکو یک روند جهانی از گروه های مسلح در حال حرکت به جایگزین دولت های ضعیف در طول بیماری همه گیر. طالبان در افغانستان Comando Vermehlo در ریو و MS-13 در ال سالوادور در میان دیگران تحمیل کرده اند خود را در حکومت و در برخی موارد توزیع مواد غذایی و ماسک و مواد ضد عفونی کننده در مناطق آنها را کنترل.

اما کلمبیا گروه خود را متمایز کرده است در این سطح از خشونت آنها درخواست برای اجرای. ناظران ترس آنها شتاب در حال حاضر خطرناک رانش دور از 2016 صلح توافق به پایان رسید که 52 سال درگیری میان دولت و شورشیان فارک کلمبیا یا فارک.

فرناندو Vergara

AP

یک سرباز در دنده محافظ می ایستد گارد در کیودد بولیوار محله, Bogota.

منتقدان سرزنش دوقو که مخالف قرارداد صلح قبل از او رئیس جمهور شد در سال 2018 برای سرعت آهسته از وعده اصلاحات ارضی و متزلزل تلاش برای سامان دادن سابق فارک مبارزان به جامعه است. آنها می گویند محافظه کار خود دولت انجام داده است و نه به اندازه کافی برای متوقف کردن قتل چپ جامعه رهبران سابق شورشیان.

در حال حاضر فارک مخالفان — چریک که باید گرفته تا اسلحه و یا هرگز آنها را قرار دهید — در میان گروه های جامد خود را نگه دارید و بر روی نقاط داغ که هرگز به طور کامل سرد می شود. دیده بان حقوق بشر در این ماه گزارش داد که گروه های مسلح اعمال کرده بود coronavirus مستندات در 11 کلمبیا 32 متحده منجر به حداقل هشت کشته و 10 صدمات پس از وقوع آغاز شد.

“من فکر می کنم آنها به طور جدی نگران صفوف خود گفت:” خوان Pappier, حقوق بشر, سازمان دیده بان کلمبیا محقق. “آنها می دانند که شهرهای آنها عامل در جدی ندارد امکانات بهداشتی و بدون تعداد قابل توجهی از پزشکان.

“اما آنها نیز این را به عنوان یک فرصت را به نشان می دهد که آنها به اتهام” او ادامه داد. “آنها با دیدن این مستندات به عنوان کمک به آنها را از بعضی جهات از مشروعیت.”

[گواتمالا جنگل: جنگل های سرسبز, ویرانه های تولیدی صنعتی مایان فولاد و مواد مخدر جت پر از کوکائین]

مجازات برای نقض قوانین می تواند مرگ است. در مشکل غربی وزارت امور خارجه از Cauca, حقوق بشر, دیده بان مستند شش قتل توسط گروههای مسلح به اجرا coronavirus محدودیت. آنها شامل عکسبرداری از یک کشاورز محلی توسط ارتش آزادی بخش ملی پس از او گفته مستند نقض قوانین توسط ملاقات با دوستان در یک شهر در این نزدیکی هست. گروه دیگری هدفمند چهار ونزوئلا مهاجران برای نوشیدن الکل ،

در تومکو, فارک مخالفان مجبور, محلی, خانواده, خارج از خانه خود به دلیل یک عضو آزمایش مثبت برای coronavirus. در حال حاضر ساکنان وحشت زده به آزمایش خود را. آنها می گویند که آنها باید به دنبال اجازه حتی برای فعالیت های اساسی مانند خرید مواد غذایی.

“آنها عملا گرفته شده و در مجموع کنترل با کروناویروس گفت:” لتیسیا که کاهش یافته است را به نام خانوادگی او را از ترس تلافی جویانه.

یک مقام امنیتی با بررسی Paredes تیراندازی گفت: گروه های مسلح شده اند قادر به سفت گرفتن خود را از آنجا که پلیس و سربازان را از عراق خارج در طول شیوع بیماری است. این گروه به عنوان خطرناک به عنوان آنها را پر کرده اند جای خالی سمت چپ توسط وجود ندارد و دولت است.

“در راه آنها انجام آنچه دولت ملی انجام داده است اما آنها تهدید” رسمی گفت که صحبت در خواست نامش فاش نشود از ترس برای ایمنی خود را. “اگر شما آنها را ببینید [پس از حکومت نظامی], آنها به شما حمله.”

لوئیس Robayo

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ساکنان تماشای سربازان امنیت یک خیابان در طول یک مقام رسمی حکومت نظامی در کالی.

این دوقو دولت گفت: کمی علنا در گروه های مسلح’ مستندات. دفتر ریاست جمهوری برای حقوق بشر و امور بین المللی گفت: در این ماه که دولت در حال حرکت بود به مقابله با تلاش های نامنظم گروه “برای به دست آوردن کنترل بیشتر.”

امیلیو Archila, دوقو ویژه مشاور در صلح توافق اصرار تلاش گروههای مسلح را برای گسترش کنترل نمی خواهد از خط خارج کرده است. او انکار کرد که دولت را مجبور به عقب کشیده از جوامع است.

“هیچ منطقه ای از کشور که در آن موضع دولت این است که فقط به ترک جنایتکاران به جلو بروید” او گفت:. “این است که قطعا چنین نیست.”

[به عنوان coronavirus انفجار در ونزوئلا مادورو دولت مقصر ‘سلاح بیولوژیکی’: این کشور بازگشت پناهندگان]

یک گروه که خود را متحد چریک های اقیانوس آرام می گوید خشن حکومت نظامی لازم است زیرا این منطقه شده است “را فراموش کرده ام کلمبیا با دولت است.” در یک جزوه که گردش در یک جامعه کوچک خارج تومکو گروه ذکر شده در قوانین از جمله ممنوعیت ورود قایق از جای دیگری اقامت در خانه سفارش برای همه اما خرید مواد غذایی و ممنوعیت هر گونه اجتماعی و یا فعالیت های تفریحی.

هر کسی دیده می شود در خیابان ها پس از 2:30 p. m. “عواقب” این گروه هشدار داد. “ما بازی نمی کند.”

لوئیس Robayo

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک مرد بازداشت شده است در طول یک مقام رسمی منع رفت و آمد اعمال شده در کالی.

گروه های مسلح بارها تغییر حکومت نظامی بار با کمی توجه و تعداد مطلق از گروه های مختلف کنترل سرزمین های مجاور و صدور قوانین مختلف اتحاد چپ ساکنان خطرناکی اشتباه گرفته شود. Paredes مثلا فکر مقررات منع رفت و آمد در منطقه از تومکو او که در آن سفر که ممکن است شب بود 6 p. m. او نمی دانست این گروه منتقل شده بود را تا 4 بعد از ظهر

[Coronavirus مستندات در سراسر آمریکای لاتین ارسال ونزوئلا مهاجران به بازگشت به خود را شکسته homeland]

در هر صورت او دیر شده بود. او در حال حاضر دوره نقاهت در نزدیکی شهرستان با کمک خانواده اش ، او در حال تلاش برای راه رفتن دوباره. دوست او چهره جراحی های متعدد برای بازیابی بینایی در یک چشم و بازسازی بینی او شکسته با یک گلوله.

دولت کلمبیا او گفت: به طور کامل از دست داده و کنترل در تومکو.

“من وحشت زده فقط به فکر ایده داشتن برای بازگشت,” او گفت:. “و زمانی که من مجبور به بازگشت من باید آن را در همان جاده است.”

Faiola گزارش از میامی.

کروناویروس در مرز: بیمارستان کالیفرنیا تحت الشعاع بیماران از مکزیک

مکزیک مرکزی د Abasto: چگونه coronavirus پاره از طریق امریکا بزرگترین بازار

در برزیل یک جستجو از جان گذشته برای یک کفش تخت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de