نخست وزیر سابق مالزی محکوم به 12 سال زندان

نجیب قول داد به درخواست تجدید نظر حکم. او حفظ بی گناهی خود را در طول محاکمه اما قاضی گفت: دادستان در حال اثبات آن اتهام فراتر از شک و Najib, 67, مرتکب جنایات در یک “موقعیت اعتماد است.” او اعطا شد ماندن در حکم او انتظار تجدید نظر شود.

حزب Najib استفاده می شود منجر به دوباره دولت در ماه مارس است. برخی از تحلیلگران می گویند متحدان سیاسی خود را می تواند به دنبال سرنگونی دادرسی است.

سهشنبه اعتقاد متمرکز به انتقال غیر قانونی حدود 10 میلیون دلار از SRC بین المللی — یک واحد تحت 1MDB. آزمایشات آینده مرکز در مبالغ بزرگتر.

این حکم گناه علائم عمیق سقوط نجیب که نخست وزیر شد در سال 2009. او در ابتدا به عنوان یک اصلاح طلب اما به زودی بازگشت به کمتر فراگیر سیاست تمرکز بر روی خشنود حزب خود را حزب سنتی پایه و تحکیم قدرت خود در سال های پس از.

در ماه مه سال 2018 خود را حاکم جبهه ملی و ائتلاف سرنگون شد پس از چند دهه در قدرت است. نجیب را چلنجر Mahathir Mohamad شد نخست وزیر. در طول مبارزات انتخاباتی خود Mahathir عهد کرده بود برای مقابله با فساد در مالزی نهادهای دولتی.

نجیب متهم شد در جولای سال 2018 است. دادستان در ایالات متحده و حداقل پنج کشور دیگر بودند بررسی نقش خود در رسوایی.

با توجه به U. s. Department of Justice بالا-سطح مقامات اختلاس حداقل 4.5 میلیارد دلار از مالزی سرمایه گذاری صندوق. دادستان گفت: برخی از این صندوق استفاده شد برای خرید قایق ها و خانه ها.

محققان کالاهای لوکس و پول نقد در طول حملات بر خواص مرتبط نجیب و بستگان خود را به ارزش حدود $275 میلیون.

در زمان نجیب گفت که او بر این باور است که وجوه به حساب خود منتقل شد, کمک مالی توسط خانواده سلطنتی عربستان سعودی.

هفته گذشته گلدمن ساکس رسیده $3.9 میلیارد دلار و مالزی بیش از اتهامات عنوان شده است که بانک درگیر در توطئه برای شستن پول از صندوق های سرمایه گذاری.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر