ترس برای فیلیپین آزادی مطبوعات به دادگاه می یابد ماریا Ressa به جرم افترا

مانیل (ایسنا) – سر یک پزوی فیلیپین اخبار سایت شناخته شده برای آن دشوار موشکافی جمهور رودریگو Duterte بود به جرم افترا در روز دوشنبه و چهره های طولانی زندان در چه چیزی است که دیده می شود به عنوان یک ضربه به آزادی رسانه ها در کشور است.

ماریا Ressa اجرایی ویرایشگر و مدیر عامل فیلیپین وب سایت خبری Rappler می رسد برای اعلام از او سایبر مورد تهمت در مانیل منطقه ای دادگاه در مانیل شهر مانیل فیلیپین 15 ژوئن 2020. رویترز/Eloisa لوپز

ماریا Ressa مدیر اجرایی Rappler (www.rappler.com) و سابق سی ان ان روزنامه نگار متهم شد با “سایبر افترا” بیش از یک 2012 مقاله ای که مرتبط با یک تاجر به فعالیت های غیر قانونی.

در معلق کردن حکم قاضی Rainelda Estacio-Montesa گفت: ورزش از آزادی “باید و باید مورد استفاده قرار گیرد با توجه به به آزادی دیگران”.

Ressa یک دوگانه آمریکا-شهروند فیلیپینی در مواجهه تا شش سال در زندان ، قاضی گفت.

در پاسخ به حکم Ressa قول نمی توان سکوت کرد و قوه قضائیه از تبدیل شدن به همدستی در یک کمپین برای سرکوب آزادی مطبوعات.

“آزادی مطبوعات است که پایه و اساس هر حق شما به عنوان یک شهروند فیلیپینی,” او به طور جداگانه به خبرنگاران گفت:. “ما در پرتگاه اگر ما سقوط بیش از ما دیگر یک دموکراسی است.”

Reynaldo سانتوس سابق Rappler محقق و نویسنده نیز مجرم در این مورد. Ressa و سانتوس اجازه داده شد به قید وثیقه در انتظار تجدید نظر شود.

سخنگوی ریاست جمهوری هری رقو گفت Duterte پشتیبانی از آزادی بیان و آن را یک دولت قبلی که تحت فشار قرار دادند برای “سایبر افترا” قانون است.

“وجود دارد هرگز یک مثال زمانی که رئیس جمهور در زمینه مورد تهمت علیه یک روزنامه نگار” Roque یک کنفرانس خبری گفت.

این حکم پس از آن مخابرات تنظیم کننده در ماه گذشته باعث گسترده شوک با خاموش کردن کشور پیشرو و تلویزیون ABS-CBN پارسیان که تا به حال به طور مرتب مورد انتقاد قرار Duterte پس از آن مجوز منقضی شده است.

Duterte همچنین انتظار می رود برای ورود به قانون به زودی یک ضد تروریسم لایحه که فعالان ترس می تواند مورد استفاده برای سرکوب آزادی بیان و آزار و اذیت کسانی که به چالش کشیدن دولت است. دولت گفت: این لایحه این است که مدل در آن استفاده می شود در کشورهایی که تا به حال برخورد موثر با افراط گرایی است.

در فهرست آزادی مطبوعات

وکیل حقوق بشر امل کلونی, که بخشی از یک تیم حقوقی به نمایندگی از Ressa به نام اعتقاد “توهین به حاکمیت قانون یک استارک هشدار به فشار و ضربه به دموکراسی در فیلیپین”.

“من امیدوارم که دادگاه تجدید نظر را تنظیم ضبط مستقیم در این مورد. و این که ایالات متحده را به اقدام برای حفاظت از خود شهروند و ارزش خود را از قانون اساسی” کلونی در بیانیه ای گفت.

قانونگذاران ایالات متحده قبلا انتقاد از آنچه آنها را به عنوان آزار و اذیت.

سایبر افترا مورد یکی از پرونده های حقوقی متعدد دولت در برابر Ressa و Rappler که کشیده اند نگرانی جهانی ارعاب خبرنگاران در آسیای جنوب شرقی کشور است.

رسانه ها ناظران و گروه های حقوق بشر را محکوم کرد روز دوشنبه حکم که سازمان عفو بین الملل به عنوان یک “شاهد” که “باید نقض”.

“با این آخرین حمله به رسانه های مستقل حقوق بشر ثبت فیلیپین همچنان سقوط آزاد” گفت: سازمان عفو بین الملل آسیا و اقیانوس آرام در منطقه ای مدیر نیکلاس Bequelin در بیانیه ای.

فیلیپین تضعیف دو مکان در جهان در فهرست آزادی مطبوعات به 136 در این سال از 180 کشور جهان از 134 در سال 2019.

تاجر Wilfredo Keng ویژه در سال 2012 Rappler, داستان به روز شده در 2014, ارتباط او را به فعالیت های غیر قانونی با استناد به اطلاعات موجود در یک گزارش اطلاعات از نامشخص آژانس.

نمایش به صورت اسلاید (6 تصاویر)

او در شکایت Keng گفت: Rappler داستان شامل “مخرب imputations جرایم و گناهان و نقص.”

رسانه ها ناظران گفته اند که اتهامات متعدد علیه Ressa که شامل اتهام مالکیت خارجی نقض و اتهام فرار از پرداخت مالیات شد با هدف ارعاب منتقدان Duterte.

Rappler به سوال دقت Duterte عمومی اظهارات و مورد بررسی قرار خونین جنگ با مواد مخدر و سیاست خارجی. Duterte به شدت انتقاد کرد در اخبار سایت در چندین سخنرانی های عمومی.

گزارش های اضافی توسط نیل جروم Morales; ویرایش توسط اد دیویس و استفان Coates

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de