دانیل پرود: شهردار روچستر عهد کرد پلیس را اصلاح کند

شهردار روچستر نيويورک قول داده است در حالی که اعتراضات بر سر مرگ يک سياه پوست در بازداشت پليس ادامه دارد، پليس را اصلاح کند.

دانیل پرود در ماه مارس پس از آن درگذشت که ماموران او را در یک «کلاه تف» قرار دادند که برای محافظت از پلیس در برابر بزاق بازداشت شدگان طراحی شده بود.

تصاویری از این حادثه روز چهارشنبه منتشر شد و روزها اعتراضات را برانگیخت.

شهردار دوست داشتنی وارن اعلام کرد یک سری از تغییرات در پلیس در “هفته ها، ماه ها و سال های آینده”.

هفت افسر پلیس بر سر این حادثه به حالت تعلیق درآمده اند. روز شنبه لتيتيا جيمز دادستان کل نيويورک اعلام کرد هيات منصفه بزرگ برای تحقيق در باره مرگ اين جوان ۴۱ ساله تشکيل خواهد شد.

مرگ آقای پرود دو ماه پيش از مرگ جورج فلويد صورت گرفت که کشته شدن او در حالی که در بازداشت پليس بود خشم جهانی و تظاهراتی را عليه وحشيانه و نژادپرستی پليس برانژيد.

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

شهردار چي گفت؟

اگرچه او جزئیاتی ارائه نداد، اما خانم وارن گفت که تیم مداخله بحران و بودجه آن از اداره پلیس به بخش جوانان و خدمات تفریحی نقل مکان خواهد کرد.

آقای پرود از مسائل مربوط به سلامت روان رنج می برد و خانم وارن به این جنبه پرداخت.

“ما یک انسان نیاز به کمک داشتیم، نیاز به شفقت داشتیم. در آن لحظه فرصتی برای حفاظت از او داشتیم.» شهردار روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «ما فرصتی برای حفاظت از او داشتیم.»

“ما باید صاحب این واقعیت است که در حال حاضر، ما این کار را انجام نداده است.”

هم خانم وارن و هم لارون سینگلتونی، رئیس پلیس، که در کنفرانس خبری روز یکشنبه نیز بود، عهد کردند علی رغم درخواست استعفای این زوج، مسئول بمانند و پلیس را اصلاح کنند.

“من متعهد به انجام آنچه لازم است… و من می دانم که رئیس جمهور متعهد است که کاری را که لازم است انجام دهد، بهتر به شهروندان و جامعه ما خدمت کند.»

پليس گفت حدود هزار معترض يکشنبه شب از طريق راچستر راهپيمايی کردند. هیچ بازداشتی صورت ن گرفت.

چه بلايي سر دنيل پرود اومده؟

برادر آقای پرود، جو، گفت او در ۲۳ مارس در حالی که دانیل مشکلات حاد سلامت روانی را نشان می داد، به پلیس زنگ زد. وقتی مأموران رسیدند، او برهنه در خیابان ها می دوید.

در تصاویر دوربین بدن به دست آمده از پلیس توسط خانواده آقای پرود، او را می توان دید که در حالی که افسران او را مهار می کنند، روی زمین ینگ کرده است. در حالی که در جاده نشسته است، آشفته می شود و به تناوب درخواست پول یا اسلحه می کند.

او شروع به تف کردن در خیابان کرد، اما به نظر نمی رسد هیچ مقاومت فیزیکی ارائه دهد، بر اساس این فیلم. يه افسر ميگفت آقاي پرود بهشون گفت که کويد-19 رو داره و اونا هود تف رو روي اون ميذارن

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

یک افسر را می توان دید که با هر دو دست روی سر آقای پرود فشار می آورد و می گوید «تف نکن». آقاي پرود دست از حرکت بر ميداره و ساکت ميشه و افسرها توجه ميکنن که اون احساس سرما ميکنه

امدادگران فراخوانده می شوند و آقای پرود به بیمارستان منتقل می شود. خانواده اش یک هفته بعد او را از حمایت زندگی خارج کردند.

ممتحن پزشکی مرگ او را به عنوان یک قتل ناشی از “عوارض آسفیکسی در تنظیم مهار فیزیکی”، با مسمومیت توسط PCP مواد مخدر، یک عامل کمک کننده حکم داد.

شما همچنین ممکن است علاقه مند به:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر