قاهره (العالم) – رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی اعلام کرد یک ابتکار جدید برای لیبی در شنبه flanked توسط جنگ زده کشور شرقی فرمانده خلیفه Haftar پیشنهاد انتخاب شورای رهبری و آتش بس با شروع در تاریخ 8 ژوئن.

Sisi که او نیز همراه در قاهره توسط شرق لیبی پارلمان سر Aguila صالح گفت: این طرح شامل یک تماس برای مذاکرات در ژنو و برای خروج تمام سربازان خارجی از لیبی.

لیبی تا به حال هیچ ثبات قدرت مرکزی پس از دیکتاتور معمر قذافی سرنگون شد توسط ناتو مورد حمایت آمریکا در سال 2011 است. برای بیش از پنج سال است که آن را تا به حال رقیب پارلمان و دولت در شرق و غرب با خیابان ها اغلب تحت کنترل گروه های مسلح.

Sisi اعلام می آید پس از سقوط ناگهانی از 14 ماه حملات Haftar را ارتش ملی لیبی (LNA) سعی کنید به دست گرفتن کنترل پایتخت لیبی خبر داده بود.

عقب نشینی معکوس بسیاری از Haftar را از دستاوردهای سال گذشته زمانی که او شتافت به سوی طرابلس گسترش کنترل رقیب دولت توافق ملی (GNA) در سراسر بسیاری از شمال غرب لیبی است. Haftar و گروه های متحد هنوز هم کنترل شرق و از جنوب به عنوان به خوبی به عنوان بسیاری از میادین نفتی لیبی ،

مصر همراه با امارات متحده عربی و روسیه ارائه پشتیبانی برای Haftar اما این حمایت شده است هرحال در ماه های اخیر توسط ارتش ترکیه در حمایت GNA.

Haftar است عمیقا تفرقه شکل که توهین آمیز طرح میتوانست یک U. N. رهبری روند صلح و معلوم نیست چقدر کشش هر گونه ابتکار عمل توسط او ارائه شده و یا متحدان خود را می تواند به دست آورید.

چند تلاش های قبلی برای ایجاد truces و بازگشت به مذاکرات را foundered هر چند سازمان ملل متحد آغاز شده است برگزاری مذاکرات جداگانه با هر دو طرف برای برقراری آتش بس معامله در روزهای اخیر.

ارسال شده توسط: محمد ولی نادین al hussaini و عمر فهمی; نوشتن توسط Aidan Lewis; ویرایش توسط فرانسیس کری و Pravin کاراکتر

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de