از آند به تبت coronavirus به نظر می رسد مقدار کمی جمعیت در ارتفاعات بالا

خوزه کارلوس Angulo خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

مردان در لباس پوشیدن به عنوان آند Ukukus یا Pabluchas, سنتی, شخصیت, که عمل به عنوان اوباش تحمیل اجتماعی, سفارش ماشین شلاق به عنوان یک تهدید برای وادار کردن مردم به حفظ فاصله خود و یادآوری آنها را به پوشیدن ماسک و دستکش در نزدیکی Cusco, پرو.

هنگامی که گردشگران از مکزیک, چین و بریتانیا شد اولین covid-19 مرگ و میر در Cusco, پرو به نظر می رسید به عنوان اگر زمانی پایتخت امپراتوری اینکا ممکن است رهبری برای یک شیوع قابل توجهی.

واقع در یک منظره آند دره در ارتفاع بالا شهر 420,000 ساکنان دروازه ورود به جنگل ابر ارگ ماچو پیچو دریافت بیش از 3 میلیون بازدید کنندگان بین المللی در هر سال بسیاری از بیماری همه گیر نقاط داغ از جمله ایالات متحده, ایتالیا و اسپانیا.

در عین حال پس از آن سه مرگ و میر بین مارس 23 مارس 3, در آغاز پرو سخت ملی مستند وجود ندارد یکی دیگر از covid-19 مرگ و میر در کل Cusco منطقه حتی به عنوان بیماری و تاکنون بیش از 4000 زندگی سراسر کشور.

عفونت نیز باقی مانده است کم است. فقط 916 پرو را 141,000 موارد آمده از Cusco منطقه به معنی آن سرایت رای بیش از 80 درصد پایین تر از میانگین ملی است.

این کمبود نسبی از موارد و مرگ و میر در سطح بین المللی متصل می شود اما بالا-ارتفاع منطقه باعث شده است تا گمانه زنی ها در اینجا است که coronavirus می شود sorocheاین کچوایی واژه برای بیماری ارتفاع.

نتایج مشابه دیده شده است در جای دیگر در آند و در تبت.

[پرو در زمان اوایل اقدامات تهاجمی علیه coronavirus. آن را هنوز هم رنج می برند یکی از امریکا بزرگترین شیوع است.]

دانشمندان هشدار می دهند که ظاهری الگوی ممکن است اما این پدیده غیر قابل توضیح است آنها را شیفته. محققان شروع به بررسی رابطه احتمالی بین coronavirus و ارتفاع است.

در یک مطالعه کارشناسی منتشر شده در مجله فیزیولوژی تنفسی و نوروبیولوژی محققان از استرالیا, بولیوی, کانادا و سوئیس به دنبال داده های اپیدمیولوژیک از بولیوی و اکوادور و تبت در بر داشت جمعیت زندگی بالاتر از 3000 متر (9,842 پا) گزارش سطح قابل توجهی پایین تر از تایید عفونت از خود دشت همتایان.

آنها دریافتند که تبت عفونت رای بود “به شدت” پایین تر از دشت و چین سه بار پایین تر در بولیوی آند نسبت به سایر نقاط کشور و چهار برابر کمتر در Ecuadoran آند.

اکوادور دچار یکی از آمریکای لاتین بدترین شیوع بیماری با بیش از 38 ، 000 موارد گزارش شده و بیش از 3300 مرگ و میر با توجه به آمار رسمی. اما این محور شده است در اقیانوس آرام بندر گوایاکیول. بولیوی 8,387 موارد شده اند متمرکز در بخش سانتا کروز فقط چند صد متر بالاتر از سطح دریا. اما بخش لاپاز به جهان بالاترین سرمایه تا به حال فقط 410 موارد است.

سانتیاگو ارکس

ایسنا

خواهر و برادر جیمی و دولورس Centeno برگزاری یک عکس از پدر خود Cerafin Centeno که بدن آنها شده اند قادر به پیدا کردن پس از او درگذشت covid-19 ماه پیش در گوایاکیول اکوادور.

محققان این فرضیه را مطرح کرد که جمعیت زندگی در ارتفاعات بالا ممکن است با بهره گیری از ترکیبی از توانایی مقابله با هیپوکسی (سطوح پایین اکسیژن در خون) و یک محیط طبیعی خصمانه به این ویروس از جمله خشک هوا کوه سطوح بالایی از اشعه ماوراء بنفش و امکان است که کاهش فشار هوا کاهش می دهد این ویروس توانایی به معطل شدن در هوا.

کارشناسان دیگر سوال نقش عوامل محیطی اشاره کرد که اکثر coronavirus عفونت رخ می دهد در داخل خانه ساخت اشعه ماوراء بنفش به سطح بی ربط. اما آنها خواستار تحقیقات بیشتر به ارتفاع بالا جمعیت’ پاسخ به کروناویروس از جمله احتمال این که هنگامی که آلوده, آنها سلامت کمتر و بنابراین کمتر احتمال دارد که به دنبال درمان های پزشکی و یا تست.

[بدن دروغ در خیابان های گوایاکیول اکوادور در حال ظهور کانون coronavirus در آمریکای لاتین]

“ویروس دوست دارد مردم است. آن را نمی کند در مورد مراقبت از ارتفاع می گوید:” پیتر چانه-هنگ که مطالعات بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو. “اما ما هنوز در حال یادگیری زیادی در مورد این بیماری و این اتفاق ما را با برخی از سرنخ خوب سعی کنید و درک از پیشرفت آن.”

فقط سه جمعیت در جهان یافت شده ژنتیکی سازگاری به ارتفاع: Himalayans حبشی highlanders و Andeans. در عین حال کلیتون راهب و یک ریه در کلینیک مایو و یک رئیس جمهور سابق کالج آمریکایی پزشکان قفسه سینه مظنون این روند ممکن است بیشتر از نزدیک مربوط به سازگاری توانایی بدن را برای تنظیم به طور موقت به ارتفاع نسبت به DNA است.

Aizar Raldes

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک سگ به تماشای بیش از لاپاز از ال آلتو در بولیوی.

که می تواند توضیح دهد که چرا coronavirus مواج در پرو ساحل اقیانوس آرام به ویژه Lima, که در آن بسیاری از ساکنان فرود از آند اجداد در حالی که این کشور کوه جوامع تا کنون حداقل اجتناب بدترین.

راهب اشاره می کند که قرار گرفتن در معرض طولانی به ارتفاع باعث یک واکنش زنجیره ای در ریه ها مربوط به یک پروتئین شناخته شده به عنوان ACE2 که ممکن است جلوگیری از ريه شانت یک مشکل شایع در میان covid-19 بيمار.

معمولا زمانی که یک بخشی از ریه آسیب دیده است, بدن تغییر مسیر جریان خون به سمت سالم مناطقی که بهتر قادر به جذب اکسیژن است. شانت متوقف می شود که فرایند تغییر مسیر منجر به هیپوکسی. آن است که با توجه به راهب یک عنصر مشترک در میان حدود 30 درصد از covid-19 بيمار که نمایشگاه علائم خفیف و در عین حال غیر منتظره سطوح پایین اکسیژن در خون خود — که گاهی اوقات ناگهانی به نوبه خود برای بدتر است.

[شیلی ‘ایمنی گذرنامه’ اجازه خواهد داد که بهبود coronavirus بیماران برای رهایی از مستند بازگشت به کار]

اما هر گونه مزایای از ارتفاع در مقابله با کروناویروس عفونت چانه-هنگ و راهب گفت: خواهد آمد تنها با هم هوایی یک فرایند است که به طور معمول طول می کشد تا سه ماه. آنها هر دو تاکید کرد که هر کسی که مبتلا به عفونت کرونا ويروسی که سفر به یک منطقه کوه به طور معمول خود را ببینید علائم را بدتر کند.

“در غیر این صورت ما می تواند در درمان آنها را با یک پرفشار مجلسی” راهب گفت.

“از اپیدمیولوژیک چشم انداز آن سخت است می دانم که این به چه معناست. وجود دارد به احتمال زیاد به انواع عوامل, اما آن است که واقعا جالب است.”

ادامه مطلب

کروناویروس در مرز: بیماران از مکزیک پایمال بیمارستان کالیفرنیا

ونزوئلا شکسته سلامت سیستم منحصر به فرد در معرض coronavirus

در برزیل, مرگ یک مرد و یک جستجو از جان گذشته برای یک تخت بیمارستان

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>