مقابله با دوران گذشته لندن حذف تاجر برده مجسمه

لندن (العالم) – یک مجسمه رابرت میلیگان یک قرن 18 تاجر برده شد و حذف آن از ستون خارج لندن, موزه, روز سه شنبه پس از جهانی ضد نژادپرستی تظاهرات باعث بحث در مورد چگونگی مراسم شاهنشاهی آن گذشته است.

تندیس تجلیل برده معامله گران و استعمارگران را به تمرکز شدید در روزهای اخیر به عنوان بخشی از یک گسترده تر جنبش با الهام از Black Lives Matter تظاهرات آغاز شده است که در ایالات متحده پس از مرگ جورج فلوید.

“در حالی که این یک حقیقت تلخ است که بسیاری از ما در شهر و کشور ثروت به دست آمده از تجارت برده این را ندارد به جشن ما در فضاهای عمومی گفت:” شهردار لندن صادق خان در یک صدای جیر جیر با یک عکس از مجسمه.

زودتر خان دستور داد یک بررسی از مجسمه و نام خیابان در سراسر لندن در پاسخ به تظاهرات گسترده در این شهر و جاهای دیگر.

روز یکشنبه معترضان در زبان انگلیسی شهرستان بندر بریستول پاره کردن مجسمه از یک تاجر برده و آن را انداخت در بندر, در حالی که در آکسفورد در روز دوشنبه بیش از 1000 تظاهرکنندگان خواستار حذف یک مجسمه از استعمار سیسیل رودز.

قبلا مبهم مجسمه میلیگان ایستاده بود در مقابل موزه لندن Docklands در لبه glitzy کسب و کار منطقه از اسکله قناری است که احاطه شده توسط چند قومی طبقه کارگر قصبه Tower Hamlets.

میلیگان که متعلق به مزارع شکر در جامائیکا درگیر در ساخت و ساز از غرب لندن هند اسکله.

تماشاچیان تشویق و تحسین به عنوان کارگران در بالا دید کت جدا مجسمه از آن ستون و سپس برداشته آن را با یک جرثقیل کامیون.

یک مجسمه از رابرت میلیگان که در تصویر حذف شدن توسط کارگران در خارج از موزه لندن Docklands در نزدیکی اسکله قناری پس از مرگ جورج فلوید که در بازداشت پلیس در مینیاپولیس, لندن, انگلستان 9 ژوئن 2020. رویترز/جان Sibley

شهردار Tower Hamlets techcrunch گفته رویترز از صحنه او احساس به شدت آن را دیگر مناسب برای ترک این مجسمه در محل. او گفت: این امر می تواند قرار داده و به ذخیره سازی و بحث را در مورد آنچه برای انجام با آن.

دوران گذشته

“مردم بر عهده او فقط یک تاجر است که کمک به ساخت اسکله اما زمانی که شما حفاری به آن شما یاد بگیرند که در واقع او یک تاجر برده,” Biggs گفت. “من آن را با طراوت پیدا کردن من آن را الهام بخش است که مردم می خواهند به یادگیری و منعکس کند.”

تصمیم به حذف مجسمه گرفته شده توسط صاحبان زمین یک بدن نام کانال و رودخانه اعتماد. “ما می دانیم خواسته های جامعه محلی در مورد مجسمه رابرت میلیگان در Docklands لندن” آن را در بیانیه ای گفت.

منظم حذف مجسمه در تضاد بود و هرج و مرج در بریستول در روز یکشنبه. پلیس وجود دارد تصمیم به متوقف کردن معترضان از سرنگونی یک مجسمه از قرن 17 تاجر برده ادوارد Colston برای جلوگیری از برافروختن این وضعیت است.

نخست وزیر بوریس جانسون گفت: قطع Colston مجسمه یک اقدام جنایی در حالی که وزیر کشور Priti پاتل نام آن را “کاملا ننگین”.

شهردار خان گفت: کمیسیون بررسی خواهد مجسمه پلاک و نام خیابانی که منعکس کننده گسترش سریع لندن ثروت و قدرت در اوج امپراتوری بریتانیا در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا.

“ما پایتخت تنوع است و ما بزرگترین قدرت و در عین حال ما مجسمه نام جاده و فضاهای عمومی منعکس دوران گذشته” او گفت:.

نمایش به صورت اسلاید (5 تصاویر)

انگلیسی تجار نقش عمده ای در اقیانوس اطلس تجارت برده بزرگترین اخراج در تاریخ شناخته شده.

به عنوان بسیاری از 17 میلیون آفریقایی مردان و زنان و کودکان بودند زده از خانه های خود و حمل به آمریکا بین 15 و 19 قرن. کشتی به اروپا بازگشت و با شکر و پنبه و توتون و تنباکو کشت برده وحشیانه مزارع.

گزارش های اضافی توسط پسر Faulconbridge ناتالی توماس و راسل نوشته شده توسط Estelle Shirbon; ویرایش توسط استفان ادیسون

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر