Coronavirus: جعلی درمان در آمریکای لاتین شیوع بیماری مرگبار

آمریکای لاتین مبارزه با برخی از جهان, مخرب ترین coronavirus شیوع بیماری و نیز در مواجهه با این معضل جعلی درمان و اثبات نشده درمان های تبلیغ در رسانه های اجتماعی در سراسر منطقه است.

در این هفته هنگامی که رئیس جمهور برزیل Jair Bolsonaro آزمایش مثبت برای Covid-19 ما افشا و خنثی برخی از این گمراه کننده ادعا می کند.

تصویری از آقای Bolsonaro مصرف دارو هیدروکسی کلروکین به عنوان یک درمان برای بیماری خود به سنجش زمان تا شش میلیون views on Facebook.

ما قبلا نگاه به بحث پیرامون مواد مخدر و عدم وجود شواهد اثربخشی آن در درمان بيماران مبتلا به Covid-19.

در حالی که اعتراف به این که این دارو شده بود از نظر علمی ثابت شده آقای Bolsonaro گفت: “با تمام یقین” است که در آن مشغول به کار بود برای او که او احساس بهتر است.

ضد مالاریا مواد مخدر دریافت توجه جهانی که ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تایید شده آن هم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه – او در زمان خود آن را برای مدتی – و به عنوان یک درمان برای این بیماری است.

  • برزیل coronavirus: ‘ما بزرگترین مشکل جعلی است, اخبار’
  • Coronavirus: چه تعداد از آمریکای لاتین ؟

برزیل جعلی Facebook حساب

این هفته Facebook در زمان پایین چه آن را به عنوان یک شبکه از حساب های جعلی مربوط به کارکنان از رئیس جمهور Bolsonaro دولت و همچنین رئیس جمهور پسر ادواردو و Flávio.

این حساب تا به حال ترویج گمراه کننده و جعلی اخبار در مورد کوروناویروس مانند ادعا اثربخشی هیدروکسی کلروکین به عنوان یک درمان و Covid-19 همه گیر بود که اغراق شده است.

Flávio Bolsonaro یک سناتور برزیل گفت: ممکن بود برای پیدا کردن هزاران نفر از پروفیل های حمایت از Bolsonaro دولت و به دانش خود “آنها همه آزاد و مستقل”.

یکی از حذف Instagram حساب به نام @bolsonaronewsss بود اجرا ناشناس اما محققان بین المللی فکر می کنم تانک شورای آتلانتیک در بر داشت ثبت اطلاعات در صفحه تایید آن در ارتباط بود به Bolsonaro ویژه مشاور Tercio Arnaud.

بی بی سی تلاش کرده است برای تماس با Tercio Arnaud نظر است اما نه یک پاسخ دریافت.

“سیاسی polarisation در اینجا در برزیل دستگیر کرده است بحث در مورد این بیماری همه گیر” می گوید: Sérgio Lüdtke سردبیر Comprova برزیل واقعیت-چک کردن پروژه.

او می گوید حامیان رئیس جمهور Bolsonaro اتخاذ کرده اند برخی از تم های آنلاین از جمله دفاع از اثربخشی دارو اثبات نشده مانند هیدروکسی کلروکین.

Comprova شده است واقعیت-چک کردن به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده ادعا می کند در رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی در مورد این بیماری همه گیر. چهار نفر از ده نفر از این بررسی پس از پایان ماه مارس شد مربوط در برخی از راه برای اثبات نشده دارو و درمان.

جعلی “درمان معجزه’ تأیید نشده است

در پایان ماه ژوئن Facebook پست ادعا کرد: “بولیوی وزارت بهداشت تایید استفاده از دی اکسید کلر”. در این پست به اشتراک گذاشته شده است هزاران بار در سراسر امریکا لاتین.

اما پست جعلی است و رسما تکذیب کرد توسط دولت بولیوی.

دی اکسید کلر یک عامل سفید کننده موجود در یک ماده ادعا برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها آگهی اغلب به عنوان “معجزه مکمل معدنی” یا MMS. ‘هیچ مدرکی وجود دارد کار می کند و مقامات بهداشتی می گویند آن را به طور بالقوه مضر است.

شما لازم نیست که به نگاه بسیار سخت برای پیدا کردن آن در حال ترویج در رسانه های اجتماعی. ما در بر داشت Facebook گروه های ایجاد شده در طی دو یا سه ماه در پرو, بولیوی کلمبیا و آرژانتین با هزاران نفر از پیروان ترویج و یا حتی ادعا به فروش MMS.

مقامات منطقه ای باید شاهد افزایش تعداد مسمومیت به علت استفاده نادرست از محصولات شیمیایی استفاده می شود به عنوان ضد عفونی کننده می گوید: سازمان بهداشت پان آمریکا (PAHO).

بدن می گوید حتی وجود دارد موارد بهداشت حرفه ای ترویج استفاده از دی اکسید کلر حل است.

در ماه ژوئن یک دکتر در پرو مسئول منطقه خود را Covid-19 دیدگاه اخراج شد و پس از فراخوانی برای دی اکسید کلر برای توزیع شود به هر کس با علائم کروناویروس.

اثبات نشده به مواد مخدر به طور گسترده ای به فروش می رسد در آمریکای لاتین

شده است وجود دارد افزایش بهره در امریکا در مبارزه با مواد مخدر به نام ایورمکتین تایید شده برای استفاده در برابر کرم های انگلی برای درمان و یا جلوگیری از coronavirus با وجود فقدان شواهد.

یک ویدیو ارسال شده توسط بولیوی حساب دارای برچسب “ایورمکتین می تواند به شما صرفه جویی از Covid-19” شامل یک مکزیکی کشیش به اشتراک گذاشته شده است 285,000 بار و در ادامه به گردش در Facebook.

همراه با بسیاری از داروهای دیگر ایورمکتین اثربخشی در برابر Covid حال ارزیابی در آزمایش های بالینی.

اما PAHO گفت: مطالعات تا کنون “یافت شد به تورش بالا و بسیار پایین یقین از شواهد و مدارک موجود است کافی به منظور جلب نتیجه گیری در فواید و مضرات.”

ایورمکتین “است که به اشتباه استفاده می شود برای درمان Covid-19 می گوید:” PAHO “بدون هیچ گونه شواهد علمی از آن اثربخشی و ایمنی برای درمان این بیماری”.

با وجود این مقامات بهداشت در پرو و بولیوی و بخش هایی از برزیل را تایید و تجویز دارو – و از آن شده است به طور گسترده ای به فروش می رسد.

“در مورد ایورمکتین تمام گوشه های بریده شده اند” می گوید: دکتر کارلوس Chaccour دستیار استاد پژوهش در بارسلونا موسسه بهداشت جهانی.

“ترکیبی از پزشکان و دولت مشروع از جان گذشته برای کمک به,” او می گوید: “به علاوه خاص فراوانی ایورمکتین در آمریکای لاتین کمک به توضیح دهد که چرا مواد مخدر شده است بسیار محبوب است.”

هشدارهای نیز صادر شده در مورد خطرات ناشی از یک نسخه از این دارو طراحی شده برای حیوانات نه انسان است که می تواند آسیب جدی است که فروخته شده در بازار سیاه است.

نگرانی در مورد مصرف خودسرانه دارو

توسط لوئیس Fajardo, BBC Monitoring

آن است که مداوم منبع نگرانی برای مقامات بهداشت عمومی در آمریکای لاتین است که مشاوره بد است که با توجه به مردم به خود درمانی با اثبات نشده درمان در هر دو سنتی و رسانه های اجتماعی.

مردم در سراسر منطقه نیز در حال مواجه با ظاهر پیام های متناقض از منابع رسمی.

به عنوان کشورهای آمریکای لاتین صورت یک تهدید در حال رشد از این بیماری همه گیر و با ناامیدی در حال رشد در افزایش مرگ و میر آن را شاید تعجب آور نیست که تقاضا برای “درمان معجزه” و ساده “انجام آن را به خودتان” درمان است.

این ادعای ظاهر می شود نه تنها در حاشیه گروه های رسانه های اجتماعی بلکه در برخی موارد در جریان اصلی رسانه های ملی.

گزارش اضافی توسط Juliana Gragnani اولگا رابینسون و شایان Sardarizadeh.

بیشتر بخوانید از بررسی واقعیت

خود را برای ما ارسال سوالات

دنبال کنید با ما در توییتر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de