قطع تاجر برده مجسمه دهید نگاه تازه در تاریخ بریتانیا

لندن (العالم) – سرنگونی توسط قدرتهای جهانی از یک مجسمه از یک تاجر برده در زبان انگلیسی شهرستان بندر بریستول جدید داده فوریت به بحث در مورد چگونه بریتانیا باید به مقابله با برخی از تاریک ترین فصل از تاریخ آن است.

معترضان پاره کردن مجسمه ادوارد Colston در جریان اعتراض علیه نابرابری نژادی در بریستول بریتانیا 7 ژوئن 2020 در این صفحه با شتاب به دست آمده از رسانه های اجتماعی تصویری. Mohiudin Malik/کرج

مجسمه ادوارد Colston که ثروت در قرن 17 از تجارت در غرب آفریقا برده شد و پاره کردن و پرتاب به بندر بریستول در روز یکشنبه توسط یک گروه از تظاهرکنندگان در سراسر جهان موجی از تظاهرات.

مجسمه از چهره های از انگلستان استعماری گذشته را در سال های اخیر تبدیل به موضوع اختلاف بین کسانی که استدلال می کنند که چنین آثار صرفا منعکس کننده تاریخ و کسانی که می گویند جلال نژاد پرستی.

Colston اهدا شده به طور گسترده ای به علل خیریه در سراسر خانه خود را در شهر بریستول که نام یک خیابان و چند ساختمان پس از او. یک کمپین برای حذف مجسمه جمع شده بودند حرکت در سال های اخیر اما تا به حال موفق به متقاعد کردن مقامات.

با در نظر گرفتن امور به دست خود معترضان افزایش دما از یک بحث که قبلا باقی مانده محدود به قلمروهای راهپیمایی ها و دادخواست و ستون در روزنامه.

نظرات به شدت تقسیم شده که آیا پیام خود را توجیه معنی است.

وزیر کشور Priti پاتل به نام قطع مجسمه یک “کاملا ننگین” انحراف از معترضان علت, در حالی که پلیس وزیر کیت Malthouse محکوم کرد “اوباش فقط تبدیل کردن و تصمیم گیری برای انجام هر آنچه که آنها می خواهم”.

“توهین شخصی”

شهردار بریستول, ماروین ریس گفت: در کانال 4 تلویزیون او را پشتیبانی نمی کند, اجتماعی, اختلال, اما جامعه بود مرور مسائل پیچیده است که تا به حال هیچ binary solutions.

“من هرگز وانمود کند که مجسمه یک slaver در وسط بریستول شهر که من بزرگ شدم و کسی که به خوبی ممکن است متعلق به یکی از اجداد من بود چیزی جز یک توهین شخصی به من گفت:” ریس است که در جامائیکا ریشه.

بریستول پلیس گفت که آنها ساخته شده است یک تصمیم تاکتیکی به مداخله زیرا که می تواند باعث بدتر اختلال است.

“در حالی که من نا امید که مردم آسیب یکی از ما مجسمه من نمی فهمم چرا این اتفاق افتاده است آن را بسیار نمادین” رئیس پلیس اندی بنت گفت: در تلویزیون بی بی سی.

حتی بریتانیا در زمان جنگ قهرمان وینستون چرچیل بود تحت تمدید موشکافی: یک مجسمه از او در میدان پارلمان در لندن اسپری در روز یکشنبه با نقاشی های دیواری که به عنوان خوانده شده “چرچیل یک نژادپرست”.

چرچیل با بیان نژادپرستانه و ضد یهودی انداز و منتقدان را سرزنش او برای انکار مواد غذایی به هند در طول سال 1943 قحطی که به کشته شدن بیش از دو میلیون نفر است. برخی از انگلیسی ها به مدت طولانی احساس کردند که دو طرف تیره تر از میراث او داده می شود باید بیشتر برجسته.

این بحث در بریتانیا اکو مجادلات در ایالات متحده اغلب متمرکز بر مجسمه مؤتلفه ژنرال از جنگ داخلی در آفریقای جنوبی که در آن شهر کیپ تاون دانشگاه حذف یک مجسمه از استعمار بریتانیا سیسیل رودز در سال 2015.

کیپ تاون موفق “رودز باید سقوط” کمپین الهام گرفته از جنبش های مشابه در Oriel کالج های دانشگاه آکسفورد. اما کالج تصمیم گرفتند در سال 2016 به نگه داشتن آن مجسمه رودس با این استدلال که آن را “یادآوری مهم از پیچیدگی از تاریخ و میراث از استعمار هنوز هم احساس امروز”.

گزارش Estelle Shirbon; ویرایش توسط پسر Faulconbridge و نیک Macfie

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>