دبی Kaore: این حمله که برجسته یک بیماری همه گیر از سوء استفاده


قبل از اینکه در هفته گذشته دبی Kaore بهترین و شناخته شده در پاپوآ گینه نو به عنوان یک قهرمان بوکس که موفق به کسب طلا در اقیانوس آرام بازی در سال 2015 و به تازگی ساخته شده حرفه ای-تغییر حرکت به راگبی.

سپس روز جمعه گذشته یک ویدیو به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی که نشان داد Ms Kaore بودن به شدت مورد حمله با آهن داغ در خانه اش. این ویدئو نوشته شده بود Infinite و Instagram توسط دوست او با اجازه و رفت و ویروسی. Ms Kaore شریک موری Oa یک ستوان در پاپوآ گینه ارتش دستگیر شد و به اتهام شدید بدن آسیب برساند.

گرافیک تصاویر نشان داد که صدمات وحشتناک روی بازیکن راگبی صورت و بدن. “من متوجه شدم اگر من بیرون از اتاق ما او را سوزاند من زنده است,” او گفت: در مصاحبه ای با بی بی سی.

این فیلم از او Ms Kaore حمله به اتحاد میدرخشید و نور را در حد سوء استفاده های داخلی در پاپوآ گینه نو و منجر به بیانیه حمایت خود را از سازمان ملل متحد و کشور نخست وزیر جیمز Marape که خواست پاپوآ گینه را به “ترک که به تنهایی”.

اما بیش از حد بسیاری از کشور زنان می شده اند قادر به همدردی با آنچه که آنها را دیدم در این ویدئو. به عنوان بسیاری از آنجا که دو سوم را تجربه خشونت خانگی با توجه به یک مطالعه توسط سازمان ملل متحد.

Ms Kaore شروع به دیدن آقای Oa فقط بیش از یک سال پیش. اولین حمله زمانی رخ داد که او حدود دو ماه باردار او به بی بی سی گفت. “و از آن پس او ادامه داد: به شفاهی ذهنی و عاطفی, سوء استفاده, من,” او گفت:. “من روانی شکستن.”

در 4 ژوئن او نوشته شده یک ویدیو را در برنامه Infinite. آن را در پاسخ به یک ویدیو ارسال شده توسط خواهر او را دوست پسر سابق ایجاد یک دونفری که نشان داد دو در تقسیم صفحه نمایش – یکی از ویژگی های این برنامه است. خوشحال با نتیجه او به اشتراک گذاشته شده آن را از طریق او وضعیت واتساپ.

او به بی بی سی گفت که آقای Oa آن را دیدم در حالی که از داشتن نوشیدنی و به خانه بازگشت و مدت کوتاهی پس از.

“من او را دیدم پارکینگ خودرو در سراسر جاده و متوجه شده است که او نگاه مضطرب” Ms Kaore به یاد می آورد. “او در آمد به من راه می رفت و از او پرسید برای گوشی من, بنابراین او می تواند ارسال یک ایمیل به. بنابراین من آن را به او داد و او رفت و به اتاق ما و بازدید من WhatsApp video دوباره.”

او گفت که او به نام او به اتاق و شروع به سوال او در مورد این ویدئو. “اما همانطور که من شروع به نشان دادن او تلفن من او به من مشت و برداشت آهن,” او گفت:.

آقای Oa سوخته او در سراسر چهره و معده آهن در گفت و headbutted او را در حالی که خواستار به دیدن او Facebook account.

او دو پسر از یک رابطه قبلی هر دو کمتر از 10 دیدم این حمله است. او موفق به فرار از طریق درب عقب و تماس با پدرش که او را برداشت و او را به بیمارستان است.

“من سوخته توسط آهن و سپس برخورد با آن را در حالی که فرزندان ما به تماشای” او نوشت: در رسانه های اجتماعی پس از آن است. “یک قربانی به سرهنگ Murry Oa … من با قرار دادن این در اینجا علت این رفته بیش از حد است. من فقط می توانم امیدوارم که وجود خواهد داشت یکی دیگر از قربانی پس از من.”

با آقای Kaore اجازه یکی از دوستان خود ارسال فیلم از حمله آنلاین روز بعد. آن ویروسی رفت و مجبور به سطح گفتگو در مورد این کشور گسترده خشونت خانگی مشکل است.

آقای Oa دستگیر شد و به اتهام شدید بدن آسیب برساند. او هنوز برای اظهار نظر در مورد این حادثه است.

نخست وزیر در میان دیگر مشخصات بالا ارقام منتشر شد بیانیه در محکومیت نه فقط در دبی را مهاجم اما خشونت خانگی در کل. پاپوآ گینه نو المپیک کمیته و انجمن راگبی هر دو صحبت کرد و در حمایت از دبی بیش از حد.

اما چه اتفاقی برای او افتاده بود یکی کردن. در سال 2016 خیریه دیده بان حقوق بشر به نام پاپوآ گینه نو یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان برای زنان و دختران. خشونت بسیار سیستمیک است که بسیاری از زنان به دنبال ندارد کمک کند تا آن را خیلی دیر گفت: کیت Schuetze اقیانوس آرام محقق در سازمان عفو بین الملل.

“پس از آن می شود normalised در جامعه و در فرهنگ که مردم فکر نمی کنم به کمک گرفتن زمانی که آنها تجربه سوء استفاده” او به بی بی سی گفت. “روز به روز سطح از خشونت بسیار بالا است. اغلب تنها یک بار نیاز جدی پزشکی کمک خواهد کرد آنها به دنبال کمک و یا سعی کنید به فرار از این رابطه است.”

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

برای افرادی که در خارج پاپوآ گینه نو شهرستانها وجود موانع به دنبال کمک هستند به خصوص بالا است. حدود 80 درصد از جمعیت این کشور را به زندگی در مناطق روستایی با دسترسی به اورژانس و یا دیگر خدمات حمایتی.

یک زن مجبور شد به راه رفتن به مدت پنج روز از مناطق روستایی بخشی از این کشور به ارتفاعات برای رسیدن به بیمارستان پس از یک حمله شدید Ms Schuetze گفت.

“وجود دارد بسیاری از مناطق روستایی اطراف وجود دارد که اصلا خوب زیرساخت های حمل و نقل به همین دلیل است که او تا به حال به راه رفتن. اما او به من گفت که اگر او نمی رفت از این وضعیت او نمی خواهد زندگی می کردند.”

زنان در مواجهه با خشونت خانگی نیز به دام افتاده توسط موانع مالی. در بخش هایی از پاپوآ گینه نو, مبالغ قابل توجهی از پول شناخته شده به عنوان “عروس قیمت” — پرداخت برای یک داماد توسط خانواده عروس. وجود ترس است که اگر یک زن فرار کرد و انتظار می رود به بازپرداخت مبلغ به شوهرش.

و گسترده مواد مخدر و سوء مصرف الکل در میان مردان نیز بخشی از این مشکل گفت: پروفسور جودی اتکینسون بنیانگذار ما Al-li یک گروه که با این نسخهها کار با جوامع بومی در استرالیا و پاپوآ گینه نو.

“این یک مشکل عمده در جامعه” او گفت:. “آنها در حال عرضه شده در خیابان ها در پاپوآ گینه نو – و است که باعث ایجاد خشونت و منجر به یک فرهنگ خشونت است.”

در سال 2013 پاپوآ گینه نو منتقل حمایت خانواده, قانون جرم خشونت خانگی و اجازه می دهد قربانیان برای به دست آوردن حفاظت سفارشات. این قانون تبدیل شد و چهار سال بعد اما اجرای باقی مانده است “ضعیف و متناقض” با توجه به دیده بان حقوق بشر.

شکایت از همسرآزاری اغلب جدی گرفته توسط پلیس یا ماموران درگیر عدم آموزش برای مقابله با این مورد به طور موثر و حساس گفت: Ms Schuetze. پاپوآ گینه پلیس نیروی نسبتا کوچک است و عدم حمایت حقوقی می توانید آن را بیش از حد پر هزینه برای بسیاری از افراد به دنبال عدالت از طریق دادگاه ها.

یک 2019 گزارش خیریه گفت: پلیس و دادستان “به ندرت به دنبال تحقیقات و یا اتهامات جنایی علیه افرادی که مرتکب خشونت خانوادگی – حتی در موارد اقدام به قتل آسیب جدی و یا تکرار تجاوز به عنف – و به جای آن ترجیح می دهند برای حل و فصل این گونه موارد از طریق میانجیگری و/یا پرداخت غرامت”.

Ms Kaore گفت که او امیدوار غیر منتظره ای بالا سطح پوشش باعث شده به او حمله هفته گذشته تسریع خواهد تغییر دهید.

“من خدا را شکر برای عشق و حمایت من از همه در سراسر جهان است. دانستن اینکه من نه تنها در این معنی بسیار به من و خانواده من,” او گفت:.

“من فقط می توانم امیدوارم که همه چیز تغییر خواهد کرد پس از این. من امیدوارم که برای دیدن است که مردم می تواند به درستی آموزش و یادگیری احترام به یکدیگر و تغییر باورها.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de