اقتصاد برای مردم با Ha-Joon Chang (2019)

“این بسیار مهم است برای ما دموکراسی به تابع است که شهروندان عادی درک مسائل کلیدی و اساسی تئوری های اقتصاد است.” – Ha-Joon Chang

علم اقتصاد شده است دامنه از برج عاج که در آن تخصصی زبان و مات قضایای آن را غیر قابل دسترس برای اکثر مردم است. که یک مشکل است.

در سری جدید “اقتصاد برای مردم” از موسسه جدید تفکر اقتصادی (INET) دانشگاه کمبریج اقتصاددان و نویسنده پرفروشترین Ha-Joon Chang توضیح می دهد که مفاهیم کلیدی در اقتصاد توانمند سازی هر کسی به خود را نگه دارید و دولت, جامعه و اقتصاد پاسخگو باشد.

قسمت 1. ماهیت اقتصاد
اقتصاددانان مانند به ادعا می کنند که آنها می توانند همه چیز را توضیح دهد. اما آیا این واقعا نگه دارید تا ؟ در قسمت 1 Ha-Joon Chang, بررسی اینکه آیا اقتصاد علم است یا سیاست است.

قسمت 2. پنج دلیل که چرا اقتصاد سیاسی است
Ha-Joon Chang توضیح می دهد که چرا ما نیاز به درک اقتصاد سیاسی.

قسمت 3. چه چیزی اشتباه است با جهانی شدن?
در سراسر جهان ما شاهد دولت ها و جنبش های مردمی به قدرت است که مخالف جهانی شدن است. چرا ؟ Ha-Joon Chang توضیح می دهد واکنش به جهانی شدن است.

قسمت 4. مفهوم فرد
جریان اصلی اقتصاد ریشه در ایده این است که فرد خود بهره درایوهای جامعه است. در قسمت 4 Ha-Joon Chang بررسی پیچیده تر دیگر تئوری های فردی در اقتصاد است.

قسمت 5. می تواند به اقتصاد ما کمک کند صرفه جویی در این سیاره ؟
تغییر آب و هوا یک تهدید وجودی برای بشریت است. می تواند جریان اصلی اقتصاد صرفه جویی در این سیاره, و یا آیا ما نیاز به یک پارادایم جدید در دسترس نباشد ؟ در قسمت 5 Ha-Joon Chang به نظر می رسد در نقش اقتصاد در متوقف کردن تغییرات آب و هوایی.

قسمت 6. چرا برخی کشورها ثروتمند و دیگران ،
شکاف بین کشورها همیشه وجود داشته اما به عنوان اواخر به عنوان 1700 سرانه درآمد در ثروتمندترین بخشی از جهان (اروپای غربی) تنها 2.5 x که از فقیرترین دلیل در آن زمان (آفریقا). در قسمت 6 Ha-Joon Chang به نظر می رسد در نابرابری بین المللی.

قسمت 7. آیا روبات ها کار خود را?
اتوماسیون است که به عنوان قدیمی به عنوان سرمایه داری خود را. اما فن آوری های جدید را افزایش می دهد به این سوال که آیا روبات ها جایگزین خواهد شد بیشتر—اگر نه همه—از شغل ما است. در بخش 7 Ha-Joon Chang بررسی تاریخچه اتوماسیون و اینکه آیا زمان ترس به خوبی تاسیس شده است.

قسمت 8. نابرابری: آن چیست و چرا مهم است ؟
مبارزه برای برابری بیشتر شده است در پشت برخی از مهم ترین لحظات در تاریخ بشر است. اما پس از ظهور نئولیبرالیسم در سال 1980 بوده است وجود دارد یک دیدگاه توسط بسیاری از اقتصاددانان که نابرابری اجتناب ناپذیر است و هر گونه مداخلات در برابر آن هستند unadvisable. در قسمت 8 Ha-Joon Chang توضیح می دهد که چه نابرابری است که ما چگونه آن را اندازه گیری و به همین دلیل درک آن مهم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر