مرگ و میر پرش در برزیل قبایل بومی به عنوان ویروس گسترش می یابد

برازیلیا/سائو پائولو (ایسنا) – Coronavirus به سرعت در حال گسترش از طریق برزیل بومی جمعیت با مرگ و میر ناشی از این بیماری افزایش بیش از پنج برابر در ماه گذشته با توجه به داده های جمع آوری شده توسط یک انجمن ملی برای اولین بار مردم.

بسیاری از اپيدميولوژيستها امیدوار مکان های از راه دور ممکن است حفاظت از قبایل اما این ویروس که اولین بار در زمان نگه دارید در برزیل را به عنوان پایتخت دولت از سائو پائولو و ریو دو ژانیرو است که به طور فزاینده ای ویرانگر این پرت و دور افتاده جوامع که در آن مراقبت های بهداشتی اولیه است که اغلب به مخاطره انداخته است.

برای بسیاری از افراد بومی آن harks بازگشت به گذشته تاریک.

زمانی که اروپایی ها اولین پیمایش رودخانه جنگل آمازون خود را آبله نابود قبایل محلی. بعد لاستیک tappers, طلا, معدن و مهاجران آورده مالاریا سرخک و آنفلوآنزا. در حال حاضر آن است که COVID-19.

مرگ و میر در میان برزیل بومی جمعیت افزایش یافت و به 182 ژوئن 1 از 28 در پایان ماه آوریل با توجه به بیان برزیل مردمان بومی (APIB) – ملی چتر انجمن گرد هم می آورد که این کشور 305 قبایل.

در روستای Sororó در جنوب شرقی پارا, قبیله Itamaré Surui گفت: مردم سقوط بیمار اما دولت تا به حال ارائه نشده تست برای تایید اینکه آیا آنها باید COVID-19.

“من احساس سرگیجه با تب و درد معده. بسیاری از آنها بیمار در روستا و ما هیچ کمک” او گفت:.

آمار و ارقام رسمی ارائه شده توسط دولت برزیل قرار دادن تعداد مرده در 59 به عنوان آنها تنها طبقه بندی بومی مرگ و میر به عنوان آن اتفاق می افتد در میان قبایل زندگی در رزرو اما نه کسانی که مهاجرت به شهرها است.

برزیل وزارت بهداشت که collates داده ها فراهم می کند و کمک های پزشکی به قبایل بومی نیست بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

اعداد ممکن است کوچک در مقایسه با بقیه از برزیل که در حال حاضر دومین شیوع در جهان است, اما آنها مهم هستند چرا که آنها نشان می دهد این ویروس را گرفته و نگه دارید و در معرض خطر جوامع که در آن پزشکان از ترس گسترش خواهد ثابت کند ویرانگر است.

اریک جنینگز یک دکتر کار با بومی جمعیت گفت: مرگ و میر ارائه یک تصویر کلی از آنچه اتفاق می افتد در هفته پیش به علت کم گزارش دهی موارد و زمان آن اغلب طول می کشد برای یک بیمار به تصویب دور. “واقعیت امروز بسیار بدتر,” او گفت:, و اضافه کرد که کمبود شدید تست ساخته شده آن را سخت بدانید که دقیقا چقدر بد بود وضعیت.

در روز سه شنبه سازمان بهداشت پان آمریکا گفت که بسیار نگران در مورد میزان سرایت میان جمعیت بومی در آمازون.

داگلاس رودریگز دکتر دیگری کار کرده است که با قبایل بومی برای 30 سال گفت: او می ترسید برای قبایل در جنگل های ایالت آمازوناس که در آن تنها بیمارستانهای دولتی مجهز به هواکش واقع در مانائوس پایتخت و در حال حاضر در ظرفیت کامل. “در آمازوناس این بیماری است حکم اعدام” او گفت:.

برزیل اولین بومی رزرو این Xingu پارک که در آن 16 قبایل زنده و Rodrigues بر مسدود شدن دسترسی به خودی و تا کنون هیچ مورد از COVID-19. “اما خطر بزرگ است چرا که آلودگی نزدیک است,” او گفت:.

تنها بخش های مراقبت ويژه در قریب به اتفاق ایالت آمازوناس نیز واقع در مانائوس که در آن یک بال برای بومی COVID-19 بيمار افتتاح شد هفته گذشته است.

اما حتی در آنجا دسترسی برای مردم بومی پیچیده است. روز چهارشنبه بومی زنان اعتراض در خارج از بیمارستان به دلیل قبیله ای shamans نشده بودند اجازه داد و آنها نمی تواند به ارمغان بیاورد داروهای گیاهی به نسبت با COVID-19.

در جنوب پارا دولت همسایه, Amazonas, ویروس گرفته و نگه دارید و در شهرها در سراسر جهان بزرگترین معدن سنگ آهن.

این Xikrin قبیله در این منطقه رنج می برند. Bep Karoti یک 64 ساله Xikrin رئیس درگذشت COVID-19 روز یکشنبه در روستای Cateté است که هشت ساعت رانندگی به نزدیکترین شهر با مراقبت های ویژه امکانات.

ارتش دو کامیون با سربازان روز سه شنبه وارد آوردن کیت های آزمایش ماسک صورت و پرسنل پزشکی بعد از ارشد مرگ با توجه به دستياران پست در رسانه های اجتماعی.

روستای 900 مردم بومی 54 تایید موارد COVID-19 تا کنون و پنج مرگ و میر, آخرین فرزند که فوت کرد صبح روز چهارشنبه.

“این بسیار غم انگیز است. کودک درگذشت بد عفونت در ریه ها” Cateté رهبر جامعه Tekore ولهو گفت: در پیام.

گزارش توسط آنتونی Boadle و استفان Eisenhammer; ویرایش توسط لسلی آدلر

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر