استعمار نقض امد و شد زیاد فرانسه نژادپرستی بحث


دو مرد مرده را تبدیل به چهره فرانسه در زمان نژادپرستی بحث است.

آدما Traoré یک جوان سیاه از حومه پاریس که در بازداشت پلیس چهار سال پیش و ژان باپتیست کلبر سفید اشراف زاده از قرن 17 که موفق کشور در امور مالی تحت پادشاه لویی چهاردهم.

یکی از به یاد امروز در تظاهرات علیه خشونت پلیس دیگر با یک سنگ مرمر مجسمه در خارج از شورای ملی است.

“ما مبارزه شده است در اینجا در فرانسه برای مدت چهار سال” آدما خواهر Assa Traoré به ما گفت. “برادر من این است که [به خوبی] شناخته شده اما جورج فلوید مرگ است که واقعا در معرض آنچه که در اینجا در فرانسه است.”

آدما Traoré بود 24 سال از زمانی که او دستگیر شد و توسط پلیس پس از در حال اجرا به دور از یک ID بررسی خارج از پاریس. او در یک ایستگاه پلیس چند ساعت بعد. علت مرگ او شده است به شدت مورد مناقشه و چندین سوالات تولید نتایج متناقضی.

دهها هزار نفر از مردم تبدیل شده است از این ماه در تظاهرات در حافظه خود را تقویت تاثیر رویدادهای ما.

“ما در حال وارد کردن ایده های از ایالات متحده می گوید:” مورخ Sandrine Le Maire یک کارشناس فرانسوی استعمار.

“مرگ آدما Traoré و جورج فلوید اتفاق افتاده در شرایط مشابه اما ما تاریخی چمدان یکسان نیست. هیچ مجازات اینجا یا نژادی ،

  • فرانسه ضد نژادپرستی تظاهرات سرپیچی از پلیس بان
  • فرانسه پشت به دور از پلیس سبد بان

“وجود دارد کلیشه های به ارث برده از استعمار اما نژاد پرستی هرگز وارد قانون ما است.”

در کشوری که رسمی ملی اطلاعات در دسترس نیست واشنگتن پست به شمارش بیش از 1 ، 000 مرگ و میر ناشی از تیراندازی پلیس به تنهایی در سال گذشته است. آن را می گوید یک تناسب تعداد قربانیان بودند ،

پلیس فرانسه می گویند که آنها نمی باید ارقام برای تمام مرگ و میر در بازداشت پلیس. آنها می گویند 19 نفر فوت در سال گذشته در طول پلیس مداخلات اما هیچ اطلاعات خود منشاء قومی به دلیل آن است که غیر قانونی به جمع آوری این اطلاعات در فرانسه است.

برابری برای همه است ؟

فرانسه مفهوم هویت ملی بر اساس اطراف وحدت و برابری شهروندان است. دولت سیاست هایی که تنها از یک گروه خاص – بر اساس قومیت برای مثال دیده می شود که مضر است.

اما بسیاری از فرانسه به اقلیت های قومی می گویند این ایده آل برابری است که نگهداری در تئوری در هزینه از واقعیت است که نژاد پرستی در پلیس مدارس و یا بازار کار – غیر ممکن است به مقابله با اگر آن را نمی توان اندازه گیری.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

آخر هفته گذشته رئیس جمهور امانوئل پاکسازی خود را سخنگوی Sibeth Ndiaye اضافه شده صدای خود را به کسانی که خواستار یک بحث جدید در مورد قومی داده است.

سنگال متولد Ms نادی گفت: در نامه سرگشاده ای که برای ملی فرانسه چشم انداز رونق در چهره تندرو روایت از هر دو طرف لازم بود به “اندازه گیری و در حقیقت آن را به عنوان است”.

“اجازه دهید ما به جرات علنا بحث افراد است که باید تبدیل به تابو” او خواست. او پیشنهاد شد و بلافاصله به ضرب گلوله توسط ارشد – سفید – وزیران در دولت است.

فرانسه نیاز به آن مهاجرت شهروندان به اتخاذ تاریخ فرهنگ و داستان République. “چند فرهنگی” یک مورخ به من گفت: “یک کلمه کثیف در اینجا”.

اما داستان که در آن است ؟

و بنابراین به ژان باپتیست کلبر که نشسته با خود سنگ مرمر فر و زر و زیور خارج از شورای ملی است.

‘کد سیاه’

به سختی متوجه بسیاری از رانندگان بوق می زدند به آنها خزیدن گذشته او در امتداد ساحل سمت چپ رود سن اما یک هدف برای کسانی که می گویند از آن زمان به بررسی مجدد این نوع تاریخ در فرانسه.

چون Colbert, معروف برای در حال اجرا فرانسه در امور مالی خود را تحت خورشید-پادشاه لویی چهاردهم بود و همچنین مغز در پشت آن بدنام “سیاه کد’, مجموعه ای از قوانین برای چه سیاه برده می شود درمان در مستعمرات خود را.

با الهام از صحنه های از تظاهرکنندگان در سراسر کانال در بریستول پرتاب مجسمه ادوارد Colston به این شهر رودخانه برخی در اینجا در حال حاضر فراخوانی برای کلبر به مقامش را از دست بدهد و از موقعیت برجسته. او همچنین دارای یک اتاق به نام بعد از او در داخل ساختمان مونتاژ.

فرانسه نخست وزیر ژان مارک ارو در حال حاضر رئيس جمهور از بنای یادبود برای لغو برده داری در نانت می گوید: Colbert اتاق باید تغییر نام داد اما او ترسیم خط در لغو مجسمه و یا نام خیابان.

“ما در یک مرحله جدید با مرگ جورج فلوید و جوانان جنبش در سراسر فرانسه,” او گفت:.

او پیشنهاد کرده است که فرانسه دوباره آن آثار و نام خیابان را بیشتر توضیح و بافت به عنوان یک جایگزین به سادگی از بین بردن آنها. “ما نیاز به انجام کار یاد” او می گوید.

“شما نمی توانید به پاک کردن تاریخچه” ساندرین Le Maire توضیح داد. “یا ما شروع به پاک کردن همه چیز و هر چیزی: قلعه قصر پادشاهی. ما نیاز به نمادها حتی اگر آنها شوک ما. چهره های تاریخی چند وجهی هستند: [Marshal] Pétain بود, جنگ جهانی اول قهرمان برای 20 سال قبل از آن به عنوان یک همکار [در طول جنگ جهانی دوم].”

رئیس جمهور پاکسازی صحبت به ملت هفته گذشته توافق کردند: “جمهوری نمی خواهد پاک کردن هر گونه اثری و یا نام از تاریخ خود,” او گفت:. “آن را نمی خواهد حذف هر گونه مجسمه.”

چالش یاد

بنابراین هیچ نقد و بررسی از فرانسه مجسمه و یا نام خیابان – حداقل هنوز رتبهدهی نشده است. آقای پاکسازی نیست کسی که دوست دارد که مجبور به تصمیم گیری های حوادث.

اما او شده است بیشتر از بسیاری از مذاکرات در مورد کشور, گذشته, آشنائی خشم و انزجار خود را قبل از انتخابات گفت که فرانسه تا به حال مرتکب “جنایت علیه بشریت” در برابر آن مستعمره سابق الجزایر.

و آن را در فرانسه تاریخچه – نه آن مجسمه – که دارای پاسخ می گوید: Jean-Francois Mbaye سیاه, فرانسوی, MP که متولد سنگال.

“ما آماده برای تدریس تاریخ, فرانسوی, برده, فرانسوی, استعمار” او می پرسد. “فرانسه به مستعمرات سابق خود را می دانم اما من فکر نمی کنم ما مردم و جوانان ما آن را می دانم.”

“می توان آن را لذت بخش را به حذف یک مجسمه و پرتاب آن را در رودخانه” او به من گفت. “اما پس از آن چه؟”

  • چرچیل مجسمه کشف جلوتر از پاکسازی بازدید

Assa Traoré معتقد است که اگر کلبر مجسمه باقی می ماند در مقابل مجمع ملی اعمال خود را “نوشته شده باشد باید بر روی مجسمه را پلاک توسط یک مرد سیاه و سفید. اجازه دهید یک مرد سیاه پوست به ما بگویید که کلبر بود و چه کد سیاه به معنای نه یک مرد.”

نام های دیگر منعکس کننده داستان فرانسه غیر سفید شهروندان باید اضافه شده به این کشور در خیابان های, او می گوید: و دیگر مجسمه های ساخته شده در خارج از ساختمان آن.

سیاه و سفید زندگی می کند مهم این است که یک شعار است که طنین انداز در اینجا, اما, سیاه زندگی – آیا در داده ها و یا در بناهای تاریخی – گاهی اوقات سخت برای دیدن در داستان رسمی از فرانسه است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de