فایل عکس: نمای کلی از گوایاکیول اکوادور, مارس 31 2017. رویترز/هنری رومرو/فایل عکس

گوایاکیول (ایسنا) – فوران یک آتشفشان در اکوادور آمازون منطقه چپ چندین شهر تحت پوشش در خاکستر در شنبه دامن زدن به نگرانی های بالقوه تاثیر سلامت به عنوان آمریکای جنوبی به آرامی پدیدار از یک شیوع کروناویروس.

این Sangay آتشفشان تا به حال وزش فوران برای بیش از یک سال است که به حال تاثیر آن مکان از راه دور است اما تغییر اخیر در باد الگوهای تحت فشار قرار دادند تا خاکستر به سمت سواحل و مناطق آسیب دیده از جمله بزرگترین شهر گوایاکیول.

“خاکستر بیرون می آید از Sangay آتشفشان و به Guayas استان, و ما می بینیم یک مقدار خاکستر است که پس از رسیدن به نزدیکی Guayaquil,” بنیامین برنارد از موسسه ژئوفیزیک اکوادور به خبرنگاران گفت: با اشاره به استان که در گوایاکیول واقع شده است.

موسسه گفت: این انتظار جزئی فوران های آتشفشانی به ادامه در روزهای آینده اما انتظار ندارد عمده فوران.

به گوایاکیول فرودگاه متوقف پروازها به پاک کردن باند فرودگاه و مقامات شروع به پاکسازی خاکستر از فضاهای عمومی برای جلوگیری از پتانسیل مشکلات تنفسی. جاده را بسته بودند به ترافیک در برخی از نقاط استان از لوس ریوس و چیمبرزو.

“در حال حاضر ما مجبور به پوشیدن ماسک نه تنها به دلیل coronavirus بلکه به دلیل خاکستر را پوشش می دهد که همه گوایاکیول” گفت: خانه دار کارن Figueroa, 30 بود که حذف خاکستر از پاسیو از گوایاکیول صفحه اصلی.

گوایاکیول در مارس و آوریل رنج می برد یکی از شهرهای coronavirus شیوع بیماری های, که ضعف سیستم بهداشت و مجبور مقامات به جمع آوری اجساد در خانه.

وزارت بهداشت در این ماه گفت: گسترش این بیماری تا به حال به طور قابل توجهی کاهش و مرگ و میر کاهش یافته و کمتر از 10 در هر روز از اوج 194 در هر روز.

گزارش یوری Garcia; نوشتن توسط Alexandra والنسیا و برایان Ellsworth; ویرایش توسط جاناتان Oatis

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de