ترس از بیمارستان ها شلوغ برخی از افغان ها تبدیل به آب میوه و سوپ سبزیجات برای دفع coronavirus

جیم Huylebroek خبرگزاری بلومبرگ

یک مرد پیاده روی را از طریق کابل در اوایل این ماه. شده اند وجود دارد بیش از 36,000 تایید coronavirus موارد و حدود 1,300 مرگ و میر در افغانستان سوق دادن برخی به دنبال درمان های جایگزین.

کابل — وحشت بیش از coronavirus باعث شده است تا مردم به سعی کنید مجموعه ای از دروغ به امید سحر و جادو درمان: در هندوستان, برخی, مست, گاو ادرار. در اندونزی برخی دودی مخلوطی از گیاهان و ادویه جات ترشی جات و شاهدانه.

در افغانستان اگر چه مردم می گویند این یک دنیوی نرم افزار سالم داروهای خانگی — خرد کردن لیمو و کیوی به آب, ساخت داغ سوپ از سبزیجات مخلوط کردن چای با زنجبیل — که به آنها کمک کرد یا خود را بیمار و بستگان زنده ماندن و بهبود می یابند.

آن را سخت بدانید که میزان واقعی شیوع این بیماری در افغانستان است که مستند بیش از 36,000 مورد تأیید و حدود 1,300 مرگ و میر است اما انجام تنها 87,000 آزمون در سراسر کشور. یک ضعف سیستم بهداشت عمومی ترس از بیمارستان ها شلوغ و تکیه بر درمان های سنتی هستند احتمالا مخدوش کردن واقعی تلفات.

هزاران نفر از مردم که مریض شد و بعد از آن بهبود هرگز نمی دانستند که آیا آنها تا به حال قرارداد این ویروس. توصیف بسیاری را دچار سردرد و تب و گاهی با نشانه های دیگر در ارتباط با کروناویروس مانند از دست دادن احساس خود را از بوی. اما بدون اینکه آزمایش آنها نمی تواند اطمینان حاصل کنید.

“تمام خانواده ما رو بیمار با سردرد و تب و حتی بچه ها اما همه ما رو از طریق آن گفت:” میر احمد یک وکیل در 40s خود را که در خانواده دریافت نمی شود آزمایش ویروس. “ما با هم در آنجا ماند در خانه برای بیش از یک ماه است. ما ساخته شده آب با لیمو و پرتقال. من نوشید پنج گلدان چای در روز است. ما دور مانده از شیرینی و مواد غذایی چرب به عنوان پزشکان توصیه می شود. در حال حاضر همه ما خوب است.”

Zamin Modabber کارمند در یک شرکت فناوری احساس بیمار پس از رفتن به یک شام بزرگ در ماه ژوئن. مهمانان دیگر نیز بیمار و کسی که جرأت به یک کلینیک برای تست کردم یک نتیجه مثبت است. Modabber, 30, گفت که او حاضر به دنبال درمان بیمارستان حتی اگر او در “درد مشقت بار” از آنجا که او می ترسید این امر او را مریض تر.

“محیط زیست از تاج بیمارستان بدتر از ویروس خود را,” او گفت: “از آنجا که آن را “تضعیف روحیه” و خطرات آلودگی. نگران است که او ممکن است آلوده خود بیمار در قوانین گفت: او معترضان در دفتر خود را برای هفته آماده سازی سبزی شام و نوشیدن “مقدار زیادی از عسل و لیمو و زنجبیل چای.” او گفت که او تا به طور کامل بهبود یافتند.

جیم Huylebroek

خبرگزاری بلومبرگ

یک coronavirus تست آزمایشگاهی راه اندازی شده است در شهر علوم آزمایشگاهی در کابل پایتخت.

سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه گفت که محدود منابع سلامت و تست به علاوه فقدان ملی مرگ ثبت شده مورد تأیید و مرگ و میر در افغانستان “به احتمال زیاد underreported.” این پیشنهاد که “اوج هنوز به تصویب رسید و موارد هنوز هم ممکن است سرعت بخشیدن به.”

افغانستان مقامات بهداشت گفت: تعداد coronavirus موارد و مرگ و میر ممکن است به نوبه خود به طور قابل ملاحظه ای بالاتر در مناطق روستایی که در آن هر دو تست و امکانات بیمارستان فاقد آن هستند و دسترسی عمومی به اطلاعات محدود است. برخی از روستاییان آنها گفت: هنوز هم غافل که coronavirus وجود دارد.

در مناطق شهری با این حال مقامات بهداشت گفت که مردم تا به حال به خوبی پاسخ داده به اولیه و مداوم مبارزات انتخاباتی در رادیو و تلویزیون, مشاوره آنها را به ماندن در خانه اگر آنها احساس بیمار خوردن مواد غذایی مغذی و به دنبال درمان های پزشکی اگر آنها به سختی تنفس یا توسعه جدی دیگر علائم است.

رهبران مذهبی تایید این پیام اعلام کرد که مردم نباید جمعیت را در مساجد و باید دعا در خانه اگر بیمار. برای کاهش انگ این بیماری ملی شورای اسلامی روحانیون اعلام کرد که هر کسی که در اثر این امر در نظر گرفته شود “شهید” و یا یک شهید به اسلام است.

“مردم باید به دنبال مشاوره از مقامات پزشکی. هیچ کس به چالش کشیده است آن را” وزیر بهداشت Ahmad Jawad عثمانی سرپرست وزارت امور خارجه روز دوشنبه گفت:. در کابل و دیگر مراکز شهری گفت: وضعیت نزدیک به دستیابی به حداقل استانداردهای ایمنی گله اما برخی روستایی جیب “هنوز هم در خطر است.” اما گله ایمنی نیاز به افرادی که بهبود از coronavirus به ایمنی بدن در برابر عفونت و اینکه آیا coronavirus بازماندگان توسعه پایدار ایمنی ناشناخته است به گفته کارشناسان پزشکی.

حتی ساکنان شهری هر چند وسوسه شده است با وعده معجزه درمان است. در ماه ژوئن هزاران نفر رفتند به یک گیاهی-طب تلگراف در کابل به نام Hakim Alokozai که ارائه درمانی معجون. مقامات پس از آن یافت می شود شامل یک ترکیب خطرناک از مواد مخدر آنها تعطیل کلینیک خود را در میان عصبانی تظاهرات خیابانی.

جیم Huylebroek

خبرگزاری بلومبرگ

شلوغ Sarai-e Shamali بازار در کابل در جولای 12.

این هفته هر چند پایتخت بود به حالت عادی بازگشت. تجاری خاموش کردن ترافیک و ممنوعیت برداشته شده بود ویروس به نظر می رسید در رکود و روحیه بالا بود با چهار روز مسلمان جشنواره از عید قربان با توجه به شروع جمعه. در یک بررسی رسمی از مردم در سراسر افغانستان بیش از یک دوجین گفت آنها و یا عزیزان خود را تا به حال جان سالم به در شبه آنفولانزا بیماری آنها در نظر گرفته بود coronavirus.

پرسید که چگونه آنها بهبود حال گفت: آنها تا به حال به دنبال مشاوره از پزشکان در تلویزیون و یا در برخی موارد در خانواده خود. محمد الیاس رحمانی, 23, یک دانشجوی مهندسی گفت: تقریبا هر کس در خانواده خود پایین آمد با این ویروس. یک عمو یک پزشک زندگی در آلمان به نام روزانه با توصیه, توصیه, تازه, آب و آبگوشت گوشت گاو.

“او به ما گفت آنچه به انجام گام به گام” گفت: رحمانی که در حال حاضر بازیافت. او گفت که او دچار یک سردرد شدید اما هرگز آزمایش و یا رفت و به یک بیمارستان است. عمویش گفت که رفتن به یک شلوغ ضعیف مجهز به امکانات “می تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن” و تنها باید به گذشته رفت و آمد مکرر.

وجود دارد تنها یک حرکت نزولی به بالا-رژیم کم چربی رژیم تجویز شده توسط کارشناسان: این هزینه خیلی بیشتر از معمولی افغانستان وعده غذایی از برنج و گوشت و نان است. پرتقال وارداتی از پاکستان لیمو از ایران و کیوی از تاجیکستان. قبل از این ویروس وارد لیمو هزینه کمتر از 50 سنت در هر پوند; در ماه ژوئن قیمت به ضرب گلوله کشته بود تا ده برابر است.

“من هرگز به فروش می رسد بسیاری از پرتقال قبل از. مردم نمی تواند آن را تقبل کنند اما آنها تا به حال هیچ انتخاب” گفت: Esmatullah 30 و یک تولید و فروشنده در کابل که با استفاده از یک نام است. او گفت که او عینک یک ماسک و دستکش در غرفه هر روز و سپس در زمان باقیمانده میوه خانه در شب.

“به لطف خدا هیچ کس در خانواده من رو بیش از حد بیمار,” او گفت:. او تنها پشیمان شد نیز با استقبال از اثبات این که ویروس فروکش کرده است: قیمت لیمو بازگشت به 50 سنت در هر پوند رسید.

Coronavirus نوردد و نیرو های امنیتی افغانستان

در جهان پنجم-پرجمعیت کشور آموزش از راه دور یک کانال تلویزیونی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر