متن زیر ترجمه ای از ماریان Díez را مهیجی بسته شدن سخنرانی در اخیر همگرایی جلسه مجمع اجتماعی جهانی برای تحول اقتصاد.

این رویداد بسته شدن پر شده بود با سخنرانی اما ما تصمیم ماریان را برای آن مروری بر دامنه محض و انواع همبستگی اجتماعی اقتصاد در اسپانیا و در مرحله دوم به برجسته نیاز برای intersectional متمم میان پست-سرمایه داری جنبش. این مقاله نیز نزدیک به ترجمه ما را از یک منشور برای همبستگی اجتماعی اقتصاد.

REAS (همبستگی و جایگزین اقتصاد Network) یک شبکه از شبکه های راه اندازی شده در سال 1995 است. آن را در حال حاضر جزء 14 ارضی و 4 بخش مبتنی بر شبکه در دولت است. همه با هم ما در حال صحبت کردن در مورد 697 سازمان ها و شرکت ها به طور مستقیم به کارگیری بیش از 13000 نفر که الهام گرفته اند بیش از 35000 داوطلبان برای همکاری با یکدیگر در ایجاد این همبستگی اقتصاد است. برای این, ما باید با اضافه کردن هزاران نفر از مردم مشغول به کار در پروژه های همکاری در اطراف اخلاقی سرمایه گذاری (حدود 8,000) و انرژی های تجدید پذیر (بیش از 85000) و یا مصرف کشاورزی محلی (بی شماری وجود دارد CSA پروژه های پراکنده در اطراف کشور اسپانیا). با هم, ما گسترده شبکه ای از سازمان های کار بر روی ساخت یک جایگزین اقتصاد همبستگی قادر به تبدیل ما اقتصادی و واقعیتهای اجتماعی.

و ما آن را انجام دهد چرا که ما متعهد به گسترش همبستگی ما شیوه های اقتصادی برای هر واحد اقتصادی مدار مورد نیاز برای یک زندگی مناسب و معقول زندگی رضایت بخش است. ما می خواهیم به یک جایگزین واقعی برای سرمایه داری. این است که چرا ما شرکت ها و سازمان ها:

  • در حال حاضر در زمینه تعاونی تولید در بخش های مانند کشاورزی اکولوژیک (اگرواکولوژی); مدیریت زباله بازیابی و بازیافت; انسان مراقبت و کمک; اجتماعی مداخله خدمات; ارتباطات و فرهنگ, به برخی از نمونه های.
  • حمایت از توسعه اجتماعی بازارهای کوتاه برد (محلی) مدارهای تجارت, تجارت عادلانه و حاکمیت مواد غذایی در حالی که همچنین حمایت از غیر پولی مبادلات از طریق زمان پخت داد و ستد کالا و یا اجتماعی ارزهای.
  • حمایت و دفاع از فهیم آگاهانه و تحول مصرف و خودکفایی پایدار و اخلاق است که پوشش نیازهای واقعی نه کسانی که درک و اعمال شده توسط سرمایه داری بازار.

همه سازمان ها و کسب و کار در REAS مرتکب شده اند خود را به افتخار و توسعه اصول گذاشته شده در این منشور برای همبستگی اجتماعی اقتصاد است. این اصول اساس هویت ما درک و رویکرد جایگزین اقتصاد است. این تعهد فراتر از صرف تشریفات — هر سال همه ما از سازمان حمل یک تعادل اجتماعی ورزش1 برای ارزیابی تعهد ما نسبت به این همبستگی اصول است. این ورزش ساخته شده است در دسترس عموم است.

ما می خواهیم به ایجاد یک مدل برای توسعه است که عادلانه تر بیشتر مشارکتی انسانی پایدار فمینیستی و بر اساس همبستگی. یک مدل از جمله ارزش مانند مراقبت و جامعه کار و تعهد به مردم و خود مدیریت کمک های متقابل و همکاری است. و ما می خواهیم برای ساخت این فرایند دست در دست با دیگر تحول اقتصاد و مقاومت مبتنی بر denunciatory و مهم جنبش های اجتماعی.

یک طرح از ماریان Díez ارائه مطالب این مقاله در بارسلونا فروم اجتماعی جهانی برای تحول اقتصاد نشست. کلیک کنید اینجا برای دیدن سایر مواد گرافیکی از این نشست است.

در طول چند سال گذشته ما تلاش کرده اند برای جذب ارزشمند درس های آموخته شده از فمینیستی و اقتصاد زیست محیطی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از هویت ما به عنوان یک همبستگی اجتماعی اقتصاد و به عنوان بخشی از این جهان دیگر است که ممکن است. ما در حال حاضر درگیر # با دیگر تحول اقتصاد و روند تراز با حرکات خود را.

تا کنون این باعث شده است که ما را در آغوش پایداری زندگی به عنوان موسس اصل هر دو ما گفتمان و شیوه های سازمانی. ما باید بپذیریم که زندگی ما هر دو سازگار با محیط زیست و اینتر-وابسته است و این دو نوع از مواد وابستگی ساخته شده ملموس از طریق ecofeminism هستند سنگ بستر از همه همبستگی اقتصاد. این تنها راه رو به جلو به سمت ساختمان حالت از تولید و توزیع و مصرف است که جای انسان و زندگی طبیعی در قلب ما اقتصادی و اجتماعی سیستم های جایگزین اقتصاد در خدمت به مردم و سیاره است.

این ساخته شده است ما معتقدیم که این همبستگی اقتصاد نیز باید یک فمینیست اقتصاد است. این امر منجر به ایجاد استراتژی ما را به سازمان ها و شرکت های فمینیستی ، چگونه است ؟ با از بین بردن تمام نابرابری های جنسیتی در حال حاضر در درون سازمان و چه در ساختارهای خود گردش تصمیم گیری فرآیندهای استراتژی یا فرهنگ.

ما مدافع برای ایجاد یک دستور کار مشترک به صورت های مختلف تحول اقتصاد حرکات در حال حاضر در اینجا و ما امروز بر این باورند که این دستور کار را به ساخته شده است در سطح محلی و در سطح جهانی. ما نیز این باور وجود دارد که باید در دراز مدت در دستور کار برای اصلاح این جهان دیگر که در حال حاضر وجود دارد جهان از تحول اقتصاد و به اطمینان حاصل شود که آن را در جهان منعکس بیشتر حرکات سرزمین و افراد.

ما معتقدم که ما باید همچنان به بافت شبکه های بیشتری برای تبدیل اقتصاد و زندگی!


1. [ال تعادل اجتماعی و یا “تعادل اجتماعی ورزش” است سالانه یک روش که در آن همبستگی اجتماعی اقتصاد طرح در دولت خود-ارزیابی بر اساس شش معیار: غیر انتفاعی گرایش داخلی, دموکراسی, عدالت و فمینیستی از دیدگاه زیست محیطی و تعهد و تعهد اجتماعی و معیشت مناسب و معقول. شما می توانید اطلاعات بیشتر در اینجا (به زبان اسپانیایی).]↩

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im