هنگامی که سفر شروع پانا برگزار شد جلسه برای تمام کارکنان آن بیش از زوم آنها توضیح داد که برخی از کارکنان خواهد بود گذاشته و خواهد بود وجود دارد دو بیشتر تماس که صبح یکی در 09:00 برای کسانی که خواهد بود گذاشته و یکی در 09:45 برای کسانی که نمی خواهد.

کارکنان می دانند که در جلسه آنها حضور با دعوت آنها را از طریق ایمیل دریافت کرده.

اجرایی فروش Ruthie تاونسند شد دعوت به پیوستن 09:00 تماس بگیرید اما به دلیل شوک از اخبار او نمی تواند به یاد داشته باشید که تماس بود برای کسانی که در مورد به گذاشته و بود که برای کسانی که باقی می ماند.

“از آنجا که این چنین به شدت شرایط استرس زا و آن را سخت به روند چه می گذرد بنابراین من تا مخلوط کردم. من پیوست 09:00 تماس است که به عنوان دعوت از من و پس از من متوجه شدم که من گذاشته شدن من به سرعت خاموش من, تصویری,” او می گوید.

Ms تاونسند در تماس با 15 از همکاران و مدیران از این شرکت پس از آن راه می رفت این کارکنان از طریق مزایای قطع بسته و گام های بعدی.

این شرکت مستقر در دنور, کلرادو شده بود ضربه توسط سقوط در سفر با توجه به شیوع کروناویروس.

اما تا به حال شده است یک احساس است که زوائد آن خواهد بود آخرین چاره و Ms تاونسند تا به حال هیچ ایده چه بود که آن روز صبح.

این نوع از شوک است که متاسفانه امری عادی در حال حاضر به عنوان شرکت در حال کاهش تعداد کارکنان برای مقابله با اقتصادی خرید اینترنتی از coronavirus.

قبل از بحران مدیران معمولا ملاقات کارکنان چهره به چهره به آنها خبر بد.

در حال حاضر ویدئو کنفرانس مانند ابزار زوم و تیم مایکروسافت (MS تیم) در حال استفاده می شود به تکرار تشریفات نشست.

کریس مالون های صوتی و تصویری تکنسین در حوادث شرکت Sparq در انگلستان می ترسید برای نقش خود را هنگامی که آن را به او توضیح داد که یک HR نماینده خواهد بود در آینده MS تیم های تماس همراه با مدیر خط.

غرایز خود را ثابت کرد درست همانطور که او گفت که او خواهد بود گذاشته.

برای استفاده از تماس ویدیویی ساخته شده در این جلسه رسمی اما بی دست و پا تر از یک جلسه در شخص و یا تلفن تماس بگیرید.

“من فکر می کنم اگر شما این کار را از طریق تلفن این معنی شما لازم نیست که به در نگاه کسی اما هنگامی که شما به تماس های ویدئویی شما می توانید لباس به آن را احساس رسمی و به دنبال ارائه.

“حتی اگر از آن است که تماس تصویری این فشار وجود دارد – و به عنوان شما را در اتاق با آنها وجود ندارد طبیعی شیمی اتصال یا زبان بدن شما می تواند به عنوان خوانده شده و وجود دارد کمی تاخیر شما در حال انتظار برای کسی که دیگری را به چیزی می گویند,” او می گوید.

با این حال آقای مالون معتقد است که یک به یک تماس تصویری است که هنوز هم بهترین راه کسب و کار می تواند شکستن اخبار ناگوار به یک کارمند در شرایط فعلی.

برای Ms تاونسند وجود دارد جوانب مثبت و منفی به داشتن بیش از 15 نفر در همان تماس به عنوان او.

“من فکر نمی کنم به هیچ وجه از کسی برکنار شده بیش از ویدئو کنفرانس در حال رفتن به ایده آل است. اگر آن را در یک آن هنوز هم برای رفتن به واقعا سخت و پس از آن رئیس خود را در حال رفتن برای دیدن تمام احساسات خود را. من دوست داشتم گروه تنظیم زیرا من خاموش ویدیو من و من به هر چیزی می گویند,” او می گوید.

با این حال او معتقد است که این گروه تنظیم او مانع از پرسیدن سوالات مهم در زمان.

اطلاعات بیشتر در فن آوری کسب و کار

سارا ایوانز شریک در قانون شرکت JMW توضیح می دهد که ارتباطی قبل از هر گونه اعلام کلیدی است برای کارفرمایان.

“چه بسیاری از کسب و کارهای بزرگ می توانید انجام دهید این است که بزرگ انجام جلسات در زوم به یک اطلاعیه به همان افراد در همان زمان پس هیچ miscommunication رفتن در اطراف” او می گوید.

این امر روشن است که افزونگی یا کردند طرح در نظر گرفته شده برای کارکنان و نیز روشن چه این به این معنی برای کسب و کار و چگونه آنها قصد پیگیری با افراد است.

این کلیدی است برای کارفرمایان به ارائه کارکنان با زمان برای جذب اطلاعات, سوال و به مردم این فرصت را به طور داوطلبانه بود برکنار و یا furloughed.

“در افزونگی موارد خواهد بود که حداقل یک زن و شوهر از جلسات را از طریق رفتن فرصت ها برای جلوگیری از افزونگی و در نظر گرفتن جایگزین و وجود دارد بدون هیچ دلیل که چرا همه از این می تواند انجام شود در زوم,” او می گوید.

استفاده از ویدئو تماس تلفن و یا در فرد است نه یک ماده قانونی; آن را فقط یک ماده از قوانین و مقررات.

اما گروه تماس که Ruthie تاونسند را تجربه کرده بودند در آمریکا اجازه داده نمی شود در انگلستان است.

“است که نمی خواهد آن را قطع در انگلستان قانون به شما حق مشاوره فردی. هیچ چیز اشتباه با یک گروه تماس برای اعلام بالقوه موانعی اما شما نباید مردم کار برکنار شده و در همان تماس تصویری” خانم ایوانز می گوید.

اگر این راه انگلستان کارفرما عمل کرده بود کارمند ممکن است پس از آن که یک مورد برای اخراج ناعادلانه است.

گزینه ای برای ضبط تماس های تصویری نیز می تواند ثابت کند مشکل در این موارد.

پیتر Binning یک شریک در قانون شرکت ایران Binning توضیح می دهد که به طور کلی هر کسی باید بپرسید برای رضایت قبل از ضبط یک تماس از هر نوع.

اما صرف نظر از اینکه اجازه خواسته بود برای داده شده یا داده نشده یک مکالمه ضبط شده هنوز هم می تواند قبول در یک اخراج ناعادلانه مورد.

“هر کس می خواهد به استفاده از شواهد و مدارک است که باید قادر به ثابت کند که آن را به حال شده است به درستی ثبت شده و واقعی بود اما این امر می تواند یک موضوع برای دادگاه یا دادگاه برای تصمیم گیری که آیا این شواهد باید اذعان کرد” آقای Binning می گوید.

و کسانی که مایل به snoop در مردم عمدا پیوستن به یک زوم تماس که در آن شخص دیگری است که برکنار خواهد قطعا می تواند به شکستن قانون – به عنوان تعدادی از جرایم جنایی در مورد متوقف کردن ارتباطات در مقررات.

در حالی که تصویری ممکن است به ایجاد مشکلات جدید آن است که بهترین جایگزین برای یک جلسه در فرد است.

“این را بیشتر احساس ناراحت کننده به دنبال کسی در چشم و سطح عاطفی سرخوردگی و خشم خواهد بود بیشتر قابل مشاهده است اما ضروری است برای ارائه پیام در باز و عادلانه و شفاف راه را به فرد دیگری می گوید:” استوارت داف متخصص در روانشناسی و رهبری در کسب و کار روانشناسی مشاوره Pearn Kandola.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de