مرگبار طالبان حمله می افزاید: به ناامیدی بیش متزلزل روند صلح افغانستان

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

نیروهای امنیتی بازرسی محل انفجار بمب در نزدیکی یک تخریب ساختمان های متعلق به سازمان اطلاعات افغانستان در Aybak در روز دوشنبه.

کابل — اخبار فیلم از یک کنترل از راه دور در شمال شهر دوشنبه نشان داد تنها لاشه ای که ساعت پس از طالبان با بمب گذاری و حمله مسلحانه به چپ 11 افغان هوش کارگران کشته و حداقل 60 غیر نظامی زخمی شدند. اما اگر چه بسیاری از افغان ها هرگز شنیده انفجار صدای تیراندازی و فریادهای حلقه از این حادثه برای چندمین بار در سراسر سردرگم کشور است.

هفته بعد از امان شورشیان زمین حملات و بمب گذاری — در برخی از مناطق که تا به حال مدت طولانی لذت می برد نسبی آرام — بی باک حمله در Aybak پایتخت ولایت سمنگان به نظر می رسید برای بسیاری از افغان ها مانند یک میخ را در تابوت بلند مانع مذاکرات میان طالبان و افغانستان داشت.

سخنگویان شورشیان گفت این انفجار هدف یک سازمان اطلاعاتی مرکب و همه مرده بودند, سازمان, کارکنان, اما مقامات افغان گفته است که افراد مسلح پس از آن حمله در کنار درب سالن شهرستان, ساختمان, مشغول عموم بازدید کنندگان است. نمرات غیرنظامی از جمله کودکان در بیمارستان خبر داد.

“این چیزی است که طالبان باید برای ارائه به مردم افغانستان. تخریب, تخریب و نابودی بیشتر,” جاوید فیصل سخنگوی دولت از رئیس جمهور اشرف غنی توییتی شنبه.

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

زخمی ریاست عمومی امنیت ملی کارکنان انجام شده است به یک بیمارستان پس از یک خودرو بمب گذاری شده در, Aybak افغانستان در روز دوشنبه.

یکی از اعضای شورای در سمنگان یک حاصلخیز شمال منطقه است که باستان مرکز بودیسم گفت: حضور طالبان وجود دارد “قوی تر از هر زمان در 20 سال گذشته است.” در کابل, Shah Hussain Murtazawi ارشد مشاور به غنی توییتی که حمله کرده بود “بسته درهای صلح است.”

در سراسر افغانستان, جامعه, حمله به نظر می رسید به تعمیق رشد احساس سرخوردگی با روند صلح و ترس برای آینده است. طی هفته گذشته انواع ناظران گفت: آنها در حال حاضر بر این باورند که طالبان در نهایت بازگشت به قدرت از طریق ترکیبی از زور و مانور سیاسی و این که 19 سال جنگ داخلی ممکن است به طور نامحدود.

در واشنگتن در همین حال نگرانی ها در مورد متزلزل صلح و نصب خشونت گزارش زیر روسی فضل پرداخت به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی منجر به تماس به تجدید نظر در استراتژی آمریکا از جمله کاهش سرعت برنامه ریزی شده کاهش لشکر.

بالا غیر نظامی رسمی برای ناتو در افغانستان استفانو Pontecorvo روز سه شنبه گفت که طالبان را “اصرار مداوم خشونت به خطر انداختن فرصت منحصر به فرد برای صلح است.” شورشیان گفت: باید “بس خونریزی و تعامل سازنده” در مذاکرات است.”

[در درون طالبان برخورد انداز آینده افغانستان]

اما طالبان به نظر می رسد باقی می ماند مصمم racking تا روز به روز از حملات. روز دوشنبه شورشیان انجام 30 زمین ضرب و جرح و کنترل از راه دور بمب گذاری در 17 استان, کشته شدن 19 نفر در علاوه بر این به تلفات در Aybak با توجه به وزارت امور داخله. این حوادث شامل ضرب و جرح در نماز مراسم در غرب ولایت فاریاب و ولسوالی مقر در شمال ولایت بلخ, هنگامی که یک نمایش از ثبات و توسعه اقتصادی است.

در روز یکشنبه وجود دارد 44 حملات شورشی یا بمب در 21 استان از جمله شرق Nangahar شمال و ولایات مرکزی و ولایات دایکندی. در مجموع 21 نیروهای امنیتی کشته شدند. بسیاری از حوادث پاسگاه حملات با چند و یا هیچ تلفات اما در شمال بغلان یک کمین کشته شدن پنج سرباز و زخمی شدن چهار پلیس. این گزارش مشخص نیست که آیا مهاجمان از طالبان و یا گروه های دیگر.

“طالبان در یک کشور تجلیل و کشور است که در یک دولت از استعفای” گفت: Rangin dadfar spanta سابق وزیر امور خارجه است که با انتقاد از دولت آمریکا برای ساخت بیش از حد بسیاری از امتیازات برای شورشیان در عجله برای خروج سربازان آمریکایی. “آنها تنها یک هدف — نمی های قدرت اما انتقال قدرت است.”

افغان ها به خصوص در مورد نرخ بالای تلفات غیر نظامی. با توجه به کمیسیون مستقل حقوق بشر به شش ماه اول این سال شاهد 1,213 غیرنظامی و 1,744 مجروح در درگیری های حوادث. آن گفت: 48 درصد از تلفات ناشی شد طالبان 27 درصد توسط گروه ناشناخته و 15 درصد توسط نیروهای دولتی.

یکی از معدود چهره های عمومی است که باقی می ماند خوش بین است که زلمای خلیل زاد به وزارت امور خارجه فرستاده که پیشگام ماه از مذاکرات با طالبان که منجر به یک توافق دو جانبه در ماه فوریه است. پیمان علنا به نام شورشیان برای جلوگیری از حمله به سربازان آمریکایی و آغاز مذاکرات با رهبران افغان در ازای خروج تدریجی نیروهای آمریکایی.

اما مقامات ایالات متحده بعد گفت: طالبان مذاکره کنندگان همچنین توافق کردند برای کاهش خشونت تا زمانی که به طور کلی آتش بس صورت گرفت.

در یک صدای جیر جیر سه شنبه خلیل زاد اعلام کرد که “یک نقطه عطف کلیدی” کرده و با تکمیل “فاز اول” از کار نسبت به اجرای این پیمان از جمله تخلیه پنج ایالات متحده آمریکا پایگاه های نظامی. او را محکوم کرد سمنگان حمله کرد و گفت که این “تضاد” شورشیان’ تعهد و افغان “در ادامه به مرگ تعداد زیادی بدون هیچ دلیل” اما او اشاره کرد که “هیچ آمریکایی خود را از دست داده/زندگی” در افغانستان.

[در مواجهه با چشم انداز رسمی مذاکرات صلح افغانستان در نظر گرفتن آنچه که آنها در حال حاضر به تن]

طالبان در بیانیه ای ستایش اخیر ایالات متحده نیروی کاهش و نام آن را “مایه تاسف” است که در جریان اختلاف بر سر زندانی منتشر کرده بود با تاخیر بین افغانستان شد. اما آنها همچنین گفتند که نیروهای آمریکایی و افغان انجام حملات هوایی علیه غیرنظامیان در هشت استان. آنها به نام چنین اقداماتی را “نقض آشکار” از آمریکا توافق.

در حالی که ابراز خوش بینی در مورد پروسه صلح خلیل زاد تصریح کرد که ایالات متحده در ارتباط با طالبان ادامه خواهد داد تا بر اساس آن دیدار شرایط خاصی. در جای دیگر آیات روسی نعمت به طالبان کشته در ادامه حملات شورشی را موجب خواستار تجدید نظر رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن افغانستان استراتژی خروج.

در یک op-ed در واشنگتن پست روز دوشنبه بازنشسته ارتش John W. نیکلسون جونیور سابق فرمانده ارشد ایالات متحده در افغانستان گفت که ایالات متحده باید پاسخ دهند “زور” به چنین اقدامات روسیه. او همچنین توصیه می شود که ایالات متحده “مکث” جاری برداشت از نیروهای ایالات متحده در حال حاضر به 8,600 تا زمانی که طالبان با شرایط مندرج در توافقنامه صلح با قطع روابط با القاعده آغاز مذاکرات صلح با افغانستان و کاهش خشونت است.

بیانیه روز سه شنبه توسط طالبان سخنگوی Zabiullah مجاهد گفت: این حمله در بدخشان و دیگر “escalations از خشونت” بودند تنها “واکنش” به دولت افغانستان حملات. وی با ذکر یک ماه ژوئن 29 حادثه در ولایت هلمند که در آن 23 غیرنظامی کشته در یک هرج و مرج, بمب گذاری و خمپاره حمله در یک بازار. طالبان و مقامات افغان سرزنش یکدیگر مرگبار قسمت.

مجاهد به نام برای “سریع و کامل” اجرای مارس توافق و خواست که وضعیت بود “متوقف فزاینده از سوی بیشتر اعتماد ندارند.”

این نامزد دولت ایجاد کرده است استادانه درست شده سلام دستگاه با یک تیم مذاکره کننده از بیش از 100 رهبران و جداگانه وزارت اما کمی پیشرفت منجر شده است. برخی از منتقدان سرزنش غنی برای به تاخیر می اندازد در حالی که دیگران مسئول است که ایالات متحده در مقابله رهبری خلیل زاد به طالبان بیش از حد اهرم و جسارت شورشیان به دست انداختن شرایط آن است.

“پس از توافق, ما امیدواریم که که آنها را به وعده خود برای کاهش خشونت, اما آنها باید آن را نگه داشته است” گفت: Fawzia Koofi, یک عضو تیم مذاکره کننده. “من هنوز هم می شود خوش بینانه در مورد آوردن صلح چرا که مردم در حال کشته شدن هستند و هر روز. طالبان احساس قدرت بیشتر در حال حاضر, اما مردم می خواهند با جنگ. اگر آنها انتظار دارند به تسخیر افغانستان توسط نیروی تاریخچه نشان میدهد که آنها با شکست مواجه خواهد شد.”

شریف حسن کمک به این گزارش.

Coronavirus نوردد و نیرو های امنیتی افغانستان

تضاد ارزیابی ارتباط بین طالبان و دولت اسلامی با اشاره به مشکلات روند صلح در افغانستان

پنتاگون قصد دارد برای انتظار مغلوب ساختن پیشی جستن سفارش به جلو و هزاران نفر از سربازان از افغانستان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de