دانیل پرود : هیئت منصفه بزرگ برای بررسی ‘تف هود’ مرگ

دادستان کل نيويورک گفته است يک هيات منصفه بزرگ برای تحقيق در باره مرگ دنيل پرود، سياه پوست غير مسلحی که پس از مهار شدن توسط پليس خفه شد، تشکيل خواهد شد.

آقای پرود – که از مسائل مربوط به سلامت روان رنج می برد – پس از آن درگذشت که ماموران او را در یک “هود تف” قرار دادند، که برای محافظت از پلیس در برابر بزاق بازداشت شدگان طراحی شده بود.

اعتراضات پس از ظهور تصاویری از این حادثه در راچستر برگزار شده است.

هفت افسر پلیس به حالت تعلیق درآمده اند.

این جوان ۴۱ ساله در ماه مارس درگذشت با این حال مرگ او تنها به تازگی گزارش شده است.

دادستان کل لتیتیا جیمز در بیانیه ای اعلام کرد: «خانواده پرود و جامعه روچستر از درد و اندوه زیادی عبور کرده اند. دفتر من بلافاصله حرکت خواهد کرد به empanel هیئت منصفه بزرگ به عنوان بخشی از تحقیقات جامع ما در این مورد است.”

این اقدام مورد استقبال شهردار راچستر دوست داشتنی وارن و اندرو کوئومو فرماندار نیویورک قرار گرفته است. اما یک سخنگوی اداره پلیس راچستر از اظهار نظر خودداری کرد.

برادر آقای پرود، جو، به نیویورک تایمز گفت: «من در این مورد نشئه هستم. اما در حال حاضر من هنوز منتظر دیدن کیفرخواست هستم و آنها تا حد کامل قانون تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.»

چه بلايي سر دنيل پرود اومده؟

جو گفت در ۲۳ مارس در حالی که دانیل مشکلات حاد سلامت روانی را نشان می داد به پلیس زنگ زد. وقتی مأموران رسیدند، او برهنه در خیابان ها می دوید.

در تصاویر دوربین بدن به دست آمده از پلیس توسط خانواده آقای پرود، او را می توان دید که در حالی که افسران او را مهار می کنند، روی زمین ینگ کرده است. در حالی که در جاده نشسته است، آشفته می شود و به تناوب درخواست پول یا اسلحه می کند.

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

او شروع به تف کردن در خیابان کرد، اما به نظر نمی رسد هیچ مقاومت فیزیکی ارائه دهد، بر اساس این فیلم. يه افسر ميگفت که آقاي پرود بهشون گفته که کاويد-19 رو داره و اونا هود تف رو روي اون ميذارن

یک افسر را می توان دید که با هر دو دست روی سر آقای پرود فشار می آورد و می گوید «تف نکن». آقاي پرود دست از حرکت بر ميداره و ساکت ميشه و افسرها توجه ميکنن که اون احساس سرما ميکنه

امدادگران فراخوانده می شوند و آقای پرود به بیمارستان منتقل می شود. خانواده اش یک هفته بعد او را از حمایت زندگی خارج کردند.

ممتحن پزشکی مرگ او را به عنوان یک قتل ناشی از “عوارض آسفیکسی در تنظیم مهار فیزیکی”، با مسمومیت توسط PCP مواد مخدر، یک عامل کمک کننده حکم داد.

شهردار وارن گفت رئيس پليس شهر تا آغاز ماه گذشته نتوانسته است او را از اين پرونده آگاه کند.

اما رئیس پلیس La’Ron Singletary تکذیب کرد که بخش او تلاش کرده است تا جزئیات را از دید عموم دور نگه دارد و مایکل مازائو، رئیس باشگاه ملخ پلیس راچستر، گفت که افسران آموزش های خود را «گام به گام» دنبال کرده اند.

افسران تنها پس از انتشار این فیلم، پنج ماه پس از مرگ آقای پرود، منضبط شدند. اعتراضات در این شهر از زمان انتشار این فیلم شبانه صورت گرفته است.

مرگ آقای پرود دو ماه پیش از مرگ جورج فلوید صورت گرفت که قتل او در حالی که در بازداشت پلیس بود خشم گسترده ای را برانگیخت و تظاهرات ملی و بین المللی علیه وحشیگری و نژادپرستی پلیس را برانگیخت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر