جورج فلوید مرگ: چرا برخی از تظاهرات به خشونت کشیده شد?


پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

حکومت تحمیل گردیده و در شهرهای متعدد در آمریکا پس از ناآرامی و اعتراضات در سراسر این کشور بیش از مرگ یک مرد سیاه و سفید, جورج فلوید در بازداشت پلیس.

بسیاری از تظاهرات مسالمت آمیز آغاز شد و چندین مسالمت آمیز باقی ماند. اما در تعداد زیادی از موارد تظاهر کنندگان با پلیس درگیر شدند مجموعه, ماشین های پلیس در, آتش, تخریب اموال و یا غارت مغازه ها. گارد ملی فعال کرده 5,000 از پرسنل خود را در سراسر 15 ایالت و واشنگتن دی سی.

کارشناسان نیز کشیده تشابه با 2011 شورشهای انگلستان – هنگامی که یک تظاهرات مسالمت آمیز بیش از یک مرد بود که کشته و تبدیل به مدت چهار روز از شورش گسترده با غارت و ساختمان های تنظیم شعله ور.

چگونه اعتراض گسترش به سرعت – و چرا برخی از تبدیل شدن به خشونت?

گسترش تنش در هنگامی که وجود دارد یک هویت مشترک

حوادث مانند آقای فلوید مرگ می تواند “تبدیل به یک ماشه لحظه زیرا آن را نماد یک تجربه گسترده تر میان مقدار اعداد بزرگتر از مردم در مورد رابطه بین پلیس و جامعه سیاه” می گوید: پروفسور کلیفورد Stott, یک کارشناس در جمعیت رفتار و نظم عمومی پلیس در دانشگاه Keele.

درگیری هستند به خصوص به احتمال زیاد زمانی که ساختاری نابرابری های او می افزاید.

پروفسور Stott مطالعه 2011 انگلستان, شورش های گسترده و در بر داشت که شورش گسترش وجود دارد چرا که معترضان در شهرهای مختلف شناسایی و با یکدیگر – یا به دلیل قومیت یا اینکه آنها به یک نفرت از پلیس.

این بدان معنی است که زمانی که پلیس به نظر می رسد به ضعف تظاهر کنندگان در مناطق مختلف احساس قدرت بسیج.

  • شورشهای انگلستان: نقشه و جدول زمانی
  • چگونه یک شب در شورش های زندگی من را تغییر داد

چگونه پلیس پاسخ مسائل

تظاهرات خشونت کمتر احتمال دارد زمانی که پلیس یک رابطه خوب با جامعه محلی – اما چگونه آنها واکنش نشان می دهند به تظاهرات در روز نیز مسائل ،

“شورش یک محصول از فعل و انفعالات – تا حد زیادی به انجام با طبیعت از راه پلیس رفتار جمعیت می گوید:” پروفسور Stott.

برای مثال او می گوید: در یک جمعیت زیادی از معترضان تنش ممکن است شروع با فقط چند نفر مقابله با پلیس است.

اما “پلیس اغلب واکنش نسبت به جمعیت به عنوان یک کل” است و اگر مردم احساس می کنند که پلیس با استفاده از زور علیه آنها را غیر قابل توجیه است, این خود را افزایش می دهد “ما در برابر آنها” ذهنیت است.

این “می تواند تغییر راه مردم احساس می کنند در مورد خشونت و رویارویی – برای مثال آنها ممکن است شروع به احساس که خشونت مشروع است با توجه به این شرایط است.”

Darnell, شکار, دین, علوم اجتماعی, در UCLA معتقد است آمریکا با “ramped تا پرخاشگری خود را” بیش از آخر هفته.

“استقرار گارد ملی با استفاده از لاستیک گلوله های گاز اشک آور و اسپری فلفل – اینها طیف وسیعی از تاکتیک های پلیس است که می تواند باعث تشدید در حال حاضر وضعیت تنش.”

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

این الگویی است که دیده شده است در دیگر تظاهرات در سراسر جهان بیش از حد. برای مثال در سال 2019 هنگ کنگ دیدم هفت ماه از تظاهرات ضد دولتی که به عنوان عمدتا مسالمت آمیز و به پایان رسید تا به طور فزاینده ای خشونت آمیز.

کارشناسان برجسته یک سری از تاکتیک های پلیس که دیده می شد به عنوان سنگین-دست – از جمله شلیک مقادیر زیادی گاز اشک آور در جوانان معترضان – به حرکت می کند که گالوانیزه معترضان و آنها را بیشتر در مقابله.

پروفسور Stott استدلال می کند که نیروهای پلیس که سرمایه گذاری کرده اند در د تشدید آموزش هستند احتمال بیشتری برای جلوگیری از خشونت در تظاهرات. او با اشاره به اعتراضاتی که قادر به ماندن صلح آمیز در ایالات متحده بیش از آخر هفته – از جمله در Camden, New Jersey, که در آن افسران پیوست ساکنان در یک راهپیمایی علیه نژاد پرستی.

آن نیز بستگی دارد چه چیزی در خطر است

روانشناسی اخلاقی می تواند کمک به توضیح دهد که چرا برخی از تظاهرات به خشونت گرایید می گوید Marloon Moojiman دستیار استاد رفتار سازمانی در دانشگاه رایس است.

یک فرد حس اخلاق مرکزی به آنها چگونه خود را پس از “وقتی که ما می بینیم چیزی به عنوان غیر اخلاقی آن را ایجاد احساسات قوی از آنجا که ما احساس درک ما از اخلاق است که باید محافظت شود”.

“این می تواند نادیده گرفتن دیگر نگرانی های مردم در مورد حفظ صلح” چرا که “اگر شما فکر می کنم که سیستم خراب است, شما در حال رفتن به می خواهم به واقعا انجام کاری شدید به نشان می دهد که این قابل قبول نیست.”

این می تواند به طیف گسترده ای از باورهای – برای مثال در مورد کسی که فکر می کند سقط جنین خشم اخلاقی است ممکن است بیشتر احتمال دارد به آن را OK به بمب گذاری در یک کلینیک سقط جنین او می گوید.

تحقیقات نشان می دهد که رسانه های اجتماعی اکو اتاق نیز می تواند مردم را بیشتر مستعد ابتلا به حمایت از خشونت اگر آنها بر این باورند که همسالان خود که همان اخلاقی انداز به عنوان آنها او می افزاید.

غارت و خرابکاری می توان هدفمند تر از شما فکر می کنید

در آمریکا صدها نفر از کسب و کارهای آسیب دیده اند و شده است وجود دارد گسترده غارت در لا و مینیاپولیس بیش از آخر هفته.

با این حال پروفسور Stott هشدار می دهد که در حالی که آن را آسان فرض کنیم که شورش و جمعیت در حال “غیر منطقی و پر هرج و مرج هیچ یک از این درست است – آن را بسیار ساخت یافته و معنی دار برای مردم در نظر گرفتن بخشی”.

“به حدی غارت بیان قدرت – سیاه شهروندان ممکن است احساس disempowered در رابطه با پلیس – اما در این زمینه یک شورش, شورش لحظه ای تبدیل به قدرتمند تر از پلیس است.”

مطالعات قبلی شورش نشان می دهد که در جاهایی که غارت اغلب مربوط به کسب و کارهای بزرگ و غارت “اغلب مربوط به حس نابرابری مربوط به زندگی در سرمایه داری اقتصاد” او می گوید.

پروفسور هانت مورد مطالعه سال 1992 در لس آنجلس شورش است که موجب شد پس از چهار افسر پلیس سفید تبرئه شدند بیش از ضبط ضرب و شتم از رانندگان رادنی کینگ.

او می گوید وجود دارد “یک سابقه طولانی در هدف قرار دادن و یا انتخاب” در خرابکاری و غارت. “در لا شورش, شما اغلب می خواهم ببینید ‘متعلق به اقلیت’ اسپری رنگ بر روی اقلیت های کسب و کار به طوری که مردم به دور زدن آن است.”

هر دو پروفسور Stott و پروفسور شکار احتیاط که غارت پیچیده است – به خصوص که بسیاری از مردم با انگیزه های مختلف شرکت از جمله مردم در فقر و یا سازمان یافته و مجرمان است.

این ایده که خشونت در حال هدفمند و معنی دار حوادث به کسانی که همچنین می تواند توضیح دهد که چرا غارت رخ می دهد در برخی از تظاهرات و نه دیگران.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

در هنگ کنگ به عنوان مثال مخالفان شکست, فروشگاه, ویندوز, انداخت بنزین بمب در پلیس و مخدوش ملی emblem – وجود دارد اما در غارت و چپاول.

لارنس هو متخصص در پلیس و نظم عمومی مدیریت در آموزش و پرورش دانشگاه هنگ کنگ معتقد است دلیل این است که کسانی که اعتراضات باعث تحولات سیاسی و خشم و پلیس به جای تبعیض و نابرابری های اجتماعی.

“خرابکاری بود هدف در فروشگاه ها دیده می شود به یک اتصال قوی به سرزمین اصلی چین می گوید:” دکتر هو. “این یک تلاش عمدی برای انتقال یک پیام است.”

چگونه می توان خشونت توان جلوگیری کرد ؟

نظم عمومی کارشناسان می گویند که برای پلیس دیده می شود به عنوان مشروع و قادر به تعامل با معترضان در گفت و گو کلیدی است.

“پلیس خوب تلاش می کند برای جلوگیری از یک” ما ” و “آنها” ذهنیت و همچنین تلاش می کند برای جلوگیری از این معنا است که پلیس می تواند عمل در راه است که مردم را به عنوان نامشروع می گوید:” پروفسور Stott.

دکتر هو نیز معتقد است که مذاکره بهترین راه – اما اشاره می کند که “یکی از سخت ترین چیز این است که امروز بسیاری از تظاهرات هستند و رهبر. اگر شما نمی توانید رهبر شما نمی توانید با آنها مذاکره کنند.”

به طور کلی او می افزاید: سیاستمداران می تواند مسائل را بهتر یا بدتر – بر اساس رویکرد خود را به گفت و گو و اینکه آیا آنها با استفاده از قوانین اضطراری.

در نهایت این شورش ها می تواند نشانه ای از دیرینه تنش ها و مسائل پیچیده است که آیا یک راه حل آسان است.

پروفسور هانت می گوید: این هفته ما شورش در حال جدی ترین آنهایی که از سال 1968 – پس از مارتین لوتر کینگ ترور شد.

“شما نمی توانید فکر می کنم در مورد خشونت پلیس و پروفایل برخی از جوامع بدون فکر کردن در مورد نابرابری وجود دارد که در جامعه و سوخت آن نگرانی,” او می گوید.

“جورج فلوید مورد بود که علت آن را بیشتر شبیه نی که پشت شتر را شکست. شما می توانید استدلال می کنند حتی پلیس قتل علائم – علت زمینه ای سفید برتری نژاد پرستی و چیزهایی که ما اساسا نه پرداخته است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de