دونالد ترامپ حمله ‘slimeball’ خبرنگار در جنگ ردیف مرده

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روزنامه نگاری را «اسلیم بال» توصیف کرده است که به نقل از او گفته است سربازان مرده آمریکا «بازنده» و «مکنده» بوده اند.

او گزارش مجله آتلانتیک را به اتهامات اثبات نشده ای که علیه او مبنی بر تبانی با روسیه برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ مطرح شده بود، شبیه کرد.

نقل قول های لعنتی به طور مستقل توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس تأیید شد.

گروه های کهنه سربازان از جمله کسانی هستند که آقای ترامپ را محکوم می کنند، کمتر از دو ماه از انتخابات سال ۲۰۲۰.

گروه مترقی VoteVets ویدئویی از خانواده هایی منتشر کرد که فرزندانشان در عمل کشته شده بودند. “شما نمی دانید قربانی کردن چه چیزی است.”

پل ریکوف از جانبازان عراق و افغانستان آمریکا در توئیت کرد: «چه کسی واقعاً از این موضوع شگفت زده شده است؟»

گروه کوچکی از معترضان روز شنبه پلاکاردهایی را در موتورکید رئیس جمهور در نزدیکی باشگاه ملی گلف ترامپ در ویرجینیا تکان دادند.

آقای ترامپ اغلب ادعای حمایت شدید در میان ارتش را به خطر کرده است، و سال گذشته مرکز تحقیقات پیو دریافت که جانبازان به طور کلی از او به عنوان فرمانده کل قوا حمایت می کنند، با ۵۷٪ موافق. سه پنجم جانبازان شناسایی شده به عنوان جمهوری خواه، تحقیقات یافت شده است.

گزارش شده است که ترامپ چه گفته است؟

به گزارش آتلانتیک، هنگامی که آقای ترامپ در نوامبر ۲۰۱۸، ۱۰۰ سال پس از پایان جنگ جهانی اول، سفر به گورستان آمریکایی های آیسنه-مارن در خارج از پاریس را لغو کرد، گفت که «پر از بازنده» است.

چهار منبع به مجله گفتند که او ایده بازدید را رد کرده است زیرا باران موهایش را ظرف می کند و او باور نمی کرد که احترام به کشته شدگان جنگ آمریکا مهم باشد.

ترامپ ارتش را دوست دارد. اونا دوستش دارن؟
ترامپ می گوید روزنامه نظامی مشهور بسته نخواهد شد

گفته می شود رئیس جمهور نیز در همین سفر از ۱۸۰۰ سرباز آمریکایی که در بلو وود جان خود را از دست داده اند به عنوان «مکنده» اشاره کرده است. این نبرد به جلوگیری از پیشروی آلمان ها در پاریس در طول جنگ جهانی اول کمک کرد و از سوی سپاه تفنگداران دریایی آمریکا مورد بزرگ داشت.

گزارش آتلانتیک بر اساس منابع ناشناس بود اما یک «مقام ارشد وزارت دفاع با آگاهی دست اول از رویدادها» و یک «افسر ارشد سپاه تفنگداران دریایی آمریکا که در مورد نظرات ترامپ به او گفته شد» نظرات گورستان را به AP تأیید کرد.

در سال ۲۰۱۸ کاخ سفید گفت دیدار گورستان لغو شده است زیرا آب و هوای بد بالگرد رئیس جمهور را زمین دار کرده بود. این حساب در کتاب اخیر جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهور ترامپ که منتقد آوازی آقای ترامپ بوده است، حمایت شد.

نیروی دریایی آمریکا همچنین گفت سفر به گورستان را به دلیل باران در پاسخ به درخواست قانون آزادی اطلاعات از جیسون لئوپولد خبرنگار Buzzfeed لغو کرده است.

ترامپ چه واکنشی نشان داد؟

او بدون اشاره به جفری گلدبرگ، نویسنده گزارش آتلانتیک، با نام، روز شنبه توییت کرد: «شما آنقدر برای ارتش کار می کنید، از بازسازی کامل یک ظرف غذا تهی شده که توسط اوبیدن [دولت قبلی ریاست جمهوری زمانی که جو بایدن معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود] باقی مانده بود، تا یک وی.ای شکسته را تعمیر کنید و برای افزایش حقوق نظامی در مقیاس بزرگ مبارزه کنید و سپس یک خبرنگار لجن بال شايد کار کردن با آدماي ناراضي، چنين اتهام وحشتناکي رو مطرح ميکنه.

“این من را به یاد پرونده کثیف [پرونده استیل که ادعا تبانی با روسیه]، که توسط جان مک کین سخت تحت فشار قرار دادند، و سپس با thud معلوم شد که یک تقلب کل است. بسیاری از کلاهبرداری های دیگر نیز هست. چپ رادیکال دور مفرغ است، آنها انجام خواهد داد و یا هر چیزی برای برنده شدن می گویند. اما آنها نمی خواهد، ما برنده خواهد شد، & چهار سال بزرگ!”

آقای ترامپ در ادامه به روزنامه نگار دیگری به نام جنیفر گریفین از فاکس نیوز حمله کرد که به طور معمول یکی از رسانه های خبری مورد علاقه رئیس جمهور است.

گریفین اظهارات تفرقه افکنانه ای را در مورد ارتش آمریکا که گفته می شود آقای ترامپ در مناسبت های دیگری مانند فراخوانی سربازانی که در جنگ ویتنام می جنگیدند «مکنده» گزارش کرده بود.

آقای ترامپ در توئیت خود نوشت: «جنیفر گریفین باید به خاطر این نوع گزارش دهی اخراج شود.» “هرگز حتی ما را برای اظهار نظر تماس گرفت. @FoxNews رفته است!”

مقامات کاخ سفيد يا اين اظهارات را که گفته می شود در سفر به فرانسه مطرح شده است تکذيب کرده اند يا بر احترام رئيس جمهوری به ارتش تاکيد گذاشته اند.

مخالفان ترامپ چه می گویند؟

آقای بايدن، چالشگر دمکرات در انتخابات ۳ نوامبر، گفت رقيب او برای رهبری «ناآشکار» است.

او در توئیت خود نوشت: «آقای رئیس جمهور اگر به سربازان ما احترام نذارید، نمی توانید آنها را رهبری کنید.»

او گفت در صورت انتخاب« اطمینان حاصل خواهد کرد که قهرمانان آمریکایی ما می دانند که من پشت شان را خواهم داشت و به فداکاری آن ها احترام می دهم. همیشه.”

تامی داک ورث، سناتور دموکرات، کهنه کار که هنگام خدمت در عراق هر دو پا را از دست داده است، گفت رئیس جمهور ترامپ «دوست دارد از ارتش آمریکا برای نفس خود استفاده کند».

خيزر خان، پدر يک سرباز آمريکائی که در عراق کشته شد و در جريان کنوانسيون دمکرات ها در سال ۲۰۱۶ از آقای ترامپ انتقاد کرد، در اين تماس به خانم داک ورث پیوست.

او گفت: «وقتی دونالد ترامپ هر کسی را که زندگی خود را در خدمت دیگران قرار می دهد بازنده می نامد، روح ترامپ را درک می کنیم.»

ترامپ و ارتش آمریکا کجا ایستاده اند؟

جاهای قبلی و جنجال هایی وجود داشته است.

پخش رسانه ها در دستگاه شما بدون حمایت است

آقای ترامپ با گفتن سناتور فقید جان مک کین، اسیر جنگی در ویتنام، باعث خشم شد و گفت: «من افرادی را دوست دارم که اسیر نشده اند.»

رئیس جمهور هرگز با لباس شخصی خدمت نکرده است. او پنج افترا از یک پیش نویس نظامی در طول جنگ ویتنام دریافت کرد – چهار به دلایل دانشگاهی و یکی برای اسپرز استخوان، ساخت کلسیم در پاشنه.

جو بایدن پیش از رد صلاحیت از خدمت در ارتش به دلیل آسم در نوجوانی، پنج پیش نویس افت دانشجو در طول جنگ ویتنام دریافت کرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر