کروناویروس: شرکت های فارما از تعهد ایمنی بر سر واکسن پرده برداری کردند

گروهی از نه توسعه دهنده واکسن از «تعهد تاریخی» برای حمایت از استانداردهای علمی و اخلاقی در جستجوی واکسن کروناویروس خبر داده اند.

شرکت ها، از جمله فایزر و مرک، گفتند که تنها پس از آن که واکسن ها سه مرحله مطالعه بالینی را پشت سر رفتند، درخواست تصویب نظارتی خواهند کرد.

این در حالی است که بحث های جهانی در مورد ایمنی واکسن های ساخته شده در سال جاری صورت می گیرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است می خواهد پیش از انتخابات ماه نوامبر یکی در آمریکا در دسترس باشد.

هنوز هیچ واکسنی کارآزمایی های بالینی را به پایان نرسیده است و برخی از دانشمندان را به ترس از اینکه جستجو برای یافتن واکسن در حال سیاسی شدن است و اعتماد عمومی می تواند آسیب بیند، هدایت نکرده است.

در تعهد خود، نه شرکت زیست درمانی به آقای ترامپ اشاره ای نکردند، اما گفتند که به اعتقاد آنها اقدام آنها “اعتماد عمومی” را در توسعه هرگونه inoculation تضمین خواهد کرد.

آنها متعهد شدند که “همیشه ایمنی و به خوبی افراد واکسینه شده را در اولویت ما قرار دهند”.

دیگر امضاکنندگان غول های صنعت جانسون و جانسون، بیون تک، گلاکسواسمیت کالین، آسترازنکا، مدرنا و نواواکس بودند.

ما چقدر به توسعه واکسن نزدیک هستیم؟
چه داروهایی می توانند به درمان ویروس کرونا کمک کنند؟

در این بیانیه آمده است: «این ۹ شرکت با هم به طور دسته جمعی بیش از ۷۰ واکسن جدید را توسعه داده اند که به ریشه کن کردن برخی از پیچیده ترین و مرگبارترین تهدیدهای بهداشت عمومی جهان کمک کرده اند.»

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، نزدیک به ۱۸۰ نامزد واکسن در سراسر جهان در حال آزمایش هستند.

چین و روسیه شروع به تحریک برخی از کارگران کلیدی با واکسن های توسعه یافته داخلی کرده اند.

در همين حال رگولاتور ملی آمريکا، سازمان غذا و دارو پيشنهاد کرده است واکسن های کروناویروس ممکن است پيش از تکميل مرحله سوم کارآزمایی های بالينی تصويب شوند.

هفته گذشته نیز به وجود آمد که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا از دولت ها خواسته بود «چشم پوشی از الزامات» را در نظر بگیرند تا بتوانند تا اول نوامبر – دو روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر – واکسنی را توزیع کنند.

پرزیدنت ترامپ اشاره کرده است که ممکن است واکسنی پیش از انتخابات در دسترس باشد. اما رقیب دموکرات او جو بایدن ابراز تردید کرده است که آقای ترامپ به حرف دانشمندان گوش خواهد داد و روند شفافی را اجرا خواهد کرد.

بریدگی های کوتاه و ‘ترفندهای کثیف’ در تقلا برای یک واکسن
جهان چگونه هفت میلیارد نفر را واکسینه خواهد کرد؟

WHO گفته است انتظار ندارد واکسنی در سال جاری به دلیل زمانی که برای آزمایش سالم آنها لازم است، تصویب شود.

او می گوید: «این فاز ۳ باید بیشتر طول بکشد زیرا باید ببینید که واکسن چقدر واقعاً محافظت می کند. شما همچنین باید ببینید که چقدر امن است.» مارگارت هریس سخنگوی سازمان جهانی امور خارجه گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

ایندکسر