کاراکاس (ایسنا) – با سوخت برای دهه ارزان ترین در جهان و گاز guzzling وسایل نقلیه نشانه ای از وضعیت چند ونزوئلا می تواند زحمت به پرش بر روی یک دوچرخه است.

اما به عنوان مزمن کمبود سوخت تبدیل به آخرین تجلی عذاب آور شش سال بحران اقتصادی بسیاری از آنها گرد کردن, پیر, دوچرخه و آمدن به خیابانها در دو چرخ کردن محض ضرورت است.

هنگامی که آرام دوچرخه کارگاه های آموزشی در حال زمزمه با تجارت جدید: نادر رونق به این بخش در غیر این صورت فلج تاثیر ونزوئلا coronavirus مستند.

دامپزشک پدرو Villegas در زمان او دو-دهه-دوچرخه قدیمی برای tune-up و در حال حاضر خوشبختانه با استفاده از آن را برای نیم ساعت روزانه سوار شدن به اتاق در کاراکاس از جمله تا حدودی در بزرگراه.

“من شروع به استفاده از آن کمی-با-کمی چون من بیش از 50 و من تا به حال برای بهبود ظرفیت ریه,” او گفت:.

په په سگورا, 74 صاحب یک دوچرخه کارگاه در یک منطقه مرفه شرقی کاراکاس در حال حاضر می رسد و در ساعت 6 صبح هر روز صبح برای شروع کار بر رو به لیست سفارشات.

“من باید چهار برابر بیشتر کار می کنند,” او گفت:.

در حالی که دوچرخه استفاده افزایش یافته است و در کشورهای دیگر در این سال برای ورزش, محیط زیست و سلامت, دلایل طول coronavirus بحران در ونزوئلا عامل اصلی بوده است بحران سوخت.

با وجود داشتن بزرگترین ذخایر نفت خام ونزوئلا به پالایشگاه تقریبا فلج شده با توجه به سال از زیر-سرمایه گذاری است. تحریم های ایالات متحده به معنای به زور رئیس جمهور نیکولاس مادورو از دفتر باید snarled واردات سوخت.

از ماه مارس رانندگان صرف شده است تا زمانی که سه روز در خطوط در نظامی-کنترل ایستگاه های گاز – هر چند اخیر محموله از ایران ممکن است به برخی از کمک.

پس از چند دهه از فروش سوخت به شدت یارانه ای آن را تقریبا رایگان دولت در این هفته ایجاد یک سیستم جدید که تحت آن رانندگان می توانند خرید 120 لیتر در ماه (31.7 گالن) یارانه سوخت برای حدود $0.02 در هر لیتر.

بالا که آنها مجبور به پرداخت $0.50 در هر لیتر.

قیمت

در دومی قیمت یک ماه حداقل دستمزد حقوق و دستمزد خواهد خرید تنها شش لیتر (1.6 گالن) بنزین حدود 10 درصد از مخزن معمولی سدان.

“اگر من رانندگی پنج کیلومتر با ماشین من مصرف یک لیتر بنزین است. من به سهمیه آن” گفت: Jorge Ramirez, 54, حسابدار, که در حال حاضر سفر در مسافت های کوتاه بر روی یک دوچرخه قدیمی او در بر داشت خود را در خانه.

بسیاری از ونزوئلا می گویند COVID-19 گیر با تنها حدود 1,500 موارد در گزارش آنها باعث استرس کمتر از فقدان سوخت.

“من تا به حال به آمده تا با چیزی به طوری که من می تواند در حفظ و مراقبت از بیماران من, بنابراین من خریداری یک دوچرخه” گفت: متخصص اطفال Alejandro کرسپو که نیم ساعت تا یک تپه به دفتر کار خود در Maracay, شهرستان در غرب کاراکاس.

قبل از آن کرسپو هرگز روز یا بیشتر مورد نیاز به صبر کردن در یک خط خاص در واحد مرکی خدمات ایستگاه های تعیین شده برای پزشکان و پرستاران به خرید 20 لیتر یک زمان.

مکانیک می گویند آنها بیشتر فروش تکه و لاستیک جدید برای دریافت, پیر سوراخ دوچرخه به عقب در جاده ها.

پایه tune-up هزینه های بین 7 دلار و 20 دلار در کمتر از یک مخزن گاز تحت قیمت گذاری جدید سیستم.

استفاده از دوچرخه برای فروش بین $150 و 300 دلار در فروشگاه ها و وب سایت, اما آنها کمیاب هستند. اکثر مغازه ها متوقف شده بود وارد کردن دوچرخه های جدید در میان بحران اقتصادی به دلیل عدم تقاضا است.

افزایش تحویل خانه در طول مستند شده است یکی دیگر از عوامل پشت دیدن دوچرخه در خیابان که در آن ماشین همواره شاه و مسیرهای دوچرخه سواری هستند و عملا غیر موجود.

مکانیک خوان آلوارز, که در این سال شروع به تعمیر دوچرخه در مشتریان خانه می گوید: اکثر دوچرخه های او را می بیند نشسته بوده اند ، “همه چیز رفته اند بسیار بهتر برای من به دلیل کمبود بنزین” mused در Alvarez قبل از تنظیم کردن در یک کار خود را در دو چرخ.

گزارش Corina پونز و Mayela Armas; نوشتن توسط برایان Ellsworth; ویرایش توسط اندرو Cawthorne

ما استاندارد:از تامسون رویترز اعتماد اصول است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de