قاهره (العالم) – رئیس جمهور مصر عبدالفتاح السیسی اعلام کرد ابتکار صلح به لیبی در قاهره در روز شنبه flanked توسط شرق لیبی فرمانده خلیفه Haftar که 14 ماه توهین آمیز به تصرف پایتخت طرابلس سقوط این هفته است.

سر از طرابلس مجلس همسو با دولت توافق ملی (GNA) مستقر در پایتخت را رد کرد و این پیشنهاد را به عنوان یک شکست نیروی.

Haftar را واژگونی گسترش GNA کنترل یمن از شمال غربی لیبی در حالی که Haftar را ارتش ملی لیبی (LNA) مستقر در بنغازی و متحدان آن کنترل شرق و از جنوب به عنوان به خوبی به عنوان بسیاری از میادین نفتی لیبی.

برای بیش از پنج سال رقیب مجالس و دولت های شرق و غرب را درگیر در یک توقف-شروع جنگ است.

مصر و امارات متحده عربی و روسیه باید حمایت Haftar اما این حمایت شده است هرحال در ماه های اخیر توسط ارتش ترکیه در حمایت GNA.

Sisi که او نیز همراه در قاهره توسط شرق لیبی پارلمان سر Aguila صالح پیشنهاد آتش بس شروع در روز دوشنبه.

او گفت: این طرح شامل یک تماس برای مذاکرات در ژنو, پس از آن انتخابات از رهبری شورای انحلال شبه نظامیان و خروج تمام سربازان خارجی از لیبی.

خلاصه نظرات Haftar گفت که او امیدوار Sisi می تواند “فوری و موثر تلاش برای وادار کردن ترکیه به طور کامل توقف انتقال سلاح و مزدور به لیبی”. امارات متحده عربی شد سریع به وزارت امور خارجه حمایت خود را برای روز شنبه اعلام شده است.

اما Khaled al-Meshri رئیس GNA تعهد قانونی مجلس لیبی گفت: تا به حال هیچ نیاز به طرح های جدید و رد Haftar تلاش برای بازگشت به مذاکرات پس از شکست نظامی با توجه به الجزیره.

GNA پیشبرد

GNA نیروهای همچنین ادامه داد: پیش خود را به عنوان LNA عقب نشینی از al-Washka غرب شهر ساحلی سرت منابع در هر دو طرف گفت.

لیبی تا به حال هیچ ثبات قدرت مرکزی پس از دیکتاتور معمر قذافی سرنگون شد توسط ناتو مورد حمایت آمریکا در سال 2011 است.

Haftar است عمیقا تفرقه شکل که توهین آمیز طرح میتوانست یک U. N. رهبری روند صلح و معلوم نیست چقدر کشش هر گونه ابتکار عمل توسط او ارائه شده و یا متحدان خود را به دست آورید.

متن طرح گنجانده شده است “از انحلال شبه نظامیان و توزیع بیش از سلاح های خود را به طوری که ارتش ملی لیبی … می توانید انجام آن نظامی و امنیتی مسئولیت”.

که زبان نشان دهنده LNA روایتی از بازگرداندن نظم غربی لیبی در بسیاری از متفاوت گروه های مسلح است و به احتمال زیاد به خشم رقبای خود.

متعدد تلاش های قبلی برای ایجاد truces و بازگشت به مذاکرات را foundered هر چند سازمان ملل متحد آغاز شده است برگزاری جداگانه آتش بس با هر دو طرف است.

مصر به رهبری تلاش ها برای متحد کردن لیبی نظامی نیز متوقف در گذشته بیش از Haftar درخواست به عالی فرمانده دیپلمات ها می گویند.

GNA نیروهای به احتمال زیاد به رفتن نگه دارید تا زمانی که آنها با مقاومت گفت: Tarek Megerisi یک لیبی تحلیلگر در شورای اروپا در روابط خارجی.

“در حال حاضر نظامی صدای صعودی و پشتیبانی شده توسط یک ترس که Haftar و امارات متحده عربی خواهد شد بهره برداری از هر گونه آتش بس به تحکیم و راه اندازی ضد حملات,” او گفت:.

گزارش اضافی توسط Omar فهمی و محمد ولی و Ayman al-Sahly; نوشتن توسط Aidan Lewis; ویرایش توسط Kevin Liffey

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdulvis.netshrtco.de