چکسلواکی کمونیست رهبر در طول انقلاب مخملی می میرد در 97

میلوس کثافت رهبر حزب کمونیست جاروب از قدرت در چکسلواکی سابق در طول انقلاب مخملی سال 1989 درگذشت. او 97.

حزب کمونیست تایید مرگ او اواخر روز سه شنبه و بدون ارائه هر گونه اطلاعات بیشتر. آن را بلافاصله روشن نیست هنگامی که او درگذشت.

آقای کثافت منصوب شد سمت دبیرکل این حزب را در سال 1987 و به عنوان یکی از آخرین کشور رهبران کمونیست ، او استعفا داد و به عنوان رئیس حزب در نوامبر سال 1989 یک ماه قبل نویسنده و فعال سیاسی لیبرال واسلاو هاول در زمان کار به عنوان چکسلواکی, آخرین رئیس جمهور.

یک رهبر حزب کمونیست جناح محافظه کار آقای کثافت بود و غیر قابل انعطاف حریف از اصلاحات لیبرال از جمله در “بهار پراگ” از سال 1968 بود که خرد و در ماه اوت همان سال توسط نیروهای اتحاد جماهیر شوروی و پیمان ورشو سازمان ملل.

آقای کثافت بخشی از hard-خط رژیم است که در زمان بیش از پس از تهاجم و هماهنگ تصفیه در حدود نیم میلیون اصلاحات فکر حزب کمونیست اعضای.

او تا به حال شده است دبیر کل حزب تنها دو سال قبل از انقلاب مخملی به رهبری هاول به پایان رسید از 40 سال حکومت کمونیستی.

آقای کثافت سهوا بد نامی در اجرا به انقلاب زمانی که او در توصیف حزب کمونیست به عنوان “یک پست حصار” نمادی از آن انزوا در چکسلواکی جامعه است. سخنرانی خود در ماه ژوئیه سال 1989 بود که پس از آن به بیرون درز باعث یکی از اصلی ترین شعارهای صدها هزار نفر از معترضان که جمع آوری شده در پراگ و دیگر شهرستانها بعد از آن سال.

“ما نمی خواهیم یک پست حصار” آنها فریاد زد.

آقای کثافت جایگزین شد به عنوان رئیس حزب توسط Karel Urbanek. در وداع با سخنان او اعلام کرد که این کشور “در یک کشنده تقاطع” و اعتراف کرد که او و دولت تا به حال “دست کم گرفت به طور کامل” از آزاد سازی نگرش در نزدیکی کشورهایی مانند لهستان و مجارستان و آلمان شرقی.

حتی پس از چند دهه در بازنشستگی او باقی مانده انتقادی از انقلاب 1989 و پروستریکا اصلاحات به رهبری میخائیل گورباچف در اتحاد جماهیر شوروی.

“پروستریکا باز اتاق به صورت unbound بودن” او گفت روسیه اخبار سایت Gazeta.Ru در سال 2017. “همه گفت: هر چه آنها می خواستند با انتقاد از آنچه آنها می خواستند و به جای وحدت این منجر به پارگی.”

آقای کثافت متولد شد و در Ceske Chalupy اکنون بخشی از جمهوری چک اوت. 12 سال 1922. او به عضویت حزب کمونیست پس از جنگ جهانی دوم و به زودی از طریق صفوف افزایش.

آقای کثافت بود بعد از محاکمه برای خیانت برای حمایت از تهاجم اتحاد جماهیر شوروی در سال 1968 و در نهایت تبرئه شد.

اطلاعات کاملی از بازماندگان بود فورا در دسترس است.

ادامه مطلب واشنگتن پست اعلامیه ‘بوستر’ میزبان checharose نفوذ popular science, شخصیت, می میرد 49 Zindziswa ماندلا, دختر نلسون ماندلا درگذشت 59 چری جول, وانگ-Staal پیشگام HIV/AIDS محقق می میرد 73

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de