Coronavirus: 5G و ریزتراشه توطئه در سراسر جهان

برخی از ماندگار ترین تئوری های توطئه پیرامون بیماری همه گیر کوروناویروس همچنان به گسترش در سراسر جهان است.

ما در برداشت از برخی از فراگیر ترین ادعاهای دروغین و نگاه تا چه حد آنها سفر کرده اید.

5G به بولیوی و فراتر از آن

وجود دارد مطلقا هیچ راه 5G تلفن همراه سیگنال یا انتقال ویروس را کاهش دهد و یا دفاع ما به آن – ما افشا و خنثی این ادعا که دانشمندان می گویند از نظر بیولوژیکی غیر ممکن است.

اما این متوقف نشده این شایعات رفتن جهانی منجر به تظاهرات حتی در کشورهایی که این تکنولوژی هنوز وجود ندارد.

در بولیوی به اشتراک گذاری ویدئوها از تجهیزات مخابراتی همراه با ادعای 5G مسئول coronavirus منجر به حمله به دکل در دو شهر.

هیچ 5G فناوری در کشور می گوید: آدریانا Olivera یک روزنامه نگار در Verifica بولیوی اما “پس از دیدن این شایعات همراه با این واقعیت است که هر کس محدود به مستند آن را به رهبری مردم پایین کشیدن آنتن در K’ara K’ara و Yapacani”.

  • آمریکای لاتین coronavirus بحران در اعداد

حتی برخی از سیاستمداران ارشد و رهبران مذهبی شده اند, پخش كردن, ادعاهای دروغین در مورد تکنولوژی و ارتباط آن با گسترش ویروس.

سابق نیجریه سناتور, در یک ویدیو به اشتراک گذاشته شده 25,000 بار در Facebook گفت: این بیماری همه گیر است که صرفا پوشش برای معرفی 5G پیشنهاد آن را باعث آسیب برساند.

“کسانی که با زمینه ای شرایط پزشکی” او می گوید: “می توان به راحتی مصرف می شود با این واکنش از این فناوری 5G و آنها می میرند.”

کشیش انجیلی در تانزانیا گفت: در Instagram و یوتیوب که فشار برای تکنولوژی تلفن همراه است که در پشت گسترش coronavirus.

سابق مفتی اعظم مصر صحبت کرده است در تلویزیون درباره شبکه 5G و چگونه آن ممکن است باعث اختلال الکترومغناطیسی ایجاد یک محیط مناسب برای گسترش coronavirus.

در همین حال در اروپا fearmongering نیز منجر به تظاهرات و حمله به دکل.

بی بی سی گزارش کرده است در ده ها تن از حوادث آنتن-تخریب در انگلستان است.

  • مرد زندانی برای 5G تلفن دکل های آتش
  • پرسش: چرا مردم حمله 5G دکل های تلفن همراه?

در صربستان 5G توطئه و حدس و گمان در مورد بیل گیتس نیز محبوب هر دو در تلویزیون و در مطبوعات تلخیص که در آن داستان ها کشیده شده اغلب از زبان انگلیسی یا روسی منابع.

“بنابراین ما به همان جعلی محتوای اخبار به عنوان بریتانیا و ایالات متحده و یا در جای دیگر می گوید:” Lazara Marinkovic که در گزارش های دروغ برای بی بی سی, اخبار صربی.

مشاهیر نیز تغذیه به حدس و گمان از جمله نواک جوکوویچ نشان داد که مخالفت خود را با واکسن در مارس و همسرش Jelena که به اشتراک گذاشته شده یک ویدیو است که به ترویج توطئه در مورد 5G.

پخش از 5G ادعا می کند در جهان انگلیسی زبان است, David Icke – انگلیسی نظریه پرداز توطئه لگد کردن Facebook و YouTube.

کلیپ های که در آن او در مورد ارتباط بین 5G و این ویروس شده اند و سانسور در رسانه های اجتماعی هستند اما هنوز هم در دسترس آنلاین, racking تا صدها هزار نفر از نمایش ها در YouTube و Facebook حساب.

بیل گیتس و میکروچیپ

هیچ دور شدن از نیکوکار میلیاردر بیل گیتس در جهان از این بیماری همه گیر پردازان توطئه.

یکی از گسترده ترین ادعاهای دروغین این است که این بیماری همه گیر است که یک طرح بزرگ مغز متفکر توسط بیل گیتس به کاشت میکروچیپ به انسان همراه با یک coronavirus واکسن.

با وجود عدم وجود کل از شواهد برای حمایت از تئوری جهانی خود برسد بوده است قابل توجه است. بین المللی واقع چک کردن شبکه IFCN شامل یک پایگاه داده با کروناویروس چک حقیقت از شبکه خود را از همکاران. این نشان می دهد واقعیت-چکرز در حداقل 14 کشور را افشا و خنثی محلی نسخه از ریزتراشه نظریه از جمله در یونان و قزاقستان و فیلیپین و مکزیک است.

یک ویدیو یوتیوب از آرژانتین که تایید نظریه سنجش زمان تا 1.3 میلیون بازدید.

یکی دیگر از Facebook تصویری از پاکستان تکرار این ادعا و مشاهده شده است تقریبا 650,000 بار پس از آن در نوشته شده بود ممکن است.

برخی از نسخه های این نظریه قرار داده محلی خود را چرخش در آن است. در عربی خیالی میکروچیپ بودند لقب “دجال چیپس” در یک ویدیو با بیش از 375,000 نمایش در یوتیوب و پست های متعدد در Facebook.

اخبار بی بی سی برزیل کشف کرده است یک نسخه از “ریزتراشه” نظریه در پیام های در گردش در WhatsApp و Facebook در پرتغالی. کاربران در حال کپی کردن و چسباندن یک تکه از متن باز می شود که با کلمات: “من باید اعتراف بیل گیتس واقعا نابغه! این آسان برای کنترل تسلیم مردم است.”

این پیام در ادامه ادعا می کنند که بیل گیتس در حال تهیه برنامه ای برای “تمبر به شکل واکسن است که می رود زیر پوست” و خواهد شد که این مربوط به یک فرد پروفایل های رسانه های اجتماعی به منظور کنترل آنها از طریق 5G.

ترکیبی از ریزتراشه نظریه با 5G توطئه داده شد افزایش در برزیل توسط آلن دوس سانتوس یک حامی قوی از رئیس جمهور Bolsonaro که در حال بررسی توسط یک برزیل فدرال تحقیق “خبر جعلی”.

در یک صدای جیر جیر است که دوست داشت بیش از 14,000 بار او به نقل از یک پاکستانی مفسر عنوان کرد و گفت بیل گیتس می خواهد به ایمپلنت یک نانو تراشه واکسن برای کنترل جمعیت از طریق 5G. تا حدودی فاصله خود را از ادعاهای او می افزاید: “پوچ ؟ لازم است به بحث در این است.”

چند زبانه اعتدال

اعتدال از محتوا در سراسر جهان است برون سپاری توسط Facebook بین المللی واقعیت-چک کردن سازمان. برخی از مناطق مانند آمریکای شمالی و اروپا باید دقیق تر سیستم در محل نسبت به دیگران که “واقعیت-چک کردن بیابان” می گوید: روری اسمیت از اولین پیش نویس است.

“به عنوان بیشتر و بیشتر مردم شروع به باور این توطئه” او هشدار داد: “این ممکن است در نتیجه افزایش واکسن تردید است که می تواند پرورش یکی دیگر از جهانی بحران بهداشت عمومی از خود را دارد”.

گزارش اضافی توسط ذوالفقار علی نادر ابراهیم Lazara Marinkovic پیتر Mwai اولگا رابینسون شایان Sardarizadeh و ریکاردو Senra.

بیشتر بخوانید از بررسی واقعیت

خود را برای ما ارسال سوالات

دنبال کنید با ما در توییتر