رها در بر مرده سپاسگزار

رها در بر مرده سپاسگزار
16 مه سال 1977

من سعی کردم به رول مشترک قبل از رفتن به پالادیوم به دیدن سپاسگزار مرده برای اولین بار در چهار سال گذشته اما به پایان رسید تا درخواست شوهر آن را انجام دهد. من هرگز تسلط استعداد حتی زمانی که من در عمل این خواهد بود که سومین یا چهارمین بار من می خواهم دودی خود من چمن در — hmm — حدود چهار سال است. تمام این موارد باید اضافه کنم جای گرفته اند پس من ساخته شده یک خرید به افتخار گراهام پارکر پالادیوم ظاهر در ماه دسامبر گذشته. به نوبه خود در لحن در, رها در.

من شده اند و یا یک گواهی مرده سپاسگزار عجایب; من نمی دانم که چگونه بسیاری از مرده کنسرت من حضور داشتند اما آن را به بیش از 25 که برای این رکورد معتاد یک رکورد است. چه تر است, من هرگز یک تصمیم آگاهانه به غیر روحانی کردن. در واقع آخرین باری که من می خواهم آنها را دیده در ناسائو سالن بزرگ در مدت کوتاهی پس از Pigpen مرگ در ماه مارس سال 1973 من نمی توانستم خودم اشک دور از “قند ماگنولیا” و به نوشتن نقد و بررسی, در حالی که زمان قبل از — روزولت ورزشگاه در ماه جولای 1972 — من تا به حال در سمت چپ با امداد (و بدون مهلت) در طول همان آهنگ است. در عین حال به نوعی من هرگز به عقب. من همچنان به تحسین سرسخت جماعت جری گارسیا countercultural ارزش های خود فاصله خروجی نزدیک بینی از این ارزش ها شد سخت تر و سخت تر به عنوان تاریخچه کردم شدیدتر و شدیدتر. موازی spaceyness شد به طور فزاینده ای آشکار در سوابق من تلاش — و در نهایت موفق به پیدا کردن ستوده است. با Pigpen r&b کشیده ریشه مرده را در موسیقی تعریف شده توسط باب ویر را تیره و تار rockabilly زمانی که آن را لمس زمین. همه در همه ، چه ترکیبی — a ’60s نوستالژی سفر در حدت کشور-راک حالت وسط ’70s به. بنابراین اگر چه آنها زد رکورد خود شرکت ؟ من بهتر لذیذ خاطرات من.

آن بود که اساسا برای بررسی این خاطرات که من رفتم به پالادیوم. ضد روانگردان تبلیغات عين سر مرده تمایل به بسیار روشن است. اما آن را باید بدون گفت که این گروه الهام بخش (و جذب) روشن hipness و نه تحلیلی فراست و یا موسیقی زرنگ و دانا است که بدان معنی است که بسیاری از آشنایان من باقی می ماند قطعا غیر مسیحیان. وقتی که مرده کاربردی برای وزارت امور خارجه کمک در یک تور آسیایی در پاییز گذشته من پیدا کردم آن را غیر ممکن است برای قرار دادن کاهش در هر دو نسبتا قوی آلبوم که متقاعد کردن یک پانل از روشنفکر جاز و عامیانه حرفه ای است که گروه شایسته. در آن شک و تردید زمینه, جان لاندو پیر اتهامات در مورد “عدم وجود یک خواننده با صدای صالح” و “هیچ درایو” شد کاملا واضح است. من به خانه رفتم و قرار بر زنده/مردهیک بار یکی از پرونده های مورد علاقه; این صدا بی هدف. حتی Workingman مردهخود را بهترین ساخته LP فاقد پانچ. من شروع به تعجب که آیا من سابق تعصب بود و بر اساس هر چیزی قابل توجهی بیشتر از خوب پیش بینی و غلط vibes.

هنگامی که ما وارد در پالادیوم در 8:30 وقت شناس توسط مرده استانداردهای موسیقی در حال حاضر آغاز شده و vibes شد بی تردید مو کوتاه تر بود اما چشم بود که تب و تاب بودن. موسیقی صدا بیش از حد خوب; حتی منتقدان پیدا کردن چیزی برای گفتن در مورد گارسیا گیتار و او زنگ زدن از طریق دود در زمان ما به عنوان صندلی ما. لحن — از بلوز و خدارا بدترین تازه ترین و بزرگترین فروش استودیو LP — قابل پیش بینی بود desultory. اما زمانی که یک مرده جم اوج به درستی گارسیا مشتاق خطوط transfigure اطراف ورور به فشار از polyrhythmic راپسودی نه معمولا در پالادیوم یا هر جای دیگری. من آگاه بود که این اوج عود سه بار در این دوره از این آهنگ بود که من در معرض بودن مرده اساسی تنش-و-اطلاعیه فوت و فن, اما نمی, من را به لذت بردن از آن کمتر است. متاسفانه هیچ چیز هیجان انگیز رخ داده است “جدید Minglewood بلوز” — یا همیشه بلند نفس “تنسی Jed.” در واقع من کاملا بی حوصله و نه در روح دوستانه نشخوار فکری من استفاده می شود به عشق آنها را برای استخراج — من هیچ گونه نگرانی در چگونه آنها می خواهم به بازی. نه تا زمانی که گارسیا باز انفرادی در دانا Godchaux ویژگی چیزی جالب گرفتن گوش من. من تصمیم به toke تا بلافاصله. و بلافاصله کنسرت بهتر است.

اما من قسم می خورم که آن را واقعا آیا بهتر شود. در هر صورت به سلامتی و سوت از مخاطبان در افزایش بلندی صدا و شماره و معدن بودند و در میان آنها حتی اگر اثر پیش بینی نشده بود به من را به موسیقی اما برای من بیشتر دقت خارج از آن. متوجه شدم با برخی مخالفت مثلا که اثر موج دار شدن من می خواهم همیشه تحسین در گارسیا بازی به دست آمد حداقل در این زمان توسط یک improvisationally ابتدایی دستگاه: او در حال اجرا بود سه قلو به بالا و پایین در مقیاس چهار در یک زمان به طوری که زمانی که او صرفا برگزار شد توجه داشته باشید تنها برای دو ضربان کنتراست شد دستگیری تقریبا تعریف. به زودی من هم متوجه شده که به این همه تکرار او رخنه چند بسیار جذاب ملودی. سپس برای نهایی raveup او به طور ناگهانی مورد حمله گیتار با bluesish (تقریبا Jamesian) slash ساخته شده است که تمام است که ناهمواری ملودی به نظر می رسد انحراف در پنهان نگاه به گذشته. ما می خواهم راه اندازی شده است و ما آن را دوست داشتم.

مفاصل به اشتراک گذاشته شد توسط غریبه ها در طول نیمه وقت تنفس یک مراسم در حال حاضر به اندازه کافی نادر در کنسرت به ارزش خبری دارند. اما اگر چه پیش بینی ادامه داد: برای بقیه نشان می دهد آن دو عدد را که باز مجموعه دوم — Gary Davis “سامسون و دلیله” و آهسته “Sugaree” — که نقطه بالا. تنها “کالیفرنیا” که برای تلفن های موبایل مانند خود پیشگامانه آهنگ جدید حداقل پنج سال و گارسیا را تغییر به چاک بری در شل (و بیش از حد به خوبی دریافت کرد) آخر “در اطراف و در اطراف” واقعا من رو تبدیل. اما زمانی که تشویق متوقف شد 12:45. من و همسرم هر دو را باید سوگند یاد کرد آن بود که یک ساعت قبل.

به عبارت دیگر این بود (برای من) یک مرده کنسرت — بزرگ مرده کنسرت پایان در مجموع رها — آن را نگه داشته من اشغال این راه هیچ کس کنسرت فراموش کنه نه برای دو ساعت بسیار کمتر از چهار. مناسب من شماره یک شغل بود تا بدانند چه مرده هستند و شده اند. نه خود کتاب درسی بزرگ گروه موسیقی راک اند رول. آنها را فاقد درایو; حتی در اوج آنها رول به جای سنگ. خوب خود را درامر میکی هارت, است, به, جاز, ریتم عادی خود درامر لایحه Kreutzmann تا به حال هرگز لغو احکام صادره ی به فشار گروه اگر چه پس از فیل مژه نقش باس به شدت برای تغزلی ورودی و هماهنگ راهنمایی, هل دادن گروه خواهد بود دشوار کار برای استیو اخر یا کیت ماه.

پیچیده تر است و این موضوع از آوازی صلاحیت. توسط استانداردهای خود را مرده یاد به آواز خواندن به پروژه صدای خود را — در حدود سال 1969. تجهیزات خود را هرگز خسته کننده باشد; حتی در باب ویر, بلندترین همواره منحرف کمی. اما از آنجا که آنها بی کفایت آن است که به عنوان خوانندگان, اما به عنوان سرب خوانندگان — آنها پروژه صدا اما نه شخصیت. آنها اضافه کردن مناسب عاطفی رنگ به کلمات و یادداشت البته خسته plaintiveness شاد, انرژی, هر — اما رنگ وجود دارد برای موسیقی به جای چشمگیر دلایل; حتی زمانی که ویر فریاد “یک شنبه شب” را انتخاب کنید دور از ذهن به عنوان مثال در دسترس وجود دارد چیزی کمی جدا در مورد ebullience. این deadpan کیفیت بسیار آشکار در یک نمونه عملکرد توسط گارسیا یا دانا Godchaux (که منتقل شده از پیانیست را به نسخه پشتیبان تهیه جوجه به بخش تایمر در ایستاده خوب); آن اغلب باعث می شود ویر خود را در “ال پاسو” به نظر می رسد عجیب خاموش. غریزه و یا طراحی مرده حاضر به ارائه آسان روانی مرجع است که اکثر مردم (از جمله من) به دنبال در موسیقی آوازی. چه مانده است موسیقی خود را. انجام personas — ویر را callowness که می شود همیشه سخت تر به تحمل او به عنوان عبور می کند 30 یا گارسیا احسان — حال غیر قابل اجتناب برای نوازندگان در نظر برای ده ها و حتی صدها فرد تماشاگر-ساعت. اما حتی این تمایل به ادغام into the Dead نسخه نهایی واقعیت است.

منبع این آوازی ضد موضع است که به وضوح affectless آواز از بلوگرس و رشته-گروه موسیقی است. اما آن را می سازد برای تعجب آور اتحاد است. بله و Cleo Laine مثلا استفاده از صدا به صورت عاطفی به جای موسیقی اثر است. مرده خود را متمایز از چنین showoffs خود vaunted کرده است. گارسیا (نه به ذکر است میکی هارت و کیت Godchaux) مخالف است به ما اجازه لذت بردن از ویژگی های مهارت اما همیشه در خدمت الگوی بزرگتر; در راه خود را مرده به عنوان ضد virtuosic به عنوان Ramones. این به نوبه خود نشان می دهد دیگر اتحاد است. تلویزیون می گویند یا Eno که در خود را بطور قابل توجهی بیشتر راه انتزاعی همچنین سوء استفاده های راک و رول کاربرد برای ساخت الگوهای که حرکت به عقب و جلو بین بازتاب و نشئه. به من چنین اتصالات به طور غریزی به سمت راست. آنها با اضافه کردن یک روشنگر ابعاد به مرده وضعیت به عنوان کپک زده آواتار از counterculture. این می تواند به این معنی نیست که همه کسانی که déclassé longhairs شد در واقع به عنوان آوانگارد به عنوان آنها فکر می کردند که می توانید آن را? فکر پیدا کردن به اندازه کافی است که من را دوباره سیگار کشیدن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر