یک گیاه همراه گرگ لیک در لبه Forsythe پارک در Hammond, Ind. با توجه به خوانش از Scripps موسسه اقیانوس شناسی و سازمان ملی اقیانوسی و جوی دولت, میزان دی اکسید کربن در هوا در مارس سال 2020 آمار بالاترین میانگین ماهیانه مقدار تا کنون ثبت شده است. (اسکات اولسون/گتی ایماژ)

Coronavirus مربوط به رکود اقتصادی ممکن است تنظیم کردن ناگهانی سقوط جهانی انتشار گازهای گلخانه ای اما بسیار مهم دیگر متریک برای تعیین شدت گرمایش جهانی — میزان گازهای گلخانه ای در واقع در هوا — فقط آمار یک رکورد بالا است.

با توجه به خوانش از Scripps موسسه اقیانوس شناسی و سازمان ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) مقدار CO2 در هوا در مارس سال 2020 آمار به طور متوسط کمی بیشتر از 417 قسمت در میلیون (ppm). این بالاترین میانگین ماهیانه مقدار تا کنون ثبت شده است و از 414.7 ppm در ماه مه سال گذشته است.

سطح دی اکسید کربن در حال حاضر بالاترین آنها بوده است و در تاریخ بشر و به احتمال زیاد و به بالاترین سطح در 3 میلیون سال است. آخرین بار وجود دارد این مقدار CO2 در جو جهانی میانگین دمای سطح به طور قابل توجهی گرمتر از آنها امروز و سطح دریا شد 50 تا 80 فوت بالاتر است.

ادامه افزایش غلظت CO2 در اتمسفر صدا ممکن است تعجب آور در پرتو یافته های اخیر که coronavirus همه گیر و همراه مستندات به حال منجر به یک شیب تند کاهش جهانی انتشار گازهای گلخانه ای اوج در 17 درصد کاهش در اوایل ماه آوریل.

اما کل مقدار CO2 است که باد در فضای رانده است نه تنها توسط انسان سطح انتشار, اما همچنین از طریق فرآیندهای در سطح زمین (به خصوص جنگل ها) و در اقیانوس ها است که نوسان بر اساس سالانه.

با توجه به Scripps انتشار اخبار اعلام نتايج CO2 کاهش تولید گازهای گلخانه ای در دستور 20 تا 30 درصد نیاز به پایدار به مدت شش تا 12 ماه به منظور افزایش CO2 در جو به سرعت در تشخیص راه است.

“تجمع CO2 کمی مانند زباله در محل های دفن زباله. به عنوان ما در حفظ و انتشار آن را نگه می دارد تا ستون” گفت: رالف Keeling که هدایت Scripps’ دی اکسید کربن برنامه نظارت و که پدر مرحوم چارلز دیوید Keeling شروع اندازه گیری در مانوالوا در رصدخانه هاوایی در سال 1958.

“بحران به کاهش تولید گازهای گلخانه ای اما نه به اندازه کافی برای نشان دادن perceptibly در مانوالوا. چه خواهد شد بسیار مهم تر است که مسیر ما را به بیرون آمدن از این وضعیت” او گفت:.

میزان افزایش این عمر طولانی گاز گلخانه ای در جو شتاب گرفته است.

در دهه 1960 نرخ رشد سالانه در حدود 0.8 ppm در هر سال است. آن را دو برابر در سال 1980 و در نهایت صعود به 2.4 ppm در هر سال در طول دهه گذشته است. چند خط از شواهد نشان می دهد علت این افزایش انتشار گازهای گلخانه ای از فعالیت های انسانی گفت: Pieter Tans که منجر NOAA چرخه کربن و گازهای گلخانه ای ،

موسسه محققان دریافتند که به طور متوسط CO2 اتمسفر غلظت مه سال 2020 بود 417.16 قسمت در میلیون. با استفاده از محاسبات مختلف از Scripps تیم NOAA محققان دریافتند اوج ماهانه ارزش بود و کمی پایین تر در 417.1 ppm است.

سالانه بالا به طور معمول رخ می دهد ممکن است قبل از سطح CO2 به طور موقت فروکش به عنوان درختان و گیاهان در نیمکره شمالی جذب مقادیر عظیمی از کره زمین-گرمایش گاز در طول تابستان فصل رشد. هر چند سطح CO2 نمایشگاه فصلی چرخه به طور کلی روند رو به بالا روشن است.

میزان افزایش از ماه مه گذشته به این ممکن است کندتر از آن بود که در مقایسه با سال 2018 2019 دوره اما عوامل طبیعی مانند ال نینو حوادث در مناطق گرمسیری اقیانوس آرام و تغییرات در زمینی غرق کربن مانند جنگل ها می تواند تاثیر زیادی بر این از سال به سال Tans گفت.


این تصویر ماهواره ای ارائه شده توسط ناسا روز شنبه, ژان. از 4 سال 2020 نشان می دهد آتش سوزی در ویکتوریا و نیو ساوت ولز, استرالیا است. (ناسا از طریق AP)

ال نینو حوادث می تواند کمک به خشکسالی و گرمای شدید در مناطق وسیعی از جهان Tans می گوید و اشاره کرد که آنها می تواند به تضعیف توانایی جنگل ها و سرزمین های دیگر به جذب دی اکسید کربن منجر به بالاتر طبیعی سهم به سطح CO2 اتمسفر.

ترکیبی از ضبط سوخت های فسیلی استفاده و خفیف ال نینو شرایط بین مارس 2018 و 2019 می تواند توضیح بالاتر از حد متوسط افزایش CO2 در جو از 3.5 ppm که در آن سال.

آتش سوزی و نابودی جنگل ها می تواند اضافه کردن به افزایش CO2 در جو نیز هر چند نفوذ خود را در نهایت ضعف است جهانی سوزاندن سوخت های فسیلی است.

با توجه به راب جکسون, انتشار یک کارشناس با دانشگاه استنفورد و پروژه جهانی کربن تولید گازهای گلخانه ای از آتش سوزی شدند تا در سال 2019 و 2020 کمک به مه اوج به برزیل زمین و انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از جنگل زدایی و سوزش.

در این سال ممکن است CO2 قله مشخص شده افزایش حدود 2.4 ppm نسبت به یک سال پیش. از سال 2010 تا سال 2019 به طور متوسط از نرخ افزایش است دقیقا همان 2.4 ppm در هر سال با توجه به NOAA. کاهش ال نینو در سال گذشته ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا این افزایش در سال گذشته بود به عنوان بزرگ به عنوان قبلی این محصول گفت.

چون جوی سطح CO2 در حال تجمعی آنها ادامه خواهد داد به افزایش می دهد تا زمانی که خالص تولید گازهای گلخانه ای در حال برش به صفر است. آنها کاهش نمی یابد تا زمانی که فعالیت های انسان و اکوسیستم های طبیعی در حال از بین بردن بیشتر گازهای گلخانه ای نسبت به هوا رفتن.

مولکول های CO2 یک گرمایش جهانی عامل می تواند در جو باقی می ماند تا 1000 سال.

دانشمندان هشدار می دهند که ما البته برای رسیدن به 450 ppm در اواسط قرن که در آن سطح نیاز به توقف افزایش به یک فرصت مناسب و معقول از جلسه اهداف در پاریس مورد آب و هوا که به دنبال محدود کردن تغییر آب و هوا به خوبی در زیر 3.6 درجه (2 سانتیگراد) بالاتر preindustrial سطح 2100.

کیم کاب آب و هوا دانشمند در Georgia Tech می گوید: یافته های جدید تاکید نیاز به عمل در حال حاضر. “این یک یادآوری است که تغییر آب و هوا است نه در مکث در هر شکل یا فرم” او گفت:.

Keeling می گوید آن را پایدار و کاهش تولید گازهای گلخانه ای به جای کاهش ناگهانی مرتبط با این بیماری همه گیر کوروناویروس به نشان می دهد تا با وضوح بیشتری در اندازه گیری CO2 اتمسفر. “آنچه واقعا مهم در اینجا این است که تنظیم جدید در مسیر” او گفت:.

جکسون که در انجام این تجزیه و تحلیل از انتشار گازهای گلخانه ای کاهش می یابد با توجه به همه گیر با همکاران از جهانی کربن پروژه گفت: یافته های جدید تعجب آور نیست با توجه به نحوه سیاره چرخه کربن کار می کند.

“این نتیجه ناامید کننده است اما انتظار می رود در یک فضای است که هر دو بزرگ و متغیر او گفت:” از طریق ایمیل.

“ما تخمین زده است که فسیلی کربن تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافته است 8 درصد [طول] ژانویه تا آوریل از 12 میلیارد متریک تن در سال 2019 به 11 میلیارد دلار در سال 2020” او گفت:. “یک میلیارد تن است اما نه آنقدر که ما می توانید آن را با آماری اعتماد به نفس در پر سر و صدا سیگنال.”

این مهم را به اشتباه پیام از زمان پیدا کردن Jackson تاکید کرد. “ما نباید به دام تفکر که اثر covid-19 در تولید گازهای گلخانه ای و بی اهمیت است و یا این که آب و هوا پیشرفت غیر ممکن است. از آن نمی باشد. در کوتاه مدت تغییرات در هر چیزی سخت به تشخیص در چیزی به عنوان بزرگ به عنوان جو است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de